Προς το περιεχόμενο

Hot Organ Trio


Alter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To οτι εισαστε ωραιοι παικτες δεν χωραει αμφιβολια!!Αλλα εδω μου εχει ο Μονος και το Β3 η C3 (δεν φαινεται απο το σημειο που τραβαει η καμερα αλλα ετσι κι'αλλοιως την ιδια μηχανη εχουν οποτε ο ηχος ειναι ταυτοσημος) και ειναι πολυ ωραιος ο ηχος σας + κιθαρα που κενταει!Ο μονος που αδικειται ειναι ο ντραμερ και ειναι φυσικο χωρις μικροφωνα δεν γραφει παντα σωστα η καμερα (φανταζομαι) .Καλη Ανασταση παιδες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τι να λεμε τωρα,ωραια πραγματα.

Yeap

 

Ωραία παιξίματα, ωραίες εντάσεις, ωραίο feel... Όπως πρέπει  8)

 

Μπράβο παιδιά.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yeap

 

Ωραία παιξίματα, ωραίες εντάσεις, ωραίο feel... Όπως πρέπει  8)

 

Μπράβο παιδιά.

 

+1000000

με τετοιες ισορροπημενες εντασεις οπου και να παιξουν εχουν καλο ηχο  8) 8) 8)

 

 

Ερωτηση ,

παλια gretsch ειναι τα τυμπανα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οτι εισαστε ωραιοι παικτες δεν χωραει αμφιβολια!!

Yeap. Τα εχουμε ξαναπει, το Trio ειναι εξαιρετικο. :)

 

Αλλα εδω μου εχει ο Μονος και το Β3 η C3 (δεν φαινεται απο το σημειο που τραβαει η καμερα αλλα ετσι κι'αλλοιως την ιδια μηχανη εχουν οποτε ο ηχος ειναι ταυτοσημος)...
Κατα 99% ειναι C3 με 1% να ειναι Α100. Τo Β3 στηριζεται σε 4 "ποδαρακια" και δεν ειναι καλυμμενα το πισω μερος και τα πλαϊνα του οπως στα C3/A100. Με λιγα λογια, αν δεν βλεπετε τα ποδια του οργανιστα, δεν ειναι Β3. Και τα τρια παντως εχουν την ιδια sound engine.

 

Ειχα ρωτησει πριν κατι μηνες σε ενα παλιοτερο σας θρεντ ποιο Hammond παιζει ο Μονος αλλα απαντηση δεν πηρα. Κανε μας τη χαρη αγαπητε Alter και ρωτα τον ποιο μοντελο ειναι, καθως και ποιο μοντελο Leslie χρησιμοποιει. Ή ριξε ενα ματι μονος σου, στα δεξια σου ειναι. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

θα ρωτησω παιδια να μαθω ακριβως..  ;) δεν μπορω να συγκεντρωθω στο hammond εκει μεσα γιατι με αποσυντονιζει ο κομμενος super reverb που εχει ο μονος διπλα! Κανω ενορχηστρωμενες προσπαθειες να τον πεισω να μου τον πουλησει  8) ;D αλλα ανθισταται σθεναρα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαζώνετε ! Όταν ξαναέρθω Αθήνα θα χω το νου μου για live σας.Μπράβο !

Να ρωτήσω κάτι ? Τον ήχο τον πήρατε από το zoom στο κέντρο του δωματίου και τον συγχρονίσατε με το βίντεο ή ό,τι ακούμε είναι από το mic της κάμερας ?

 

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου