Προς το περιεχόμενο

BEHRINGER UC 100 chorus


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα πάρω κάποια πεταλάκια από thomann σύντομα, και αφού είμαι οριακά στο θέμα μεταφορικών, λέω να μην τα δώσω στον κούριερ, αλλά να πάρω αυτό.

 

Ποτέ δεν είχα chorus στο gear μου, σκόπευα κάποια στιγμή να δοκιμάσω, αλλά δεν είναι και πρώτη προτεραιότητα. Το έχει δοκιμάσει κανείς? Βασικά, για τόσα λίγα λεφτά, πιο πολύ μ'ενδιαφέρει να μην κάνει θόρυβο και μου $%@#$σει το σήμα, παρά η ηχητική του ποιότητα καθαυτή (και να μην είναι πολύ καλό, είναι ευκαιρία να δω αν "μου κάνει" γενικότερα σαν εφέ).

 

Θα μου πείτε, από όσα γράφω, δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην το πάρω, απλώς με 2-3 κάθετες γνώμες ότι δεν αξίζει καθόλου, θα έδινα τα λεφτά για καμιά χορδή που λέει ο λόγος.... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω εμπειρία με μερικα εφε behringer:

 

compressor: μια χαρα, ακριβώς σαν το CS-3 της boss, δεν γαμαει το σήμα

digital reverb: ¶θλιο πραγματικά, αλλα δεν γαμαει το σημα οταν ειναι off

acoustic simulator:χωρίς να εχω δοκίμασει της boss, εικαζω οτι ειναι ακριβώς το ίδιο. μια χαρα και αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το UC 100.

 

Δεν βγάζει θόρυβο και σαν εφφέ κάνει κάλα τη δουλειά του.

Όταν έχεις τα ποτενσιόμετρα γυρισμένα κοντά στο τέρμα, έχεις υπερβολική δόση από το εφφέ, κάτι που, τουλάχιστον για μένα, δεν ακούγεται καλά.

Στις περιοχές μέχρι τη μέση όμως, με έχει αφήσει πολύ ευχαριστημένο.

Musical Instrument Digital Interface

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω εμπειρία με μερικα εφε behringer:

 

compressor: μια χαρα' date=' ακριβώς σαν το CS-3 της boss, δεν γαμαει το σήμα

digital reverb: ¶θλιο πραγματικά, αλλα δεν γαμαει το σημα οταν ειναι off

acoustic simulator:χωρίς να εχω δοκίμασει της boss, εικαζω οτι ειναι ακριβώς το ίδιο. μια χαρα και αυτό...[/quote']

 

συμπληρωνω:

digital delay αλλαζει την χρεια οταν ειναι On ειδικα οταν περναει απο μεσα του το Big muff αλλαζει τρελα,αν γυρισει σε οff δεν κραταει την ουρα (επαναληψεις)του delay την κοβει κατευθειαν.μετριο συμπαθητικο θα το χαρακτηριζα.

 

πιστευω για τα λεφτα που θα δωσεις το chorus θα ειναι τιμιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BLE100: Πολύ καλός κομπρέσσορας για μπάσο, βέβαια αν χώσεις το enhance του στο τέρμα θα τον ακούσεις τον θόρυβο.

 

BOD100: Bass overdrive, αρκετά versatile, στα χαμηλά βγάζει λαμπίλα, στα τέρμα του θερίζει slayerιλα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου