Προς το περιεχόμενο

Who needs Wood


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Λοιπον φιλε Marathon νομιζω πως εκανες την καλυτερη δουλεια για να δωσεις αξια στους παραπεταμενους μαγνητες μου!!!  ;D

  Πολυ ομορφη δουλεια!!!! Για το μπρατσο δεν το συζηταμε ( ας ειναι καλα η νεραιδα μου!!!  ααααα εβαλα κ το pickguard τελικα , πολυ καλυτερο αισθητικο αποτελεσμα!! ;)) Βελουδινο στο παιξιμο  κ αποτι εχω παρατηρησει μεχρι τωρα θελει ενα μονο setup κ τελειωσες!

Καπου προσφατα διαβασα πως κομπρεσαρει λιγο τον ηχο ο γραφιτης , εγω δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο αλλα δεν διαθετω κ τα μεγιστα ακουστικα κριτηρια για τετοιες λεπτομερειες!

Ερωτημα: τι συμπεριφορα εχει το fiber σε αλλαγη θερμοκρασιας υγρασιας κλπ? Γιατι κατα την γνωμη μου δεν ψαχνουμε το τελειο ηχητικα υλικο μιας κ μιλαμε για ηλεκτρικο ηχο αλλα το πιο σταθερο!

Βασιλη Locci πηρες την πρωτεια στο παιξιμο αλλα σε μενα ειχε εκμυστηρευτει πρωτος την ιδεα του ο Ανεστης για fiber-graphite κατασκευη ( κ την ενεκρινα ;D)

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ερωτημα: τι συμπεριφορα εχει το fiber σε αλλαγη θερμοκρασιας υγρασιας κλπ?

Ξέρω εγώ? Τόσες βάρκες που βλέπω στο λιμάνι της Νέας Μάκρης...καμμία δεν είδα να έχει πρόβλημα ;D ;D

 

Βασιλη Locci πηρες την πρωτεια στο παιξιμο

΄Αλλη φορά να έρχεσαι στα Open Days...εσύ έτσι κι αλλιώς θα έχεις το καθήκον να κάνεις αυτή τη κιθάρα να γράψει "βρώμικα" γιατί το κατέχεις περισσότερο από εμένα...Θα πήξεις στα τεστ μου φαίνεται... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τους ακούσεις πάνω στη Johnson  (thanks Γιώργη) πρώτα και μετά βλέπουμε.

Αλλά είμαι πλέον (μετά και την δεύτερη επιτυχή προσπάθεια) οπαδός των GFS.

 

Αρκετα ισοροπημενοι κ value for money μαγνητες!!! Αληθεια Κωστα το ''σαμπουαν '' πως σου φανηκε? Επαιξες στον τσιφτη?

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω εγώ? Τόσες βάρκες που βλέπω στο λιμάνι της Νέας Μάκρης...καμμία δεν είδα να έχει πρόβλημα ;D ;D

 

 

Αρα αν δεν μας κανει την γεμιζουμε νερο κ την κανουμε ενυδρειο!!! ;D

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

΄Αλλη φορά να έρχεσαι στα Open Days...εσύ έτσι κι αλλιώς θα έχεις το καθήκον να κάνεις αυτή τη κιθάρα να γράψει "βρώμικα" γιατί το κατέχεις περισσότερο από εμένα...Θα πήξεις στα τεστ μου φαίνεται... ;)

 

Ξεχασες οταν ειχες μωρα μου φαινεται!!!! ( στον Gilbert παντως δεν το χανω κ ας κλαινε ολο το βραδυ!)

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα αν δεν μας κανει την γεμιζουμε νερο κ την κανουμε ενυδρειο!!! ;D

Χωρίς πλάκα τώρα, σίγουρα το fiber έχει λιγότερα (ίσως καθόλου) πρόβλήματα σε καιρικές μεταβολές από το ξύλο...δεν μιλάμε για ακραίες καταστάσεις.

Βέβαια είναι πιό ευπαθές σε πτώση...

Εσύ που ξέρεις τους συγκεκριμένους μαγνήτες στη προηγούμενη (ξύλινη) κιθάρα σου, πρέπει να μας πείς πως τους ακούς εδώ..

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς πλάκα τώρα, σίγουρα το fiber έχει λιγότερα (ίσως καθόλου) πρόβλήματα σε καιρικές μεταβολές από το ξύλο...δεν μιλάμε για ακραίες καταστάσεις.

Βέβαια είναι πιό ευπαθές σε πτώση...

Εσύ που ξέρεις τους συγκεκριμένους μαγνήτες στη προηγούμενη (ξύλινη) κιθάρα σου, πρέπει να μας πείς πως τους ακούς εδώ..

 

εγω παντως αυτη την αγορασα οταν την ειδα να..κρεμεται..ΣΤΗ ΒΡΟΧΗ στο Μοναστηρακι..την πηγα σπιτι, την...επλυνα με απορυπαντικο.. ;D και οταν...στεγνωσε τις εβαλα χορδες....ειναι απο τις καλυτερες ηχητικα κιθαρες που εχω ακουσει ποτε και δεν ξεκουρδιζεται ΠΟΤΕ (τα κλειδια της ειναι με διαφορα τα χειροτερα που εχω δει στη ζωη μου...... ;D)

 

 

http://www.fetishguitars.com/html/crucianelli/earlysolid/index.html

 

 

 

elite1.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως αυτη την αγορασα οταν την ειδα να..κρεμεται..ΣΤΗ ΒΡΟΧΗ στο Μοναστηρακι

Το μπράτσο της όμως τί είναι? Ξύλινο?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι ειναι ..τυλιγμενο με εναν ποντο με πλαστικη περλα... ;D.....εχει ομως...rosewood ταστιερα....(εχω δει στην Ιταλια την ιδια περιπου με ΠΛΑΣΤΙΚΗ ταστιερα ) παντως ,αν και εχει λιγο παραπανω relief απο αυτο που μου αρεσει (εχει ενα πολυ παραξενο trussrod και ειναι αδυνατον να βρω το κλειδι που το ρυθμιζει ωστε να το κανω τουφεκι) δεν εχει παρει καθολου.  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι ειναι ..τυλιγμενο με εναν ποντο με πλαστικη περλα... ;D.

Και εγώ ήθελα πέρλα, αλλά ο μάστορας δεν μου έβαλε...και με έβρισε και από πάνω γιατί του χάλαγα την αισθητική του Toilet Seat...έτσι μου είπε ::) :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου