Προς το περιεχόμενο

Rape me - Nirvana


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επι των ημερών μιάς και η κυβέρνηση για να πάρει την 6 δόση πρόκειτε να μας γ@μήσει κανονικά και με το νόμο παρουσιάζω το νέο κομμάτι που διακευάζω που είναι επι του θέματος! Rape - Nirvana!

Ελπίζω να σας αρέσει όσο αρέσει και σε μένα! Είναι η πρώτη φορά που επιχειρώ να μιξάρω οπότε θα με ενδιέφερε πολύ η γνώμη σας για τη μίξη του ήχου που έχω κάνει!

 

***Να ευχαριστήσω το φίλο μου Fanis Lygeros(S3ntinel) για τις πολύτιμες συμβουλές στη μίξη του ήχου!

 

Edit: Τώρα που το ακούω πάλι σε μερικά σημεία κάνει κάποια τσάφ τσούφ! Γιατί συμβαίνει αυτό? Πώς μπορώ να το απο φύγω σε μελλοντικό κλίπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιρβανα = καλο

 

Το λες μια χαρα, θα σε απολαμβανα μια χαρα σε αντιστοιχο live και το ολο πραμα ηχητικα και μουσικα ειναι τουλαχιστον αξιοπρεπες (με σεβασμό στο αυθεντικό, χωρίς καγκουριές κλπ κλπ). Αρνητικό στα τυπικά δεν έχω αλλά για οφτοπικ λόγους γεροντικής φύσεως, θα προτιμούσα σκέτο το μουσικό αρχείο (σε αυτό μου φταίει η μοδα να ανεβάζει καποιος τον εαυτό του σε κάτι που μοιάζει με videoclip στο youtube, σαφως όχι εσυ προσωπικά).

 

Offtopic highlights : ντουλαπα must σε κάθε bedroom-ιά αλλά η must-ίλα ανεβαίνει τουλάχιστον κατά 70% από το spiderman sticker ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιρβανα = καλο

 

Το λες μια χαρα, θα σε απολαμβανα μια χαρα σε αντιστοιχο live και το ολο πραμα ηχητικα και μουσικα ειναι τουλαχιστον αξιοπρεπες (με σεβασμό στο αυθεντικό, χωρίς καγκουριές κλπ κλπ). Αρνητικό στα τυπικά δεν έχω αλλά για οφτοπικ λόγους γεροντικής φύσεως, θα προτιμούσα σκέτο το μουσικό αρχείο (σε αυτό μου φταίει η μοδα να ανεβάζει καποιος τον εαυτό του σε κάτι που μοιάζει με videoclip στο youtube, σαφως όχι εσυ προσωπικά).

 

Offtopic highlights : ντουλαπα must σε κάθε bedroom-ιά αλλά η must-ίλα ανεβαίνει τουλάχιστον κατά 70% από το spiderman sticker ;D

 

Συμφωνώ και γώ στο Nirvana = καλό!!!

Το ξέρω πως σε πολλούς της παλιάς σχολής δέν αρέσει το θεμα που αναφέρεις με το youtube αλλα πίστεψε με είναι πολύ όμορφη η διαδικασία του βίντεο και και πολύ περισσότερος ο θαυμασμός του κόσμου όταν το βλέπει! Ξέρεις δέν είναι όλοι μουσικοί και καλλιτέχνες και ενα απλό τράκ δε τους λέει και τίποτα! Με το βίντεο όμως μπαίνει στο τριπάκι να αφιερώσει αυτά τα 3 λεπτά που διαρκεί για να σε δεί όχι μόνο η δάσκαλος σου στη κιθάρα αλλα και ο μπακάλης της γειτονιάς που η μόνη σχέση με μουσική και όργανα είναι όταν βάζει τα χέρια στο στόμα για να σφηρίξει στις Λαικές...  ;D

Τώρα αυτό με το spiderman στι ντουλάπα... Κοίτα λίγο δεξιά του βίντεο και θα δείς ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ MUST... To SpiderPig απο τους Simpsons :P

 

 

 

Ωραίος! ;)

Ευχαριστώ LK χαίρομαι που σου άρεσε :)

 

 

Πολύ καλό. Μου άρεσε ιδιαιτέρως η φωνή. Εύγε Χορτοφάγε.

 

Ευχαριστώ φίλε Jazzjoker!

 

Θα εκτιμούσα πολύ άν κάποιος μου έλεγε και την αποψή του για τη μίξη του ήχου :)

Όπως είπα ήτα πρώτη φορά που μίξαρα και είμαι περίεργος να ακούσω μερικές συμβουλες και παρατηρήσεις !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω δε γνωρίζω τεχνικά θέματα της μίξης, αλλά μου ακούγεται καλό. Ίσως θα πρότεινα να ασχοληθείς περισσότερο με τα τύμπανα για να τα "ανθρωπίσεις" ;D λίγο, και στο τελος με τα πολλά ρειπ μι, να τα κάνεις λίγο πιο επιθετικά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω δε γνωρίζω τεχνικά θέματα της μίξης, αλλά μου ακούγεται καλό. Ίσως θα πρότεινα να ασχοληθείς περισσότερο με τα τύμπανα για να τα "ανθρωπίσεις" ;D λίγο, και στο τελος με τα πολλά ρειπ μι, να τα κάνεις λίγο πιο επιθετικά.

 

 

 

Δυστυχός με τα τύμπανα θέλω πολυυυυυυυυυυυυ δουλειά ακόμα! Πρός το παρών βολεύομαι με midi ελπίζω στο μέλλον να μάθω να δουλεύω κάτι άλλο η να πάρω μία ηλεκτρονική ντράς και να γίνει δουλειά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oμορφια!Αν και δεν ειμαι φαν των Νιρβανα το κομματι το σκιζεις(με την καλη εννοια).

Θυμαμαι το πρωτο κομματι που χες ανεβασει(νομιζω floyd)και ποση διαφορα(προς το καλυτερο) εχει τουτο εδω.

Μπραβο Vege!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oμορφια!Αν και δεν ειμαι φαν των Νιρβανα το κομματι το σκιζεις(με την καλη εννοια).

Θυμαμαι το πρωτο κομματι που χες ανεβασει(νομιζω floyd)και ποση διαφορα(προς το καλυτερο) εχει τουτο εδω.

Μπραβο Vege!

 

Δε μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι που διακρίνεις διαφορά στο τότε (καλά θυμάσαι Floyd ήταν) με το τώρα! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου