Προς το περιεχόμενο

Baja Telecaster η Epiphone les paul boneyard joe perry


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερες παιδια..εχω σταμπαρει τις παραπανω κυριες και ειμαι σε τρελο δειλημα..

παιζω απο μpλουζ κ τζαζ μεχρι ιντι κ λιγο πιο βαρυ ροκ και πραγματικα δεν ξερω ποια θα μου κανει περισσοτερο κυριως ηχητικα..

 

θελω αποψεις και κυριως εμπειριες..και μια κ εχουμε και τελε ο κυριος σουπερφανκ ασ καταθεσει φωτα

(βεβαια η τελε ειναι με ντιμαρτζιο twang set eno i les paul me gibson burstbuckers)..

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ποια θα μου κανει περισσοτερο κυριως ηχητικα..

 

Αν δεν ξέρεις αυτό ...... δεν μπορεί να σε βοηθήσει κανείς .

Μιλάμε για δύο εντελώς διαφορετικούς κόσμους .

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και οι δύο είναι εξαιρετικές κιθάρες. Προσωπικά έχω και  Baja  και Epiphone  Les Paul Standard  Plus. Και με τις δύο μπορείς να παίξεις ό,τι γουστάρεις. Αν με υποχρέωνες να έπαιρνα μόνο μια, θα διάλεγα την Baja (αλλά για καθαρά προσωπικούς λόγους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις απειρες συζητησεις που εχω κανει εδω και εχω διαβασει εχω καταλαβει οτι η τελε εχει ολο αυτο το  πριμαριστο σκαστο..π αγαπω εννοειται και οτι ειναι ενα all around οργανο..

 

η επι επισης εχει αυτο το μπασατο και μουντο που επισης αγαπω και με αυτην μπορεις να παιξεις πολλα ειδη..απλα ολος ο κοσμος εχει μια επι και ηχητικα πλεον ειναι κορεσμενη στα αυτια μ..αυτο δεν σημαινει οτι δε σπερνει..και νομιζω η συγκεκριμενη ειναι απο της πολυ καλες επι..

 

και εκει ερχεται το δειλημα..

 

να φανταστειτε προηγουμενη κιθαρα fender Jaguar αγορασμενη ακριβως για τον ΄χαρακτηρα΄΄ στον ηχο..περιορισμενη ομωσ σε ειδη μουσικης....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ξέρεις αυτό ...... δεν μπορεί να σε βοηθήσει κανείς .

Μιλάμε για δύο εντελώς διαφορετικούς κόσμους .

 

+2000

 

η jaguar ειναι μια πολυ περιορισμενη κιθαρα για καποιον που θελει να παιξει ΟΛΑ τα ειδη μουσικης,η tele ειναι μαζι με τη strat η πιο ευελικτη κιθαρα που υπαρχει...η les paul κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι βασικα μονο για..."να ροκ" (εκτος κι αν φοραει Ρ90)

 

αλλα και παλι αν δεν ξερεις ΕΣΥ τι θελεις δυσκολα θα σε βοηθησουμε εμεις....

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα μαγνητες ειναι,στο βαρος ναι υπαρχουν διαφορες,παρε την ελαφρυτερη που θα βρεις (βεβαια και βαρια να βρεις αν σου αρεσει χτυπα την)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου