Προς το περιεχόμενο

Στρατός, στριφτό και φραπές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες...μην μαλώνετε...και μην λυπάστε για τις όποιες γνωριμίες...

ελάτε να πάμε βόλτα με το αυτοκινητό μου ...να θυμηθούμε τα παλιά!

450pxarmou.jpg

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το απόλυτο φόρουμ : http://omhroi.gr/

Μιας και αυτό το φόρουμ που είμαστε τώρα σίγουρα δεν θα πρέπει να 'ναι φόρουμ που να σχετίζεται με τέτοια σαπίλα  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι Thomson...

Σίγουρα;;; Γιατί μοιάζει αρκετά... ??? ??? ??? thompson_560_text.jpg

 

...το έχει αναλύσει ο Odis...

Ο Odis??? Μα αυτός είναι παιδί!!! :D :D :D

 

 

Edit: Όντως τώρα που το ξαναβλέπω δεν είναι. :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς αναπτύσσεται ένα τέτοιου είδους θέματος..μέσα στο μουσικό μας φόρουμ.

Το ότι συμμετέχουμε με ένα ύφος πλάκας και αστειότητας συχνά ..δεν σημαίνει ότι μπορούμε να αναπτύσσουμε και την όποια άποψη μας σχετικά με την υπόθεση της θητείας.

Αυτά ,όσον αφορά το NOIZ. Τόσα και τόσα blogs,εφημερίδες ΄και άλλα ΜΜΕ υπάρχουν για αυτό το θέμα.

Όχι εδω..ας είμαστε και λίγο σχετικοί με την μουσική ιδέα,παρέα,γνώση.

Δεν είναι θέμα περι ανέμων,αλλά πλέον ούτε καν παιδικής χαρας.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολεμοχαρές...

 

Βρε ουστ μακρια απο'μας...;D ;D

 

Ενα απο τα hobby μου (το οποιο εχω αφησει τελευταια) ηταν η μελετη της ιστοριας του B Παγκοσμιου και των παρελκομενων του...εχω ακομα μαλιστα μια αξιοπρεπη βιβλιογραφια πανω στο θεμα.

Οι διαφορες διασπαρτες γνωσεις περι οπλισμου/εξοπλισμου ειναι καταλοιπα απο την ενασχοληση αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μη νομιζεις οτι και η δικη μας γενια ηταν καλυτερη 3 στους 4 γνωστους μου "τρελλοι" εχουν δηλωσει και δεν πηγαν στρατο..

 

Απο εκει και περα και εγω το θεωρω ΧΥΔΑΙΟ να μη παει καποιος στρατο αλλα για ΑΛΛΟ λογο...ειναι ΧΥΔΑΙΟ επειδη για καθε ωρα που ΔΕΝ πηγαινει αυτος στρατο..ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΤΑΙ καποιος ΑΛΛΟΣ (βλακας που πηγε...),αρα το ΣΩΣΤΟ και ΑΝΤΡΙΚΙΟ ειναι να ΠΑΕΙ μια και ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ του ΚΟΡΟΪΔΕΥΕΙ οταν ισχυριζεται οτι δεν πηγαινει στρατο επειδη δεν θελει να...υπηρετησει τις...πολυεθνικες (που ετσι κι αλλοιως ΘΑ ΥΠΗΡΕΤΕΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ...)

 

Αν δεν παει ειναι ενας ΑΚΟΜΑ Ελληναρας που για να μη ξεβολευτει επιβαρυνει το κοινωνικο συνολο....(δεν διαφερει σε τιποτα απο ενα μαγκα φοροφυγα που μη πληρωνοντας τους φορους του κοβει τη συνταξη καποιου παππου για να μαζευτουν τα λεφτα του ΔΝΤ)

 

Ολοι ξερουμε οτι ΠΟΤΕ δεν θα γινει πολεμος με την Τουρκια.

 

Κατα τα αλλα ο στρατος εχει πολλα γελια,ειναι κανονικο νηπιαγωγειο (εδω ηταν οταν πηγα εγω και μαλιστα 24 μηνες,φαντασου τι θα'ναι τωρα.... ;D)  και προσωπικα ,αν και πηγα ειδικες δυναμεις,εκανα ΔΙΑΚΟΠΕΣ σε σχεση με τη δουλεια που παταγα ΠΡΙΝ παω στρατο... ;D

 

Συμφωνω αλλα για αλλο λόγο. Πραγματικα, σιχαινομαι το στρατο και ότι αυτος πρεσβευει.

 

Ο λογος που δεν "το'παιξα" κατι, δεν ηταν για να μη φορτωσω βαρη σε αλλους που θα πανε, αλλα γιατι το θεωρω λιγο προσβλητικο για τα ατομα που οντως εχουν ιατρικους λόγους να παρουν απαλλαγη. Συν το οτι με αυτη την τακτικη το κανουμε ακομα πιο δυσκολο γι'αυτους, αφου αναγκαζονται να προσκομιζουν ενα σωρο δικαιολογητικα και να ανεχονται το υφος των στρατιωτικών γιατρων και επιτροπων.

 

Γι'αυτό και οπως ξαναειπα....σε 1 μηνα 586 Γρεβενα....;D

 

Αφου ηθελαν SONY και καλα να με βαλουν στο στρατο, τώρα θα με λουστουν 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιτ, δεν θα συζητήσουμε στο Noiz την ανάγκη ή όχι της ύπαρξης στρατού. Συγκρατηθείτε.

+1

 

Σε τέτοια θέματα αναπόφευκτα θίγονται και προεκτάσεις όπως αισθήματα περί πατρίδος και πολιτικής. Πράγματα που εγείρουν συγκεκριμένες ευαισθησίες σε πολύ κόσμο...

Τέτοιες κουβέντες αποδεδειγμένα οδηγούν σε αντιπαραθέσεις, οπότε καλύτερα να μην ακουμπήσουμε (άλλο) το θέμα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου