Προς το περιεχόμενο

Πριγκηπας πραγματικος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά είδα το video στο MAD προχθές, καταπληκτικό performance. Τώρα μπορεί εμένα να μου εξηγήσει κάποιος γιατί άτομα που τρελαίνονται για βιρτουόζους σνομπάρουν έτσι άσχημα τον prince; Ο άνθρωπος είναι απίστευτος μουσικός, ανεξαρτήτως αν δεν τους αρέσει ως συνθέτης, αλλά πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω γιατί τον σνομπάρουν ΤΟΣΟ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1.Ποιο είναι το δεύτερο τραγούδι που ακούγεται στο video? Ναι' date=' ναι αυτό το γκαζωμένο...8)[/quote']

Λέγεται "Fury", όπως είχα διαβάσει κάπου στο internet ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ! 8O

 

(ΠΩ ΠΩ τη λυπήθηκα την tele που την πέταξε στο τέλος!!)

 

Κάτι άσχετο: αυτή η ξανθιά που φαίνεται στιγμιαία στο solo του Purple Rain είναι η Joss Stone?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, νομίζω την tele υπάρχει ένας απ'το crew από πίσω που την πιάνει, γι αυτό και κοιτάει πού την πετάει ο Prince. Νομίζω φαίνεται.

 

Επίσης, νομίζω πως "ναι, είναι η Joss Stone".

 

Όλα αυτά με πάσα επιφύλαξη, καθώς το είδα προχθές στο MAD, και δεν το ξαναείδα από το link τώρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είδα το video στο MAD προχθές' date=' καταπληκτικό performance. Τώρα μπορεί εμένα να μου εξηγήσει κάποιος γιατί άτομα που τρελαίνονται για βιρτουόζους σνομπάρουν έτσι άσχημα τον prince; Ο άνθρωπος είναι απίστευτος μουσικός, ανεξαρτήτως αν δεν τους αρέσει ως συνθέτης, αλλά πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω γιατί τον σνομπάρουν ΤΟΣΟ!![/quote']

 

Μπορώ να σκεφτώ δύο λόγους:

 

α) Είναι μαύρος. Η μαλακομυθολογία με τους κιθαρίστες-βιρτουόζους καλιεργείται κυρίως στην λευκή κοινότητα, υποστηριζόμενη από αντίστοιχα περιοδικά και αναφέρεται κυρίως στους κιθαρίστες λευκών σκληρών γκρουπ.

 

β) Ο Prince για πολύ καιρό θεωρείτο σαν dance music και μόνο. Ελάχιστοι (στους οποίους έχω την τιμή να περιλαμβάνομαι) παρακολούθησαν την πορεία του στενά, αγοράζοντας δίσκους του και όχι περιμένοντας το επόμενο βίντεο στο MTV. Οι πιο πολλοί δεν συνδέουν την έννοια του guitar hero με την dance music. Ο άνθρωπος έχει γράψει τραγούδια απίστευτα, αλλά ο κόσμος ξέρει μόνο την πορεία του στο MTV.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000!!!

Ο άνθρωπος έχει γράψει τραγούδια απίστευτα' date=' αλλά ο κόσμος ξέρει μόνο την πορεία του στο MTV.[/quote']

When Doves Cry...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε να μου προτεινετε καποιον καλο του δισκο να βρω?

 

Diamonds And Pearls (1991)

The Love Symbol Album (1992)

Sign O The Times (1987)

Purple Rain (1984)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δε το ξέρουν, το "Nothing Compares 2 U" που έγινε ευρέως γνωστό από τη Sinnead O' Connor, είναι γραμμένο από τον Prince :!:

 

Περισσότερες πληροφορίες εδώ ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου