Προς το περιεχόμενο

''I believe''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eυχαριστω πολυ govanmaniac!

Θα σε ενημερωσω!

 

Ξεχασα να ευχαριστησω και τον Neeq!

Nα σαι καλα για τα καλα σου λογια,σ ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

άψογο ηχητικά  και παικτικά!!!(κατ εμε)

 

αν το κρινω ως pure heavy 80's ειναι super!!!

 

αλλά μετα απο ολα τα super - super - super που κατατασονται στο μυαλο μου, βγαινει ενα αποτελεσμα καλο αλλά οχι super, και καθησα λιγο να το ψαξω γιατί.

 

τελικά μαλλον το θεμα ειναι :where is the F**N new thing? που θελει να μας πει ο τύπος (δεν το λεω επιθετικά Σταυρο,προς Θεου).

 

ειναι ο μονος λογος που δεν θα παρει καποιος το cd σου

 

α.. εννοειται οτι η κριτικη που σου κανω δεν εχει ιχνος ελαστικοτητας

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη η κριτικη σου ειναι οχι απλα ευπροσδεκτη αλλα απαιτειται κιολας γιατι μου δινει την ευκαιρια να πω το απλο...

Δεν εχω την αναγκη,ουτε την ικανοτητα για το new thing... ;)

Aυτα τα τραγουδια απευθυνονται σε παλιοροκαδες που τους αρεσει η ενεργεια απ οποια δεκαετια κι αν προερχεται...

Αν δεν επροκειτο για δικο μου τραγουδι βεβαια θα μπορουσα να σου πω οτι ΑΝ το ζητουμενο ειναι το new thing πολλοι θα επρεπε να μην παιζουν μουσικη ή αν ειναι ακροατες να μην ακουν τιποτα απο καλλιτεχνες που παιζουν τα ιδια εδω και 50 χρονια...

Για να μην ακροβατω στα ορια της ψευδαισθησης θα σου πω ευθαρσως οτι ειμαι

ενας Ελληνας που μαιμουδιζει ξενογλωσσα αυτα που καποιοι εκαναν πριν πολλααα χρονια.

Αυτο ομως αγαπω να κανω,αυτο με γεμιζει και με λυτρωνει αν θες..

Αν πιστευα οτι εχω το new thing,θα πηγαινα σε εταιρειες να κανω καριερα,δε θα εκανα ενα σιντακι δικης μου παραγωγης για εναν κλειστο κυκλο ανθρωπων που ισως να γουσταρουν τα ιδια με μενα... ;)

Τα τραγουδια αυτα δεν χρειαζονται ψαξιμο για το κινητρο τους.Ειναι απλα ροκ τραγουδια

για να διασκεδαζουμε...

Σ ευχαριστω πολυ για το σχολιο!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η μόνη παρατήρηση που μπορώ να κάνω…..είναι για τη σειρά των track στο επερχόμενο cd , αλλά δεν την ξέρω! Πάντως I believe ότι το “I believe” θα το έβαζα τρίτο στη σειρά. Κατά τα άλλα, εις αναμονή του cd. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ουάαοοοο... Μπράβο αγόρι μου! Τώρα το άκουσα... '80ιλα και τα μυαλά στα κάγκελα. Ριφάρα, γκάζια, ωραία φωνή και λύσσα στο σόλο- super. Μου έφερε αμυδρά προς Blue Murder που τους έχω σε μεγάλη εκτίμηση. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξάρτητα από το ότι δε μου άρεσε ποτέ το είδος της μουσικής αυτής ,θεωρώ ότι στέκεται άνετα το τραγούδι απ όλες τις πλευρές. Συνθετικά , παιχτικά  :), παραγωγή.

Υπέροχη φωνή ,καλές κιθάρες ,μπράβο σου .

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη η κριτικη σου ειναι οχι απλα ευπροσδεκτη αλλα απαιτειται κιολας γιατι μου δινει την ευκαιρια να πω το απλο...

Δεν εχω την αναγκη,ουτε την ικανοτητα για το new thing... ;)

Aυτα τα τραγουδια απευθυνονται σε παλιοροκαδες που τους αρεσει η ενεργεια απ οποια δεκαετια κι αν προερχεται...

Αν δεν επροκειτο για δικο μου τραγουδι βεβαια θα μπορουσα να σου πω οτι ΑΝ το ζητουμενο ειναι το new thing πολλοι θα επρεπε να μην παιζουν μουσικη ή αν ειναι ακροατες να μην ακουν τιποτα απο καλλιτεχνες που παιζουν τα ιδια εδω και 50 χρονια...

Για να μην ακροβατω στα ορια της ψευδαισθησης θα σου πω ευθαρσως οτι ειμαι

ενας Ελληνας που μαιμουδιζει ξενογλωσσα αυτα που καποιοι εκαναν πριν πολλααα χρονια.

Αυτο ομως αγαπω να κανω,αυτο με γεμιζει και με λυτρωνει αν θες..

Αν πιστευα οτι εχω το new thing,θα πηγαινα σε εταιρειες να κανω καριερα,δε θα εκανα ενα σιντακι δικης μου παραγωγης για εναν κλειστο κυκλο ανθρωπων που ισως να γουσταρουν τα ιδια με μενα... ;)

Τα τραγουδια αυτα δεν χρειαζονται ψαξιμο για το κινητρο τους.Ειναι απλα ροκ τραγουδια

για να διασκεδαζουμε...

Σ ευχαριστω πολυ για το σχολιο!

 

Να ξερες ποσους εκφραζεις με αυτα τα λογια (.....κι εμενα μεσα)

 

Το κομματι αψογο με μονη ενσταση στην καταληξη του "I beliiiiIve" μου κανει λιγο εξω.

Το σολο σουπερ, ζει μεσα σου o Sykes :)

Νταξ, παρασυρθηκες λιγο στο σολο αλλα με το editing τα σωνεις ;)

 

Για το cd ειμαι μεσα εννοειται, θα ειναι απο τα αγαπημενα μου

 

@neeq με τον Bormann ειμαστε φιλοι και παιζουμε on and off απο το 1995. Pure 80s rock n roll, τσεκαρε το καινουργιο του προσωπικο το βγαζει σε λιγο (εγω το εχω ;) )

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@neeq με τον Bormann ειμαστε φιλοι και παιζουμε on and off απο το 1995. Pure 80s rock n roll, τσεκαρε το καινουργιο του προσωπικο το βγαζει σε λιγο (εγω το εχω ;) )

 

Ελα ρε συ :) Εγω ενα καλοκαιρι, το 2007, επαιξα μαζι του (στους Redrum) στο Rockwave και σε μερικά ακόμα live. Νομιζω συνεχίζουν ακομα, αλλα δεν είμαι σιγουρος.

 

Τωρα για το δισκο, νομιζω οτι εχω παραπανω hard rock δισκους απ'ότι μου χρειάζονται ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου