Προς το περιεχόμενο

Danelectro 56u1 through a pocket pod


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον σημερα που ειχα λιγο χρονο εκατσα κ ηχογραφισα μερικα πραγματακια με την καινουρια μου Danelectro 56u1.

το παρακατω track εχει διαφορα στυλ αλλα ολα ειναι πανω κατω σε τι μπορει να παιξει η κιθαρα(δεν εβαλα δλδ καμια thrashia! :P)

η κιθαρα ειναι φτιαγμενη απο mansonite(http://en.wikipedia.org/wiki/Masonite) το σωμα κ maple με rosewood το μανικι. εχει μονο εναν Lipstick μαγνητη ενα volume k ενα tone. To nut ειναι απο αλουμινιο η γεφυρα ειναι βιδωμενη με τρεις βιδες στο σωμα κ για suddles εχει ενα κοματι ξυλο απο rosewood.

Η ηχoγραφισει εγινε σπιτι στο Pc με ενα pocket pod.

 

http://www.box.net/shared/6r1mwtaos8

 

φωτογραφιες θα εχετε πολυ συντομα! ;D

 

Υ.Γ. μην κραξετε οτι νανε παιζω.... ;D :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραίος! Μου άρεσε πολύ ο ήχος στα καθαρά!

 

Ρίξε και μερικές φώτο της κιθάρας και θα είσαι κομπλέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κ μερικες φωτο με σκια εμενα κ τον φωτογραφο! χαχαχ

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η κιθάρα βρίσκεται 30 δευτερόλεπτα μακριά μου, με το ζόρι κρατιέμαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατατοπιστικοτατο κλιπ. Μπραβο!!!

 

 

εχω εμπειρια απ το αδερφακι της, με τους 2 μαγνητες και γενικα δηλωνω φαν των danelectro!!

 

 

υ.γ. παροτι δεν ειχα σε μεγαλη εκτιμηση το pod, το κλιπ σου με προβληματισε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hey Joe... Ωραίος!!! Αν και στον Koch ακούγεται αλλιώς... :)

εννοιτε ρε! αλλη φαση η λαμπα λεμε!

Κατατοπιστικοτατο κλιπ. Μπραβο!!!

 

 

εχω εμπειρια απ το αδερφακι της, με τους 2 μαγνητες και γενικα δηλωνω φαν των danelectro!!

 

 

υ.γ. παροτι δεν ειχα σε μεγαλη εκτιμηση το pod, το κλιπ σου με προβληματισε :D

 

thanks!

to pod για χαβαλε στο σπιτι κ για καμια ηχογραφισουλα ειναι μια χαρα!

εγω το χρησιμοποιω κιολας για μερικα ακουστικα live οταν βαριεμαι να κουβαληω πολλα πραγματα! :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπόρεσα να αντισταθώ τελικά!

 

2.jpg

 

Η κιθάρα για value for money και ήχο παίρνει 10+++!!!

 

Η κατασκευή έχει διάφορες ατέλειες ειδικά το αυτοκόλλητο γύρω γύρω δεν φαίνεται να κρατάει και πολύ! Όταν άνοιξα το καπάκι από πίσω έπεσαν έξω 2 κιλά ροκανίδια!  ;D Αλλά όλα αυτά δεν σε ενδιαφέρουν όταν ξέρεις ότι έδωσες τόσα λίγα λεφτά για τόσο απίστευτο ήχο! Μονοδιάστατο μεν αλλά με @@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα χαίρεστε τα μωράκια σας bluezlick και fleamail. Είναι πανέμορφες κιθάρες! Πρόσφατα είδα φευγαλέα το Mothership των Led Zeppelin και σε κάποια κομμάτια ο Μήτσος ο Σελίδας παίζει onstage μια Danelectro αλλά επειδή το είδα πολύ φευγαλέα δε μπορώ να σας διαφωτίσω για το μοντέλο (ναι, είναι γνωστό ότι εκτός από τις Lew Paul και το διπλο ταυράκι χρησιμοποιούσε στο studio και danelectro αλλά και τέλε, απλά δεν είχε τύχει να τον δω ποτέ στη σκηνή με κάποια άλλη κιθάρα εκτός των δύο πρώτων που ανέφερα).

 

Κάποια στιγμή σκεφτόμουνα να πάρω κι εγώ ένα Pocket Pod αλλά δεν το έκανα. Παρ' όλ' αυτά δε θα ήταν αποτυχημένη αγορά από ότι "ακούω" από τον bluezlick.

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου