Προς το περιεχόμενο

Custom Πενες κιθαρας


Miltos23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα!

 

Εχω παραγγειλει καποιες custom πενες (200) απο εδω: www.pickguy.com οι οποιες μετα απο 6 εβδομαδες δεν εχουν ερθει Ελλαδα (ενω στο σαητ αναφερουν απο 3 εως 4 εβδομαδες). τελοσπαντων σε μεηλ δεν απαντανε, τηλεφωνα επισης, αλλα οκ θα την βρω την ακρη μεσω paypal.

 

Ο λογος που ανοιγω το τοπικ ειναι για να ρωτησω τα εξης

 

1. Εχει παραγγειλει κανεις απο την pickguy ποτε? και αν ναι ειχε καποιο προβλημα?

2. Υπαρχει καποιο αλλο αντιστοιχο καταστημα που να εχει παραγγειλει καποιος απτο φορουμ ετσι ωστε να τις παραγγειλω απο κει?

3. Μηπως σε ολη αυτη την ιστορια φταιει η κατασταση με τα δεματα - βομβες και καθυστερει η μεταφορα? (που να ξερετε θα μου πειτε... ;D)

 

Υγ:η αξια των πενων ειναι 62ευρω και αποσο ξερω λογω μεγεθους και αξιας δεν παιρνανε τελωνειο - αν κανω λαθος διορθωστε με.

 

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1) Εάν έχεις πληρώσει με paypal, έχεις ακόμα 2 εβδομάδες να "καταγγείλεις" τη παραγελλία.

2) Εάν οι πένες έρχονται με USPS, ζήτα από τους pickguy.com, να σου στείλουν το tracking number...οπότε θα ξέρεις που είναι...Εάν κάνουν το παγώνι...πήγαινε στο παραπάνω...

 

3) Για καλό και για κακό...κάνε μία βόλτα από το ταχυδρομείο σου και ρώτα μήπως σου έχει έρθει κανένα δέματάκι από Αμερική...το έχω κάνει και εγώ γι αυτό σου το προτείνω...τα δέματά μου ήταν εκεί και με περίμεναν :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Απο οσο ξερω ειναι 45 μερες να καταγγειλεις την παραγγελια, και αυτες ληγουν την Πεμπτη το βραδυ, εσυ πως το βγαζεις οτι εχω ακομα 2 εβδομαδες?45 εργασιμες? (ή ταχω μπλεξει?)

2. Εκτος συγκλονιστικου απροοπτου κανουν το παγωνι, ιδωμεν!

 

υγ: η ξενερα που εφαγα παντως ειναι απιστευτη...

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Απο οσο ξερω ειναι 45 μερες να καταγγειλεις την παραγγελια, και αυτες ληγουν την Πεμπτη το βραδυ, εσυ πως το βγαζεις οτι εχω ακομα 2 εβδομαδες?45 εργασιμες? (ή ταχω μπλεξει?)

Νομίζω ότι έχεις 2 μήνες καιρό...δεν κόβω τον λαιμό μου...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Απο οσο ξερω ειναι 45 μερες να καταγγειλεις την παραγγελια, και αυτες ληγουν την Πεμπτη το βραδυ,

 

45 ημερες (ημερολογιακές)απ τη στιγμή της αγοράς.

Δεν χρειάζεται να περιμένεις άλλο,πήγαινε στο resolution center της Paypal τώρα, και κάνε την καταγγελία σου,πές όμως ότι δεν έχεις παραλάβει ακόμη και θα σε καθοδηγήσουν τι πρέπει να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερωσω οτι εν τελει απαντησαν (ειχα στειλει μεηλ απτην περασμενη Πεμπτη).

 

Σας παραθετω την απαντηση

 

Your picks were shipped out on October 20th, thru the post office.  We will look into this here, to see if there is any way to track the package.

It can take several weeks for international packages to arrive, although they typically do not take that long.  Give us a chance to look in to this for you.  In the meantime, please let us know if the picks arrive.

 

THANKS

 

Εδω ειναι που χρειαζομαι την συμβουλη σας,

απο παραγγελιες στο thomann ξερω οτι ενα δεμα αν ταχυδρομηθει με το απλο ταχυδρομειο καθε χωρας οταν φτασει στην χωρα προορισμου αλλαζει κωδικο δηλαδη:

 

ΤΟΜΑΝ-> ΚΩΔΙΚΟΣ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ -> ΣΥΝΟΡΑ -> ΝΕΟΣ ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΛΤΑ -> ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ

 

Εχει κανει καποιος απο σας παραγγελια απο Αμερικη να χρειαστηκε να κανει τετοιου ειδους tracking??  ??? 

 

θυμιζω οτι μεχρι Τεταρτη βραδυ μπορω να κανω dispute (αν το εγραψα σωστα) την συναλλαγη στο paypal.

 

Επισης πηγα και στα ΕΛΤΑ της γειτονιας μου και δεν εχει ερθει τπτ..  :(

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε τι εταιρία έρχεται το δέμα?. Η USPS έχει tracking number

Your picks were shipped out on October 20th, thru the post office. We will look into this here, to see if there is any way to track the package.

και μπορείς να δείς πότε μπαίνουν Ελλάδα, μέσα από το site της.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θέση σου εγώ θα άνοιγα case  στο resolution center της Paypal,για να είμαι εντός προθεσμίας,ενημερώνοντας τους ότι δεν έχω παραλάβει ακόμη, αλλά έχω επικοινωνήσει με τον πωλητή και  μου είπε...(αυτά που σου είπε),

οπότε αν έρθει  καθυστερημένα  το δέμα σου, κλείνεις την υπόθεση και δεν τρέχει τίποτα,αν όμως δεν το παραλάβεις,είσαι σε θέση να διεκδικήσεις τα χρήματα σου.

 

Μπορεί να μην τρέχει τίποτα και ο πωλητής να είναι οκ,να μην είχε τις πέννες που του ζήτησες σε στοκ,οπότε καθυστέρησε να τις στείλει, αλλά

 

1/ γιατί δεν σε ειδοποίησε εγκαίρως?

2/ γιατί στην περίπτωση που δεν είχε στοκ,σε χρέωσε κανονικά και στέλνει 20 μέρες μετά?

 

Απλά η γνώμη μου: Κατοχυρώσου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το εχει παρει απανω του και μου ξαναστειλε μεηλ με σκαναρισμενη την αποδειξη απτο ταχυδρομειο που λεει οτι εφυγε ενα δεμα προς Ελλαδα (και ενα αλλο προς Ελβετια - ασχετο)

 

με το ID στο σαητ της USPS δειχνει οτι υπαρχει το δεμα και οτι ειναι στο δρομο και ερχεται...

 

Οι πεννες ειναι εντελως custom οποτε η εκτυπωση θα καθυστερουσε οπως και ναχει, δηλαδη η αναμονη που θετει 3-4 εβδομαδες + βαλε και το θεμα με τα πακετα-βομβες =ελεγχος ολων των πακετων υπεθεσα οτι 5 βδομαδες τις ειχαμε στο τσεπακι οποτε μετα την 6 ανησυχησα ουσιαστηκα

 

Στα ΕΛΤΑ με τον αμερικανικο κωδικο παντως δεν βγαζει αποτελεσμα.

 

Εν τελει θα κανω αυτο που προτεινεις και θα δουμε τι θα γινει.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου