Προς το περιεχόμενο

Περί Δικαίου και Δικαιωμάτων.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

NemOOO

 

 

Αλλά μήπως να περιοριστούμε σε κάτι που να μπορεί να γινει αντιληπτό και να μπούν να συμμετάσχουν άτομα που δεν έχουν τις "προυποθέσεις"...?

 

 

Ζητώ συγνώμη που έθεσα «τέτοιο» θέμα!

 

Το πού φθάνει η αντίληψη του καθενός,

δεν είμαι σε θέση να το γνωρίζω!

 

Αν εσείς το γνωρίζετε, τότε θα μπορούσατε να βάλετε

μία επιπλέον απαγόρευση ( και σε πινακίδα),

που να απαγορεύει τις συζητήσεις

πάνω από το επίπεδο που θα θέσετε.

 

Να ξέρει και ο κόσμος ώστε να προσέχει

μην πεί τίποτα πιο δύσκολα αντιληπτό,

και προβληματιστεί κανείς και ... «ξυπνήσει».

 

Εγώ έθεσα ένα θέμα για συζήτηση.

Όποιος έχει όρεξη και άποψη την γράφει.

Όποιος δεν έχει, ε δεν θα τον μαλώσω!

 

Κατά την άποψή μου, ένας πραγματικός καλλιτέχνης,

είναι και φιλόσοφος.

 

Τέλος πάντων, πές σε αυτούς που σε βάλανε

πως δεν έχω όρεξη να συνεχίσω την ψυχοφθόρα αυτή κατάσταση,

αλλά μην με πατάτε συνέχει εκεί!

Εντάξει;

lt;P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">&

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

menelaos

 

Ιχνηλάτη' date=' το θέμα είναι ότι δεν αρχίζει έτσι με το ζόρι κουβέντα.[/quote']

 

 

Αυτό που κάνεις είναι βρόμικο!

 

!

 

Mμμμμ...αχ ναι..μιλα μου βρωμικα...κανε μου βρωμικα πραγματα Ιχνηλατη..

 

ΣΥΝΕΛΘΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ...........Ταλαιπωρησου κουκλε μου!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί Δικαίου και Δικαιωμάτων.

 

Ας το ξεκινήσουμε πρώτα σε φιλοσοφικό επίπεδο' date='

και όχι σε κοινωνικό πολιτειακό,

γιατί μάλλον το δεύτερο εκμαιεύεται εκ του πρώτου.

 

 

Πότε κάτι είναι Δίκαιο;

 

Τι είναι Δίκαιο;

 

Από που πηγάζει;[/quote']

 

φιλε μου δε νομιζω πως ενα τετοιο θεμα μπορει να ανοιξει σε αυτον τον χωρο,οχι γιατι ειμαστε καφροι και δεν καταλαβαινουμε,απλα γιατι συζητηση σαν κι αυτη μπορει να γινει μονο απο κοντα και οχι μεσω πληκτρολογιου.ετσι πιστευω τουλαχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα από ότι βλέπω είναι στο "περί ανέμων και υδάτων", δεν βλέπω κάτι κακό στην κουβέντα που πήγε να αρχίσει ο ixnilatis kai όπως πολύ σωστά είπε δεν ζόρισε κάποιον για κουβέντα, ντεν καταλαμπαίνω γιατί τόσο πέσιμο :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα από ότι βλέπω είναι στο "περί ανέμων και υδάτων"' date=' δεν βλέπω κάτι κακό στην κουβέντα που πήγε να αρχίσει ο ixnilatis kai όπως πολύ σωστά είπε δεν ζόρισε κάποιον για κουβέντα, ντεν καταλαμπαίνω γιατί τόσο πέσιμο :roll:[/quote']

 

σωστος,απλα για τον λογο που εγραψα παραπανω εγω προσωπικα δυσκολευομαι να κανω τετοιο διαλογο σε φορουμ.(να μου πεις τοτε γιατι απαντησα...ελα ντε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί Δικαίου και Δικαιωμάτων.

 

Ας το ξεκινήσουμε πρώτα σε φιλοσοφικό επίπεδο' date='

και όχι σε κοινωνικό πολιτειακό,

γιατί μάλλον το δεύτερο εκμαιεύεται εκ του πρώτου.

 

 

Πότε κάτι είναι Δίκαιο;

 

Τι είναι Δίκαιο;

 

Από που πηγάζει;[/quote']

 

E Λ Ε Ο Σ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Εν ετει 2006 ξεπηδουν φιλοσοφοι απο τα πληκτρολογια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Brain έχει απόλυτο δίκιο. Τόσο ο Ιχνηλάτης όσο και οποιοσδήποτε άλλος μπορούν να ξεκινήσουν οποιοδήποτε θέμα - άλλωστε αυτό κάνουν όλοι. Όποιος δεν θέλει δεν συμμετέχει. Όποιος συμμετέχει ας προσπαθήσει να μην παθιάζεται. Σας παρακαλώ να σταματήσετε να προσβάλλετε τον άνθρωπο (αν και ξέρω ότι δεν το εννοείτε, απλά σας έχει πιάσει το γλυκύ σας τώρα...), διότι είναι φίλος μας και σαφώς δεν μας έχει ενοχλήσει ποτέ.

 

Εσύ Ιχνηλάτη σε παρακαλώ να ανακαλέσεις τον υπαινιγμό για το ότι κάποιοι "βάζουν" κάποιους να πουν οτιδήποτε: τέτοια πράγματα δεν γίνονται εδώ και αν γίνονται πέφτει σφαλιάρα, οπότε μην τα λες αν δεν μπορείς να τα αποδείξεις.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, εγώ είμαι με το μέρος του Ιχνηλάτη: καλώς, πολύ καλώς προσπαθεί να συζητήσει για κάτι παραπάνω από τους αντιπροσώπους, τις κιθάρες, τα αναλογικά σύνθια και λοιπά πολυχρησιμοποιημένα χαρτομάντηλα. Δεν μπορεί από τη μία να μας ζαλίζουν οι καλλιτέχνες για την πνευματικότητά τους και τα δικαιώματά τους, αλλά από την άλλη να απωθείται μία φιλοσοφική συζήτηση, όσο επιπόλαιη και αν είναι. Εδώ ρε μαντράχαλοι (και εγώ μαντράχαλος βέβαια), συζητάγαμε για το αν πρέπει ή δεν πρέπει να έχουν ακριβά όργανα οι session μουσικοί στην τηλεόραση και τώρα σας ενοχλεί το θέμα που προτείνει ο άνθρωπος;

 

Θυμηθείτε ότι ο μηχανισμός του φόρουμ είναι σοφός: εμφανίζει πάντα στην κορυφή τα δέκα πιο δημοφιλή θέματα. Αν εκεί βλέπετε κάτι που δεν σας αρέσει αγνοείστε το και (ακόμη καλύτερα) προτείνετε κάποιο δικό σας θέμα - είναι ο γρηγορότερος τρόπος για να αλλάξετε αυτή τη λίστα. Αν δεν έχουμε να προτείνουμε, παίρνουμε το ποπ-κορν μας και παρακολουθούμε: ανάμεσα στις πολλές λακαμίες όλο και κάτι θα μάθουμε.

 

Σύμφωνοι ή να αρχίσω να δαγκώνω; (Γκρρρρ).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Brain έχει απόλυτο δίκιο. Τόσο ο Ιχνηλάτης όσο και οποιοσδήποτε άλλος μπορούν να ξεκινήσουν οποιοδήποτε θέμα - άλλωστε αυτό κάνουν όλοι. Όποιος δεν θέλει δεν συμμετέχει. Όποιος συμμετέχει ας προσπαθήσει να μην παθιάζεται. Σας παρακαλώ να σταματήσετε να προσβάλλετε τον άνθρωπο (αν και ξέρω ότι δεν το εννοείτε' date=' απλά σας έχει πιάσει το γλυκύ σας τώρα...), διότι είναι φίλος μας και σαφώς δεν μας έχει ενοχλήσει ποτέ.

 

Εσύ Ιχνηλάτη σε παρακαλώ να ανακαλέσεις τον υπαινιγμό για το ότι κάποιοι "βάζουν" κάποιους να πουν οτιδήποτε: τέτοια πράγματα δεν γίνονται εδώ και αν γίνονται πέφτει σφαλιάρα, οπότε μην τα λες αν δεν μπορείς να τα αποδείξεις.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, εγώ είμαι με το μέρος του Ιχνηλάτη: καλώς, πολύ καλώς προσπαθεί να συζητήσει για κάτι παραπάνω από τους αντιπροσώπους, τις κιθάρες, τα αναλογικά σύνθια και λοιπά πολυχρησιμοποιημένα χαρτομάντηλα. Δεν μπορεί από τη μία να μας ζαλίζουν οι καλλιτέχνες για την πνευματικότητά τους και τα δικαιώματά τους, αλλά από την άλλη να απωθείται μία φιλοσοφική συζήτηση, όσο επιπόλαιη και αν είναι. Εδώ ρε μαντράχαλοι (και εγώ μαντράχαλος βέβαια), συζητάγαμε για το αν πρέπει ή δεν πρέπει να έχουν ακριβά όργανα οι session μουσικοί στην τηλεόραση και τώρα σας ενοχλεί το θέμα που προτείνει ο άνθρωπος;

 

Θυμηθείτε ότι ο μηχανισμός του φόρουμ είναι σοφός: εμφανίζει πάντα στην κορυφή τα δέκα πιο δημοφιλή θέματα. Αν εκεί βλέπετε κάτι που δεν σας αρέσει αγνοείστε το και (ακόμη καλύτερα) προτείνετε κάποιο δικό σας θέμα - είναι ο γρηγορότερος τρόπος για να αλλάξετε αυτή τη λίστα. Αν δεν έχουμε να προτείνουμε, παίρνουμε το ποπ-κορν μας και παρακολουθούμε: ανάμεσα στις πολλές λακαμίες όλο και κάτι θα μάθουμε.

 

Σύμφωνοι ή να αρχίσω να δαγκώνω; (Γκρρρρ).[/quote']

 

Και γω συμφωνώ!

 

Αν και δεν πρόλαβα παρά μόνο τις 2 πρώτες σελίδες του θέματος, διαφωνώ κάθετα με το "προληπτικό κλείδωμα"!

 

Αν ξεφύγει ένα θέμα, ας κλειδωθεί! Αλλά όχι προληπτικά, επειδή εδώ είναι μουσικό φόρουμ...Εδώ δεν συμμετέχουμε μόνο με την μουσική μας ιδιότητα, αλλά γενικότερα ως άνθρωποι και προσωπικότητες και έχουμε απόψεις σε πολλά περισσότερα θέματα πέρα από τις χορδές και τους μαγνήτες...

 

Μεγάλα παιδιά είμαστε και μπορούμε να συζητήσουμε πολιτισμένα.

 

Μερικές πολύ καλές συζητήσεις έχω κάνει σε αυτοκινηστικό φόρουμ...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα οι περισσότεροι δε διαφωνήσαμε. Εγώ ας πούμε είπα απλώς ότι δε νομίζω ότι ξεκινάει εύκολα μια τέτοια συζήτηση χωρίς αφορμή, "με το ζόρι". Από κει και πέρα, γιατί να πει κάποιος ότι ο Ιχνηλάτης δεν έπρεπε να ξεκινήσει το θέμα; Εγώ τουλάχιστον δε λέω τέτοιο πράγμα. Βέβαια κάποια από τα επόμενα post του μου φάνηκαν λιγάκι ερριστικά, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου