Προς το περιεχόμενο

Tele Mania (ελατε να γινουμε..πολλες!)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά και εσύ...θα μας τρελάνεις τελείως...τις προάλες δεν λέγαμε πόσο σημαντική στον ήχο είναι η κάθε διαφορετική Τele γέφυρα? ;)

 

ναι ρε συ αλλα πρεπει να ειναι παντα τελε γεφυρα,αν δεν ειναι η κιθαρα δεν ακουγεται σαν τελε,αν ειναι ,και ας υπαρχουν αρκετες "διαφορετικες" γεφυρες σαν τελε ακουγεται,αν βεβαια εχει τελε μαγνητες....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 205
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κοιτα ,το σημαντικο στην τελε ειναι να μη φυγει ο πισω μαγνητης απο το...κλουβι του ,δηλ.την ατσαλινη γεφυρα

 

Αυτός εδώ φαίνεται να διαφωνεί:

 

The G.E. Smith Telecaster®

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παλι σαν τελε ακουγεται αν και πιο μεσαια....μια και ο μαγνητης ειναι τελε....στο telecaster.com ομως σχεδον ολοι οσοι εχουν παρει την κιθαρα εχουν βαλει κανονικη γεφυρα...τυχαιο? Δεν νομιζω..... ;D

 

Βρηκες τωρα και εσυ...τερας να συγκρινεις....αυτος και με ..σκουποξυλο με χορδες ακουγεται καλα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παλι σαν τελε ακουγεται αν και πιο μεσαια....μια και ο μαγνητης ειναι τελε....στο telecaster.com ομως σχεδον ολοι οσοι εχουν παρει την κιθαρα εχουν βαλει κανονικη γεφυρα...τυχαιο? Δεν νομιζω..... ;D

 

Βρηκες τωρα και εσυ...τερας να συγκρινεις....αυτος και με ..σκουποξυλο με χορδες ακουγεται καλα... ;D

 

Αυτό είναι το θέμα, ότι και αυτή σαν... Tele μου ακούγεται!  ;D

 

Για τα φιλαράκια μας στο tdpri άστο... αυτοί είναι βαμμένοι vintagάδες χιλιμπίλιδες  :P :P :P (αν και πολύ καλά παιδιά ιν τζένεραλ  ;)).

 

Είναι τελικά πολλές οι παράμετροι που καθορίζουν πόσο "Tele" είναι μια κιθάρα... και η "κληρονομιά" της Tele έχει περάσει και σε πολλά άλλα σχέδια κιθαρών.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, δεν είπαμε ότι η κιθάρα έγινε Strat ή Gibson...αλλά εάν άλλαξες τρόπο τοποθέτησης χορδών, γέφυρα και bigsby και το μόνο που παρατήρησες είναι ότι η κιθάρα έγινε πιό αέρινη...τι να πώ...σε πιστεύω...σίγουρα εσύ ακούς τη διαφορά alder με mahogany (καλό για μέταλ)....με κλειστά μάτια... ;D ;D ;D

 

Εεεεεε τωραααα ειρωνίες!!!! ;D ;D ;D ;D :o :o :) :) ;) ;) :D

 

Αφού έβαλα και το βιντεάκι για να το αποδείξω!! Πέρα από την πλάκα αλλάζει ο ήχος αλλά ίσως εγώ δε βλέπω τόση δα διαφορά! Ίσα ισα το bigsby το γουστάρω πολύ! Και την τέλε το ίδιο...στ αυτια μου η κιθαρα καλυτερεψε και οπτικα και ηχητικά...

περί ορέξεως κολοκυνθόπιττα...

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεεεε τωραααα ειρωνίες!!!! ;D ;D ;D ;D :o :o :) :) ;) ;) :D

Καλά, ,μην τρελαίνεσαι και σύ...αφού ξέρεις ότι σε συμπαθώ....σε πειράζω για να τσιγκλίσω τον άλλον το Superfunk ;D ;D

 

Ίσα ισα το bigsby το γουστάρω πολύ! Και την τέλε το ίδιο...στ αυτια μου η κιθαρα καλυτερεψε και οπτικα και ηχητικά...

Και εγώ μαζί σου...και η δικιά μου...έρχεται ;)

http://www.customshop.gr/airforce2.html

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Μάραθε, με κάνεις να ζηλεύω....

Τι ωραία σχέδια !!! Τι να κάνω το κέρατό μου εγώ με ένα λούστρο της μπάλας σε μια τελέ Αsh με bidding με μαγνήτες G&L θα την βγάλω....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Μάραθε, με κάνεις να ζηλεύω....

Φίλος...ή έχουμε customshop ή παίζουμε....

δηλ, αυτός ο Syskof καλύτερος είναι? ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μαζί σου...και η δικιά μου...έρχεται ;)

http://www.customshop.gr/airforce2.html

 

πωπωωω... κουκλα ειναι!!!

:o  :o

 

Εμενα θα μου αρεσε πολυ και η Betty Boop σαν pin-up girl  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου