Προς το περιεχόμενο

alesis dm6 ή roland td-4kx?


panais_23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε καλα το ειπες ειμαι ασχετος απο τετοια πραγραμα,για αυτο εχω και πολλες αποριες.σχετικα με το τραγουδι θα συνδεο το ipod με το module και απο εκει να μεταφερεται ο ηχος στον Η/Υ (αν γινεται τετοιο πραγμα) μαζι με το τι θα παιζω στα ντραμς.ο ηχος ειναι mp3 ομως γιατι εχει σχεσει τη τυπος ηχος θα ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ξέχασέ το. Νόμιζα μήπως εννοούσες κάτι άλλο.

 

Μπορείς επίσης να συνδέσεις και το ipod κατευθείαν στον υπολογιστή, αρκεί να έχει δεύτερη υποδοχή stereo η κάρτα ήχου του υπολογιστή. Αλλιώς τα περνάς και τα δύο (module + ipod) από ένα μικρό και φθηνό κονσολάκι και την stereo έξοδο της κονσόλας την πας στην είσοδο της κάρτας ήχου του υπολογιστή.

Οπότε, εντάξει. Αυτό που θες γίνεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι ακομα...1)αν η καρτα ηχου του Η/Υ μου δεν ειναι και τοσο καλη θα εχω προβλημα με τον ηχο?θα χρειαστη να αγορασω καρτα ηχου οι οποιες εχουν πανω θυρες μικροφονου για να μου βγαζει τα ντραμς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν η κάρτα ήχου σου δεν είναι τόσο καλή (σχετικό αυτό), δεν θα έχεις τόσο καλό - ποιοτικό ήχο. Και αυτό σχετικό.

Αν χρειαστεί, λέμε τώρα ΑΝ, να αγοράσεις κάρτα ήχου, οι θύρες μικροφώνου είναι ΜΟΝΟ γιά μικρόφωνα. Οι θύρες LINE IN είναι για μηχανήματα όπως για παράδειγμα TD-ηλεκτρονικά τύμπανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου