Προς το περιεχόμενο

Νέοι vox ενισχυτές...


ex-sedcomet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και λίγους μήνες σε αρκετά μουσικά καταστήματα στεγάζονται οι νεοί VOX VT PLUS (VOX VT+).

Κάποιες απο τις καινουριες δυνατότητες ειναι: το Aux in jack , επιπλεον το headphones out τωρα ειναι και direct line out (οπως αναφερουν στην ιστοσελιδα) , κουρδιστηρι

33 μοντέλα ενισχυτών,τρείς τύπους reverb,καί 8(!!!) user bank presets.

Yπάρχουν presets για αυτά τα κομμάτια:

 

Gravity, Brown Sugar, Cocaine, Creep, I Feel Fine, Pride, Foxy Lady,  Enter Sandman, Song 2, Know Your Enemy, Blue Wind, Message In A Bottle,  Under The Bridge, Sultans Of Swings, Rebel Rebel, You Enjoy Myself,  Smoke On The Water, Beat It, For the Love of God, Best Of You, Satch  Boogie, Smells Like Teen Spirit, Wonderwall, Pride and Joy, Walk This  Way, Back In Black, Paranoid, Tie Your Mother Down, Black Dog, Sweet  Child O' Mine, Five Minutes Alone, Hot For Teacher, Raining Blood.

Για όλα τα γούστα  ;)

 

Η σειρά περιλαμβάνει τους: vox vt20+ (30 watt με 8άρι μεγάφονο),vox vt40+ (60 watt με 10άρι μεγαφονο),vox vt80+ (120watt με 12άρι) και vox vt120(150 watt με 2 12άρια)

 

ορίστε και τα λικς απο το θωμά  ;D

http://www.thomann.de/gr/vox_vt20.htm?sid=99d4e02f8d9fbe20bb46e63888447056

http://www.thomann.de/gr/vox_vt40.htm

 

τον 80 και τον 120 δεν τους έχει ο Θωμας ::)

 

Η μόνη μου απορία ειναι...γιατι οι τιμές ειναι τόσο χαμηλες; ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πόσο θα έπρεπε να τους πουλάνε ?

 

κινέζικοι είναι, χαμηλού κόστους, δεν τους έχω ακούσει αλλά φαντάζομαι και κακής ποιότητας. Αν συγκρίνω με τον AC30 CC2 που είχε και ένα κάρο λεφτά...

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gerrard οι ενισχυτές της σειρα VT ειναι γνωστοί για τήν ποιότητα και τήν ανωτερώτητας τους σε σχέση με τους άλλους αντίστιχους modelling ενισχυτές ;)

Μήν ακυρόνεις έτσι κάτι που ουτε κάν έχεις ακουστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη μου απορία ειναι...γιατι οι τιμές ειναι τόσο χαμηλες; Huh?

 

Μα για να γ@μισουν οσους εχουν το προηγουμενο μοντελο και θελουν να το πουλησουν!

 

 

Πλακα κανω!Εχει δυσκολεψει πολυ το παιχνιδι στην μεριδα των modeling amps : βλεπε Fender Mustang , Peavey Vypyr , Line 6(Ο Θεος να βαλει το χερι του) κ.δ.σ.(Και Δε Συμαζευεται)!

 

Το καλο:Πληθωρα φθηνων(αξιοπρεπεστατων-ειδικα για ηχογραφηση-ηχων)και εφε που θα χρειαζοταν κανα 2 ζωες και 700 πεταλια παρε-δωσε για να εχεις τον ηχο σου!

Το κακο:Ο κακος ψηφιακος ηχος , που δεν τον αντιλαμβανεσαι , αλλα θα 'πρεπε , αν θελεις να λεγεσαι noizas.

Ολα τα παραπανω ... απο προσωπικη εμπειρια και με αρκετη δωση χιουμορ!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα βγαλουν κουμπακι λαμπας θα το πατας και θα ειναι λαμπατος ο ηχος  ;D

 

περα απο την πλακα απο τον vypyr 30 μου δεν εχω κανενα παραπονο... θα επαιρνα την λαμπατη εκδοση αλλα δεν μπορω να δουλεψω τοσα βατ για την χρηση που κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου