Προς το περιεχόμενο

solega - Μια αποπειρα και απο μενα.


solega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο!!Ωραία παραγωγή!Ωραία σύνθεση.catchy ;) ;).Βάζεις τον ακροατή να τραγουδάει μαζί με το κομμάτι :).Κιθάρες αρτιότατες!

 

PS:(για να μαθαίνουμε κ εμείς :P)

1)Τα drums τα έγραψες με τις έτοιμες λούπες του ez drummer ή ακολούθησες την επίπονη διαδικασία του προγραμματισμού τους με midi κλαβιε στο DAW σου?

2)Το τρακ των drums ήταν ένα?Αν ναί,το τοποθέτησες στο κέντρο στη μίξη?

 

παιρνω τη λουπα κ στηνω σιγα σιγα κανοντας διορθωσεις χειροκινητα με το ποντικι.παιρνει λιγο χρονο μα βγαινει το αποτελεσμα που θελουμε.

το τρακ των drumms ειναι ενα απλα το βαζω multichannel και διορθωνω οτι ηχο θελω eq κλπ.

 

S3ntinel σε ευχαριστω ρε συ παρα πολυ!μα υπερβαλλεις!

 

επαναλαμβανω αν και γινομαι κουραστικος....ολες οι αποψεις σας λαμβανονται εξαιρετικα υποψιν και θα προσπαθησω να τις εφαρμωσω στα επομενα κομματια μου.σας ευχαριστω ολους εναν προς εναν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο φίλε solega.

Μου άρεσαν ιδιαίτερα οι κιθάρες σου και συνολικά η σύνθεση και η ισορροπία των οργάνων στη μίξη.

Οι παρατηρήσεις που έχω να κάνω είναι στην ανάγκη βελτίωσης της προφοράς σου και στην έλλειψη χώρου σε ότι αφορά την φωνή σου.

Επίσης νομίζω πως παρόλο που η μίξη είναι παραπάνω από ικανοποιητική, θα χρειαζόταν λίγο παραπάνω υποστήριξη στις χαμηλές και στις ψηλές (1-1.5db στους 60-80Hz και στους 6-8kHz)

Kατά τα άλλα, όλα είναι καλά. ;)

Keep on rocking!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου