Προς το περιεχόμενο

''I believe''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και αυτο το ειδος δεν μου αρεσει,το κομματι ειναι εξαιρετικα καλογραμμενο,καλοπαιγμενο και το σημαντικοτερο πειστικοτατο...

 

Δεν την κανεις για ΗΠΑ?(σοβαρα μιλαω)

 

Κριμα ειναι να μεινεις εδω (μια και το μονο που θα καταφερεις ειναι απλα να ...ποσταρεις ωραια ασματα στο noiz...που δεν ειναι...κακο..αλλα....νομιζω οτι,ειδικα αν εισαι νεος,ειναι..λιγο....λιγο..)

 

Μυριζομαι επιστροφη των hair bands (δεν τους εχει μεινει τιποτα αλλο να ξεπατικωσουν απο το παρελθον ετσι κι αλλοιως... ;D).

 

Το εχεις το πακετο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Παιχταρά μου, ένα έχω να πω μόνο αυτό:

 

ΚΑΒΑΛΑ, SUPERLEAGUE ΡΕΕΕΕΕ!!

 

;D ;D ;D ;D ;D

 

Μην κάνεις κανένα αστείο και το σταματήσεις τώρα, γιατί θα έρθω πάνω και θα σε βρω. Αυτό.  8) ;D ;D ;D ;D

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα το ακούσω το κομμάτι! ΘΕΛΩ CD! Πολύ απλά!

 

Και να βγάλει δίσκο εδώ μία τρύπα στο νερό θα κάνει...Η Ελληνική αγορά είναι ουσιαστκά ανύπαρκτη για το είδος που παίζει.

 

Φύγε ΤΩΡΑ για Η.Π.Α. και σε μερικά χρόνια θα κυκλοφορείς με Lamborghini (κίτρινη αν θες τη γνώμη μου,στο χρώμα της ζήλιας και του φθόνου ;D ;D) και μιά κουκλάρα στη θέση του συνοδηγού... ;D

 

Και όποτε γουστάρεις θα ρχεσαι εδώ στο Ελλαδιστάν για μπανάκι και διακοπούλες και θα γελάς με τη μιζέρια που "δέρνει" αυτόν τον τόπο... ;)

 

BELIEVE IT!!!

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα ιντερνετ απ τη δουλεια διαβαζοντας τα σχολια σας.

Ειναι μεγαλη μου τιμη να δεχομαι θετικα σχολια απο ανθρωπους που εχουν ακουσει κι εχουν ακουσει μουσικους.

Σας ευχαριστω πολυ.

Superfunk,ναι,σκεφτομαι να φυγω αλλα οχι για τη μουσικη.Εχει παιχταραδες εξω που δεν προσπαθουν να πεισουν οπως εγω.Ειναι αφ εαυτου τους αυτο που μιμουμαι... ;)

Θα θελα να παω ΗΠΑ για περαιτερω κοινωνικη μορφωση...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχει προταθεί πολλές φορές, αντιλαμβάνεστε τι κόστος έχει μια εξάμηνη παραμονή σε κάποια από τις Αμερικάνικες Μέκκες αν δεν γνωρίζεις κανέναν και ταυτόχρονα πρέπει να ξοδεύεις για τα promo σου.

Σαφώς ό free έχει όλα τα προσόντα σε υπερθετικό βαθμό αλλά να μην γελιόμαστε. Και η (μαμά του είδους) Αμερική δεν φείδεται ταλαντούχων μουσικών.

Αν υπάρχει όμως η δυνατότητα (οικονομική κατ' αρχήν), πιστεύω ότι ο free το οφείλει αν μη τι άλλο, στον εαυτό του.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα ιντερνετ απ τη δουλεια διαβαζοντας τα σχολια σας.

Ειναι μεγαλη μου τιμη να δεχομαι θετικα σχολια απο ανθρωπους που εχουν ακουσει κι εχουν ακουσει μουσικους.

Σας ευχαριστω πολυ.

Superfunk,ναι,σκεφτομαι να φυγω αλλα οχι για τη μουσικη.Εχει παιχταραδες εξω που δεν προσπαθουν να πεισουν οπως εγω.Ειναι αφ εαυτου τους αυτο που μιμουμαι... ;)

Θα θελα να παω ΗΠΑ για περαιτερω κοινωνικη μορφωση...

 

 

Μονο και μονο επειδη εχεις αυτο το attitude θα ταιριαξεις μια χαρα στις ΗΠΑ.

 

Εγω μονο συγχαρητηρια για τον τροπο που σκεφτεσαι εχω να σου πω (τελικα ΥΠΑΡΧΕΙ ελπις σε αυτον τον τοπο απο οτι φαινεται),σε ευχαριστω γιατι μου εφτιαξες την ημερα. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Σταύρο!!  :)

 

You did it again!! (όχι μόνο γι'αυτό που ακούσαμε αλλά και γι'αυτά που γράφεις!)

Ε, τί άλλο να πω?.....We believe!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιλαμβάνεστε τι κόστος έχει μια εξάμηνη παραμονή σε κάποια από τις Αμερικάνικες Μέκκες αν δεν γνωρίζεις κανέναν και ταυτόχρονα πρέπει να ξοδεύεις για τα promo σου.

 

με το ευρω στο 1,5 δολλαρια ειναι λιιιγο... παραπανω απο το να "σπουδαζεις" σε Ελληνικο Πανεπιστημιο στη Θεσ/νικη (παντα βαζω "" οταν σε μια προταση βαζω τη λεξη "σπουδες" και "ελληνικο πανεπιστημιο".. ;D) ....ασε που αυτη η παραμονη στο εξωτερικο (εστω και 6μηνη) ειναι σαφως καλυτερη για το μελλον σου....μια και ξεστραβωνεσαι οπως δεν θα ξεστραβωνωσουν ποτε παραμενοντας στην Ελλαδα..

 

 

2,5 ευρω κανει το ....γαλονι το γαλα και αλλο ενα το κιλο οι ....μπανανες στη ΝΥ ,μια χαρα δηλ.τη βγαζει ο νεανιας....  :) (γιατι εγω πως νομιζεις οτι την εβγαζα...στο 4 seasons ετρωγα??? ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω αντίρρηση.

Στα δέντρα εξάλλου (πάνω στων οποίων η διαμονή είναι πάμφθηνα παρεμπιπτόντως), μπορεί να τρώει ανελέητα μπανάνες χωρίς να τον κοιτάνε περίεργα.

Θα παίρνει και καθαρό αέρα μιας και το Κον-Τίκι με το οποίο θα έχει περάσει τον Ατλαντικό τζάμπα, ήταν λίγο κλειστοφοβικό.

Χωρίς ηλεκτρικό και τηλεόραση θα μπορεί και να αναπολεί την δουλειά που άφησε πίσω για να κυνηγήσει το όνειρο. Γιατί αυτό μετράει τελικά.

 

Αλλά και έξυπνο παλληκάρι είναι ο free και υποθέτω και τολμηρό και λογικό. Θα θέσει τις προτεραιότητές του και θα πράξει ανάλογα. Και ολόψυχα του εύχομαι να πετύχει. Ότι και αν επιλέξει.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!

Άλλο ένα φανταστικό κομμάτι. Φαίνεται απίστευτο που όλα τα κομμάτια σου είναι 1 προς 1 (σε αντίθεση με όλους τους άλλους που τα διαμάντια είναι διασκορπισμένα σε πολλά άλμπουμ) και δεν κουράζουν ούτε δείχνουν τάσεις επανάληψης (να μας πεις το μυστικό σου!).

Όσο για επίλογο θα περιοριστώ στο κουραστικό: ΘΕΛΩ CD!

Μας φτιάχνεις άσχημα όποτε ποστάρεις και ξεγκριζάρεις τη μέρα μας. ;)

 

 

Υγ. Βρε παιδιά, γιατί όποιος είναι καλός πρέπει να φεύγει από την χώρα? Δεν την υποβαθμίζουμε περισσότερο έτσι?

Αν ένας τέτοιος μουσικός παίζει εδώ και ανεβάζει τέτοια αριστουργήματα στο noiz μόνο καλό κάνει σε όλους.

Στην Αμερική αμφιβάλλω κιόλας αν θα αισθάνεται το ίδιο "freerock" όπως εδώ

 

 

Καβάλα και noiz all the way λοιπόν. Tα "ανεβάζεις" και τα δύο! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου