Προς το περιεχόμενο

πιανο σε πολυκατοικια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φιλοι και θα ηθελα την βοηθεια σας. εδω και αρκετο καιρο ο γειτονας μου παιζει καθημερινα πιανο σε ωρες μη κοινης ησυχιας δηλαδη φυσιολογικα. το προβλημα ειναι οτι το πιανο ειναι κολλημενο στον τοιχο του σαλονιου μου με αποτελεσμα να ακουγεται αρκετα στο χωρο μου. ακουγεται αρκετα και μετα απο λιγη ωρα ο θορυβος ειναι σπαστικος για εμενα!

 

 

υπαρχει κατι που μπορω να κανω? καποιος νομος που να της απαγορευει να παιζει πιανο επειδη με ενοχλει? βοηθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αντί να "πιάσεις" τους νόμους και να γράφεις στο Νοιζ, γιατί δεν πιάνεις την-ον ίδια-ο και πολιτισμένα να τα βρείτε......;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθησα να της μιλησω αλλα δεν βρισκω ακρη. δεν θελει με τιποτα να σταματησει γτ λεει οτι δεν ενοχλει

Εάν, λέω εάν έπεσες σε "στραβόξυλο", εγώ στην θέση σου στις ώρες που παίζει, αντίποινα.......κόλα ένα (και 2 και 3) ηχείο στον τοίχο και βάρα..... ;D. Χωρίς πλάκα τώρα με τους νόμους δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη..... :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος νομος που να της απαγορευει να παιζει πιανο επειδη με ενοχλει?

 

Ευτυχώς όχι. Είναι πραγματικά λυπηρό σε ένα forum μουσικών να συζητάμε για το πως θα σταματήσουμε κάποιον να παίζει ένα μουσικό όργανο -ίσως το πιο ευγενές χαρακτηριστικό του ανθρώπινου είδους- επειδή μας...ενοχλει.

 

Να ήταν "ξερά" drums να το καταλάβω, αλλά πως είναι δυνατόν να σε ενοχλεί το πιάνο δεν μπορώ να το καταλάβω.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εσυ ειχες καποιον να παιζει εδω και ενα εξαμηνο καθημερινα το ιδιο ακριβως τραγουδι τι θα εκανες? δεν θα σε ενοχλουσε? χμμμ ααα ναι! δεν γινεται σε σενα ;) για αυτο δεν σε νοιαζει μαλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νομιζω οτι αυτο εδω σου δινει απαντηση

 

http://foggs.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=5287&catid=1:12&Itemid=192

 

 

 

"ο κύριος ακινήτου έχει υποχρέωση να ανέχεται την εκπομπή καπνού, αιθάλης, αναθυμιάσεων, θερμότητας,θορύβου,δονήσεων ή άλλες παρόμοιες επενέργειες που προέρχονται από άλλο ακίνητο, εφόσον αυτές δεν παραβλάπτουν σημαντικά τη χρήση του ακινήτου του ή προέρχονται από χρήση συνήθη για ακίνητα της περιοχής του κτήματος από το οποίο προκαλείται η βλάβη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου