Προς το περιεχόμενο

ENGL TUBE TONER (modification help........)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει προσπαθήσει κανείς από έσας να "βάλει χέρι" σε αυτό το μηχάνημα? Κυρίως με ενδιαφέρει να modifiκαριστεί το CRUNCH κανάλι.

 

Thanks in advance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣ ΟΣΟΥΣ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ ΠΑΝΤΟΣ ΤΥΠΟΥ: Μπορείτε να δοκιμάσετε την τύχη σας, χρησιμοποιώντας το δικό μου ως πειραματόζωο :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τον ντύσεις "ποντίκη" και να τον φέρεις σπίτι μου... :lol:

 

Πες περισσότερα ντε ...τι ακριβώς μετατροπή επιδιώκεις; Τι θες να βγάλεις απο το Crunch κανάλι που δεν το έχει τώρα;

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣ ΟΣΟΥΣ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ ΠΑΝΤΟΣ ΤΥΠΟΥ: Μπορείτε να δοκιμάσετε την τύχη σας' date=' χρησιμοποιώντας το δικό μου ως πειραματόζωο :roll:[/quote']

 

Το διαβάζω ξανά και ξανά ...είναι απίστευτη πρόταση.:lol:

Να το πάς για μετατροπές πρώτου σταδίου ...φίλτρο, σκούπα, εξάτμιση και θα πετά μετά το εργαλείο. :lol:

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον toneless!

Λοιπόν βασικά αυτό το ρημάδι το ρίχνω στο καθαρό κανάλι του ενισχυτή και έτσι έχω ουσιαστικά τρία καναλία ένα clean (κάνω bypass το ENGL), ένα για ρυθμικά (CRUNCH) και ένα κανάλι για solo (HI GAIN). Το CRUNCH είναι εντελώς θόλο και δεν κόβει καθόλου μέσα στην μίξη της μπάντας. Σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ το Tube Toner "επιτομή" σέ θέμα voicing, αλλά τουλάχιστον βοηθάει στο να έχω ένα αξιοπρεπή ήχο (κατα την ταπεινή μου αποψη, η οποία βέβαια απέχει χιλιόμετρα από αυτή του ηχολήπτη μας 8O 8O 8O ) σε LIVE στα οποία πρέπει να γίνουν συμβιβασμοί σε θέματα εξοπλισμού. Το HI GAIN κανάλι π.χ. , έχει ήχο ο οποίος είναι σαφώς καλύτερος, οποτέ αν καταφέρναμε (εσύ δλδ ή οποιοσδήποτε άλλως, γιατί εγώ από αυτά δεν έχω ιδέα) να κάνουμε το CRUNCH να ακουστεί κάπως σαν και αυτό θα ήμουν αρκετα ικανοποιημένος.

 

Σου δίνω υποσχεση ότι αμα το καταφέρεις θα προτείνω το modifiκάρισμα σου στον KEELEY :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου