Προς το περιεχόμενο

Σχόλια για τους Manowar


MakisSRV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)...στο τέλος, θα κάνουμε έρανο εδώ μέσα για τα παλλικάρια, έτσι όπως μας τα λές...

2)Θυμήσου το παράδειγμα που μας έλεγε ο Superfunk για τον drummer των Green Day που είχε πάει διακοπές στη Σίφνο(?)...πόσα είχε βγάλει με ΕΝΑ δίσκο...

1.Εννοείται….

2.Δεν είναι η ίδια περίπτωση…με τίποτα όμως...

 

Δεν υποστηρίζω ότι η μπάντα (και η κάθε αντίστοιχη) δεν έχει δημιουργήσει κεφάλαιο…

διατηρώ τις αμφιβολίες μου όμως σχετικά με το ποιοι έχουν πάρει αυτά τα χρήματα…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομίζω πως πολλοί εδώ μέσα δεν προλάβατε την εποχή των LPs. Τότε ήταν που "μεγαλουργούσαν" οι Manowar και πουλούσαν σα ζεστά κουλούρια... Κάθε αυτο-αποκαλούμενος μεταλάς είχε έναν τουλάχιστον δίσκο τους. Τώρα αν τα φάγανε στα ζάρια, τα ζαγάρια (κάνει και ρίμα), τόσο ζώα είναι... Πάντως από τη μπίζνα του γουνακίου πέρασε πολύυυ χρήμα...

(Εγώ πάτως προσωπικά δεν τους πήγαινα μια...)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως πολλοί εδώ μέσα δεν προλάβατε την εποχή των LPs.

μερικοί την προλάβαμε...και την παραπρολάβαμε...

απλά είχαμε καλύτερα γούστα... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο αυτό. Κι εγώ είχα άλλα γούστα.

 

Δεν θα τα πω καλύτερα, άλλωστε περί ορέξεως... - δλδ βλέπω / ακούω τώρα κάτι μπάντες που άκουγαν τότε οι νιουγειβάδες που το παίζανε και ψαγμένοι και γελάω μισάωρο για την καθεμία.

 

Πάντως οι Μανοτέτοιοι ακούμπησαν χρήμα, όχι αστεία. Τώρα αν δεν τους έμειναν, ποσώς με ενδιαφέρει.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο αυτό. Κι εγώ είχα άλλα γούστα.

 

Δεν θα τα πω καλύτερα, άλλωστε περί ορέξεως... - δλδ βλέπω / ακούω τώρα κάτι μπάντες που άκουγαν τότε οι νιουγειβάδες που το παίζανε και ψαγμένοι και γελάω μισάωρο για την καθεμία.

ωχχχ....για πες .. θα είναι από αυτές που μου αρέσουν.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως χωρις να ξερω το γιατι, κ χωρις να μπορω να επιχειρηματολογησω,

αν χρειαζοταν να πονταρω τη ζωη μου ;D στο ερωτημα ποιος κονομισε πιο πολλα φραγκα στο ζενιθ του μεταξυ Μανοwar - βανδης.....  μαλλον για βανδη θα το ριχνα...... ::)

σοβαρα ομως!

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχχχ....για πες .. θα είναι από αυτές που μου αρέσουν.... :)

 

Μάλλον εννοεί τους Wang Chung. Ή τους Psychedelic Furs.  8)

 

Χίλιες φορές Into Glory Ride.

 

Πάντως, ο Joey DeMaio έχει παίξει και σε ένα ιταλικό σπλάτερ.  :-X Το είχα δει πριν από 25 χρόνια, επομένως μη ζητάτε και άλλες πληροφορίες!

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή,για να το καταλάβω,πως θα έπρεπε να περνούν τον,εκτός σκηνής,χρόνο τους οι κάθε Manowar;

Κάνοντας ανθρωποθυσίες και κόβοντας βόλτες με τσεκούρια στα κάστρα της περιοχής;

Τώρα,αν έχουν κάνει συνετή διαχείριση των όσων δολλαρίων έβγαλαν ούτε το γνωρίζω και ούτε και με ενδιαφέρει να το μάθω.

Σε λίγο,δηλαδή,θα ακούσουμε πως ο Bruce Dickinson συμπληρώνει το χαρτζηλίκι του με part time απασχόληση:

http://quicknews.wordpress.com/2007/10/26/iron-maiden-frontman-bruce-dickinson-now-works-as-a-commercial-pilot/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή,για να το καταλάβω,πως θα έπρεπε να περνούν τον,εκτός σκηνής,χρόνο τους οι κάθε Manowar;

Απόλυτα σωστό...εδώ ο Jeff Beck συπληρώνει το εισόδημα, συντηρώντας παλιά αυτοκίνητα... ;D ;D

Beck%27s+Cars.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου