Προς το περιεχόμενο

Μια ιδέα


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Πολύ ωραίο, συγχαρητήρια. Εμένα μου θυμίζει ελαφρώς το κιθαριστικό φλερτ των Chett Atkins & Pat Bergenson στις τελευταίες δουλειές του CGP, αλλά και πιό γενικά το ύφος που διέπει μουσικούς ανακατεμένους στο New Nashville sounds.

Απο την άλλη, με λίγη φαντασία, θα μπορούσε να είναι εισαγωγή κομματιού του Andy Latimer των Camel  :D!!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο Σπύρο .

>Οι  ανύποπτες  αρμονικές αλλαγές δίνουν ένα πάρα πολύ ενδιαφέρον μα και προσωπικό ύφος στη μουσική σου .

Κοινός έχεις προσωπικότητα κάτι που οι περισσότεροι μουσικοί θα δίναν τα πάντα για να το αποκτήσουν    ;)

Δώσε λίγο περισσότερη έμφαση στα chord tones για να σε πάντα μέσα σε όλες τις αλλαγές,

Πχ στο τέλος το θέματος πριν το improv. σου έκατσε τρομερά η μελωδική μινόρε γιατι τελείωσε η νότα σου  στο chord tone του επόμενου ακόρντου  :)Αυτό μπορείς να το μελετήσεις σε όλες τις αλλαγές και μετά απο λίγο διάστημα ότι και να< παίζεις αν καταλήγεις πάντα στις σωστές νότες θα είναι άψογο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξαναγράφεις με ακουστική κιθάρα αυτή τη φορά? Με σολο ηλεκτρικής.

 

Να σου πω την αλήθεια και για φουλ ακουστικό το σκέφτομαι. Αλλά θα το επεξεργαστώ ακόμη. Ήδη έχω εμπλουτίσει την αρμονία λιγάκι. Θα δούμε πού θα πάει.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Να σου πω την αλήθεια και για φουλ ακουστικό το σκέφτομαι. Αλλά θα το επεξεργαστώ ακόμη. Ήδη έχω εμπλουτίσει την αρμονία λιγάκι. Θα δούμε πού θα πάει.

 

Το τελειωσές? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσές? ;D

 

Πού το θυμήθηκες βρε Παναγιώτη;  ;D

 

Όχι δεν το τελείωσα και έχει μείνει στο ράφι μαζί με πολλά άλλα που έμειναν στην αρχική ιδέα. Αλλά ποιος ξέρει.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού το θυμήθηκες βρε Παναγιώτη;  ;D

 

Kαλα εκανε ο ανθρωπος για να τ'ακουσουμε κι εμεις οι πιο νεοι του νοιζ που δεν το 'χουμε παρει χαμπαρι.

 

Ομορφο παιξιμο,με τη σφραγιδα σου συνθετικα και την ηχαρα σου!

Γεια σαν του παικτη! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα εκανε ο ανθρωπος για να τ'ακουσουμε κι εμεις οι πιο νεοι του νοιζ που δεν το 'χουμε παρει χαμπαρι.

 

Ομορφο παιξιμο,με τη σφραγιδα σου συνθετικα και την ηχαρα σου!

Γεια σαν του παικτη! ;D

 

+1

 

Κλέψαν το Twang και έμεινε η Tele χήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου