Προς το περιεχόμενο

Νέα κάρτα ήχου!


DjJamesthomas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νοιμίζω πως ήρθε η ώρα να αλλάξω την creative x-fi fatality που μάλλον δεν κάνει για την δουλειά που θέλω...έχω σκοπό να πάρω ή την U-46XL USB της ESI ή την 0404 USB της E-MU,ποια από τις δύο προτείνετε?Άν έχετε και κάποια άλλη στο μυαλό σας πείτε την!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Native Instruments Audio Kontrol 1

Κι εγω την προτεινω.Την εχω 2 εβδομαδες και ειναι οτι πρεπει.Τιμη=αποδοση.

Εξαιρετικη.Με τα software της.Τις αναβαθμισεις αυτων.Μια χαρα! Υπερικανοποιημέος.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις δυο θα επέλεγα χαλαρά την EMU καθώς έχω μεινει πολύ ικανοποιημένος απο τις κάρτες της κάτι που δυστυχως δεν μπορώ να πω για την ESI.

Τσέκαρε πάντως και την ΝΙ καθως φαίνεται πολύ καλή επιλογή.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξα και την κάρτα της NI και φαίνεται πολύ ενδιαφέρον αλλά έχω ένα πρόβλημα...έχω ένα μίκτη της behringer,πως θα τον συνδέσω πάνω στην κάρτα?Έχει μόνο ένα line η κάρτα ήχου εκτός από το mic...πως θα έχω στέρεο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα έχει 2 line in και 4 line out.

Στήν πρώτη είσοδο διαλέγεις με ένα κουμπί mic-line το αν θα συνδέσεις mic με XLR ή line με καρφί στην combo υποδοχή και στην δεύτερη συνδέεις καρφί όπου επιλέγεις με ένα  αντίστοιχο κουμπί την εμπέδηση αν θα είναι υψηλή για instrument η χαμηλή για line σήμα.

Άρα μπορείς άνετα να συνδέσεις με δυο μονοφωνικά καρφία την στέρεο έξοδο του μίκτη σου στις εισόδους της συγκεκριμένης κάρτας.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου