Προς το περιεχόμενο

Σχόλια για τους Manowar


MakisSRV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η Βανδη έχει μια καριέρα περίπου 15 χρόνων και απευθύνετε σε ένα κοινό περίπου 10 εκατομμυρίων κάνοντας καμιά 50 (μέσο όρο) live-εμφανίσεις τον χρόνο. Έχει πολλααααα λεφτά !  

Εσείς ,λοιπόν, πιστεύετε πως ένα γκρουπ που έχει καριέρα πάνω από 30 χρόνια, πέτυχε τις καλές εποχές της Metal δισκογραφίας ,απευθύνονται σε ένα κοινό 100αδων εκατομμυρίων με πάνω από 100 live-εμφανίσεις (μέσο όρο) το χρόνο και ΚΥΡΙΩΣ  ;D με πολύ λιγότερα έξοδα για ρούχα από την Βανδη δεν έχει βγάλει λεφτά? Αστείο...

 

Φίλε pan12, εδώ ζω εγώ από την μουσική που με ξέρει μόνο η μάνα μου και δεν είναι και  σίγουρη για το τι δουλειά κάνω  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην τοποθετείστε επιχειρηματολογικά με χρήση Ελλήνων (''καλλιτεχνών'' ::)).

Αλλο η βούρτσα και άλλο η....

Ημαρτον.

Βιάζεται και το θέμα έτσι.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην τοποθετείστε επιχειρηματολογικά με χρήση Ελλήνων (''καλλιτεχνών'' ::)).

Αλλο η βούρτσα και άλλο η....

Ημαρτον.

Βιάζεται και το θέμα έτσι.

Η βούρτσα είναι η Βανδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βούρτσα είναι η Βανδη?

Αναλόγως το χτένισμα..και πως να το κάνουμε δηλαδή? Βούρτσα είναι μπροστα στην .......των Manowar!

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως πάει δηλ?

Φαντάζομαι ότι ξέρεις πολύ καλύτερα από μένα…

Αλλά δε νομίζω πχ… ότι ο ντράμμερ να παίρνει  0,40ευρώ ανά cd έχει πουλήσει…

Δε νομίζω να έχουν βγάλει λεφτά πάνω από ένα μέλος....

Μπορεί 0,40ευρώ να παίρνει η πλευρά της μπάντας(συνθέτες,μουσικοί, δικηγόροι, μάνατζερς)

Μπορεί να μην έχει πάρει και τίποτα από κάποιους δίσκους…ουαν οφ συμβόλαια….

..επίσης υπήρχε\υπάρχει θέμα ελέγχου πωλήσεων…

..επίσης οι συναυλίες είναι μέσο προώθησης και πολύ σπάνια κερδοφόρες για τις μπάντες εκτός σημαντικών εξαιρέσεων(u2,acdc)

Λέω εγώ τώρα… :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω εγώ τώρα… :)

...στο τέλος, θα κάνουμε έρανο εδώ μέσα για τα παλλικάρια, έτσι όπως μας τα λές...

 

Αλλά δε νομίζω πχ… ότι ο ντράμμερ να παίρνει  0,40ευρώ ανά cd έχει πουλήσει…

Θυμήσου το παράδειγμα που μας έλεγε ο Superfunk για τον drummer των Green Day που είχε πάει διακοπές στη Σίφνο(?)...πόσα είχε βγάλει με ΕΝΑ δίσκο...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι καμιά καλλιτεχνική σύγκριση μεταξύ Ελλήνων και ξένων...

Είναι καθαρά ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ.

Αφού οι Νταλαρας, Αλεξιου κλπ βγάλανε δις από μια χώρα 10 εκατομμυρίων, πόσο μάλλον οποιοδήποτε Μεγάλο γκρουπ  που απευθύνετε σε μια αγορά 1 δισεκατομμυρίου

Τα λεφτά βγήκαν...τώρα που μπήκαν,δεν ξέρω

 

Το θέμα που ασχολείται με το αν οι Manowar βγάλανε λεφτά από την μουσική, είναι εξ αρχής ...Raped

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κιθαρίστας μένει με τους γονείς του........ μάλλον

Ο άλλος παραδίδει μαθήματα κι ο άλλος βάφει και καρφώνει γυψοσανίδες.

Αν και προς το χοντροπαραμύθα το κόβω θα ήθελα να ξανακαταθέσω στη συζήτηση το σοβαρότερο ερώτημα που τέθηκε so far στο thread.....

Ε, και;

 

Δηλαδή υπάρχει κάποιος άνω των 12 που πιστεύει ότι οι stage περσόνες είναι ταυτόσημες με τους ανθρώπους που τις υποδύονται;

 

Ακόμα θυμάμαι (πρέπει να το χω ξαναπεί) μια διαφήμιση (προ εικοσαετίας) της British Telecoms με τον Lemmy να μιλάει σε ένα tel booth έξω από το gig για μετοχές και επενδύσεις με τον επενδυτή του και μόλις βγαίνουν κάτι fan έξω, διακόπτει απότομα και με δυνατή φωνή αρχίζει να λέει (κάτι σχδόν στο στυλ - που να θυμάμαι) "Ναι ρε συ, τις πίτσες, τρία κιβώτια μπύρες ένα κιβώτιο Jack και να φέρετε γρήγορα τις γκόμενες".

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου