Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτής ακουστικής με μπαταρία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

   Γεια σας.

Είχα έναν ΑΕR mobile 60 τον οποίο πούλησα πριν λίγο καιρό λόγο μακρόχρονης απραξίας.

Γεννήθηκε όμως η ανάγκη αγοράς νέου για χρήση στο δρόμο.

Για λόγους  βάρους αλλά κυρίως κόστους αποφάσισα να στρέψω το βλέμμα σε κάτι άλλο.

Το σημείο πόνου μου βρίσκεται στα 500 ευρώ.

Θα θελα την γνώμη σας για τον παρακάτω:

https://www.thomann.de/intl/nux_ac_80_stageman_ii.htm

και φυσικά όποιον άλλον έχετε  να προτείνετε.

Ευχαριστώ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, serres είπε

Το σημείο πόνου μου βρίσκεται στα 500 ευρώ.

 

:classic_biggrin::classic_biggrin::classic_biggrin::classic_biggrin:

 

Εντάξει, με πέθανες.

  • Like 1
  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με προβληματίζει το 6,5 μεγάφωνο.

Όχι βέβαια ότι θα θέλεις κανέναν τρελό όγκο, αλλά ίσως να έχει σχετικά αδύναμα μπάσα.

Αν και αυξάνεται το βάρος, προσωπικά θα πήγαινα σε 8άρι ή 10άρι μεγάφωνο (με tweeter φυσικά).

 

EDIT: Το παρακάτω το έγραψα λόγω απροσεξίας και χαζομάρας.

"Δεν ξέρω επίσης και τι είδους φορητότητα θέλεις (πχ μπαταρίες?)"

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Εμένα με προβληματίζει το 6,5 μεγάφωνο.

Όχι βέβαια ότι θα θέλεις κανέναν τρελό όγκο, αλλά ίσως να έχει σχετικά αδύναμα μπάσα.

Αν και αυξάνεται το βάρος, προσωπικά θα πήγαινα σε 8άρι ή 10άρι μεγάφωνο (με tweeter φυσικά).

 

Δεν ξέρω επίσης και τι είδους φορητότητα θέλεις (πχ μπαταρίες?)

Οι πιο πολλοί ακουστικοί ενισχυτές έχουν 6αρι ηχειο σπάνια 8αρι και σχεδόν ποτέ10αρι.Ειχα αρκετούς όχι μπαταρίας βέβαια. Νομίζω έχει να κάνει με το ότι μειώνονται οι μικροφωνισμοί.Επισης δεν χρειάζεται παραπάνω τα μπάσα είναι υπεραρκετά για ακουστική κιθάρα και φωνή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Οι πιο πολλοί ακουστικοί ενισχυτές έχουν 6αρι ηχειο σπάνια 8αρι και σχεδόν ποτέ10αρι.

 

Και με 10άρια και με 12άρια έχει ο Thomann.

Στα υπόλοιπα που γράφεις δεν έχω εμπειρία, οπότε δεν ξέρω.

Μπορεί όντως το 6,5άρι να είναι μια χαρά.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

 

 

46 λεπτά πριν, serres είπε

   Γεια σας.

Είχα έναν ΑΕR mobile 60 τον οποίο πούλησα πριν λίγο καιρό λόγο μακρόχρονης απραξίας.

Γεννήθηκε όμως η ανάγκη αγοράς νέου για χρήση στο δρόμο.

Για λόγους  βάρους αλλά κυρίως κόστους αποφάσισα να στρέψω το βλέμμα σε κάτι άλλο.

Το σημείο πόνου μου βρίσκεται στα 500 ευρώ.

Θα θελα την γνώμη σας για τον παρακάτω:

https://www.thomann.de/intl/nux_ac_80_stageman_ii.htm

και φυσικά όποιον άλλον έχετε  να προτείνετε.

Ευχαριστώ.

 

 

Είχα αρκετούς ακουστικούς ενισχυτές με κορυφαίο όλων τον marshall as50d.Κανενας φορητός. Πάντως από ότι έχω δει στο δρόμο ο πιο στάνταρ είναι αυτός ο οποίος βέβαια είναι πιο ακριβός.

https://www.thomann.de/gr/roland_cube_street_ex.htm

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Σε πόσες μέρες busking βγάζεις 399 ευρώ?

   Στο πλαίσιο μιας σειράς μικρών εκδηλώσεων σε μία πόλη 80.000 κατοίκων για την τόνωση των καταστημάτων στη Γερμανία, ο δήμος σε συνεργασία  με τοπικούς  συλλόγους  με κάλεσε να παίξω(Ελληνικό ρεπερτόριο).

   Οι περαστικοί λοιπόν που σταματούσαν ψάχνανε που να μου αφήσουνε χρήματα. Έπαιξα 1μιση ώρα και στο τελευταίο μισάωρο άνοιξε την θήκη της κιθάρας ένας φίλος μου παρατηρώντας κι αυτός ότι κάποιοι θελαν να αφήσουν χρήματα. 

   Μέσα σ αυτό το μισάωρο μαζευτήκαν 45 ευρώ αν το είχα κάνει καθ όλη την διάρκεια υπολογίζω τουλάχιστον τα διπλάσια.

Αποφάσισα λοιπόν να το δοκιμάσω και στις γύρω πόλεις και θα χρειαστώ αυτονομία..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, serres είπε

   Στο πλαίσιο μιας σειράς μικρών εκδηλώσεων σε μία πόλη 80.000 κατοίκων για την τόνωση των καταστημάτων στη Γερμανία, ο δήμος σε συνεργασία  με τοπικούς  συλλόγους  με κάλεσε να παίξω(Ελληνικό ρεπερτόριο).

   Οι περαστικοί λοιπόν που σταματούσαν ψάχνανε που να μου αφήσουνε χρήματα. Έπαιξα 1μιση ώρα και στο τελευταίο μισάωρο άνοιξε την θήκη της κιθάρας ένας φίλος μου παρατηρώντας κι αυτός ότι κάποιοι θελαν να αφήσουν χρήματα. 

   Μέσα σ αυτό το μισάωρο μαζευτήκαν 45 ευρώ αν το είχα κάνει καθ όλη την διάρκεια υπολογίζω τουλάχιστον τα διπλάσια.

Αποφάσισα λοιπόν να το δοκιμάσω και στις γύρω πόλεις και θα χρειαστώ αυτονομία..

Τότε σίγουρα να πάρεις τον roland με 2 8αρια και δύο tweeter.Παιρνει και απλές επαναφορτιζομενες μπαταρίες οπότε μπορείς να έχεις και δεύτερες για μπακ απ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Τότε σίγουρα να πάρεις τον roland με 2 8αρια και δύο tweeter.Παιρνει και απλές επαναφορτιζομενες μπαταρίες οπότε μπορείς να έχεις και δεύτερες για μπακ απ.

Τον είχα βάλει κάποτε δίπλα σ 'έναν ΑΕΡ  και ό roland μου φάνηκε  πολύ υποδεέστερος 

 

12 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Και με 10άρια και με 12άρια έχει ο Thomann.

Στα υπόλοιπα που γράφεις δεν έχω εμπειρία, οπότε δεν ξέρω.

Μπορεί όντως το 6,5άρι να είναι μια χαρά.

Με ενδιαφέρει ο όγκος δεν θέλω όμως και πολύ βάρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου