Προς το περιεχόμενο

Πως πρεπει να ακουγεται και να παιζεται η κιθαρα...


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όπως ακούγεται και παίζεται..είναι χάρμα!  :-X

Πολύ ταξιδιάρικα και μουσικά και τα 2 βίντεο.Εντάσεις,συχνότητες.όλα όμορφα και καλά :)

Μελωδικότατος.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ενισχυτες-πεταλια χρησημοποιεις?

Ακυρο... Προκειται για τον Γερμανο με τισ 104 stratocaster oles custom kai tis 89 les paul custom επισης. το drive του ειναι το okko diablo...

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το slabbo day εκπληκτικό και το δεύτερο που έφερνε σε blue jean blues από Jeff Healey ήταν εκπληκτικό!  ;) Σίγουρα ηχάρα , σίγουρα μελωδικότατο παίξιμο με δυναμικές αλλά ας μην είμαστε απόλυτοι για το πως πρέπει να ακούγεται η κιθάρα... ;D ;D

 

Απλά και τα 2 ήταν πολύ κοντά στο αρχέτυπο του ηλεκτρικού κιθαριστικού ήχου!! Είναι τόσα πολλά όμως τα ωραία στυλ παιξίματος και τόσοι οι αντίστοιχοι ωραίοι ήχοι, οπότε γιατί να αποκλείσουμε τα υπόλοιπα στυλ?

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντώνη δε σε είχα για φαν του greg, νόμιζα ότι θα τον βρίσκεις υπερβολικά... καθαρό:)

ωραία τα κοπανάει τα παλιόξυλα πάντως

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντώνη δε σε είχα για φαν του greg, νόμιζα ότι θα τον βρίσκεις υπερβολικά... καθαρό:)

ωραία τα κοπανάει τα παλιόξυλα πάντως

οχι ρε συ μου αρεσει πολυ το καθαρο παιξιμο...απλα δεν συγχωρει και θελει παπακια για να παιξεις και να ακουστεις καλα......κατι που εγω δεν το κατεχω....ετσι το αποφευγω.........

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχε καλές στιγμές αλλά προτιμώ κάτι τέτοιο και σε ήχο και σε παίξιμο:

 

 

εννοειται και εγω σε αυτο ειμαι περισσοτερο ....απλα ειπα οτι και το παραπανω ειναι καταπληκτικο χωρις να αποκλειω κατι αλλο...........αλλα συζηταμε για εναν ανθρωπο που εχει δηλωσει οτι την εκτελεση την studio στο CRY FOR YOU την εχει γραψει με ενα zoom πολυεφφε!!!!!!!!! και εβγαλε τετοιο ηχο.....οποτε τι να πεις?

 

 

Kαι live εχει τετοιο ηχο............οποτε μαλλον δεν χρειαζεται να πουμε κατι για αυτον.......... ;D

 

 

Danger Danger - Beat The Bullet (Tokyo, 1991)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου