Προς το περιεχόμενο

Danelectro 56u1 through a pocket pod


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραίος ήχος. Πρώτη φόρα τις ακούω τις κιθάρες αλλα πρέπει να τα σπάνε. Ωραίο παίξιμο μου άρεσε πολύ η μπλουζιά που βάρεσες. Καλή συνέχεια.

Υ.Γ. Δεν μου άρεσε τόσο το πως ακοθγόταν με το delay.

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα χαίρεστε τα μωράκια σας bluezlick και fleamail. Είναι πανέμορφες κιθάρες! Πρόσφατα είδα φευγαλέα το Mothership των Led Zeppelin και σε κάποια κομμάτια ο Μήτσος ο Σελίδας παίζει onstage μια Danelectro αλλά επειδή το είδα πολύ φευγαλέα δε μπορώ να σας διαφωτίσω για το μοντέλο (ναι, είναι γνωστό ότι εκτός από τις Lew Paul και το διπλο ταυράκι χρησιμοποιούσε στο studio και danelectro αλλά και τέλε, απλά δεν είχε τύχει να τον δω ποτέ στη σκηνή με κάποια άλλη κιθάρα εκτός των δύο πρώτων που ανέφερα).

 

για αυτην θα λες!

ναι την ειχε παντα σε DADGAD κουρδισμενη κ επαιζε το white summer/ black mountain side αλλα κ το Kahsmir.

ο ενας λογος που πηρα danelectro ειναι γιατι ηθελα να παιξω αυτο το κοματι με αυτην την κιθαρα! ;D

 

Κάποια στιγμή σκεφτόμουνα να πάρω κι εγώ ένα Pocket Pod αλλά δεν το έκανα. Παρ' όλ' αυτά δε θα ήταν αποτυχημένη αγορά από ότι "ακούω" από τον bluezlick.

οπως κ ειπα κ πιο πανω για ηχογραφησει γαι το σπιτι κ για χαβαλε γενικα ειναι οτι πρεπει! εμενα παντως με εχει αφησει πολυ ικανοποιημενο ακομα κ σε καποια live το εχω παρει κ ηταν μια χαρα!

 

Ωραίος ήχος. Πρώτη φόρα τις ακούω τις κιθάρες αλλα πρέπει να τα σπάνε. Ωραίο παίξιμο μου άρεσε πολύ η μπλουζιά που βάρεσες. Καλή συνέχεια.

Υ.Γ. Δεν μου άρεσε τόσο το πως ακοθγόταν με το delay.

 

thanks man! ;D ;)

 

Y.Γ.

τωρα που την εχω με 12αρες χορδες(για slide) θα ηχογραφησω παλι.

re c fleamail γραψε κ εσυ τπτ! ;D

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτε κ με slide(brass)!

12αρες χορδες(ernieball) Open G κ φυγαμεεεεεεεεεε!

 

http://www.box.net/shared/twgkwxzkso

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν άνοιξα το καπάκι από πίσω έπεσαν έξω 2 κιλά ροκανίδια!

 

ρε σ Fleamail ανοιξα κ εγω χτες το καπακι πισω για να βρω τπτ ροκανιδια αλλα κ γενικα να δω τι παιζει.

ρε σ η κιθαρα ειναι το σκαμανη μεσα που ειναι σχεδων semihollow!

xaxaxaxaxa

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

φελαράκι ναούμ σε θυμάμαι με το πόντ το γκαμάτο το δωρένιο κ τώρα που θελω εφεδάκια μπορεί να πάρω έναν πολυεφέκτορα απο τον παπουφάνκ αν το βρεί κ έχω απορία αν αυτά τα μαραφέτια έχουν true bypass για να χρησιμοποιήσεις τον ήχο του ενισχυτή-καμπινας δικιά σου κ απ' αυτά μονο εφέ.

 

Γενικά άκουσα μια γνώμη απο τύπο που δουλεύει με πολλα μηχανάκια πολλά χρονια κ λέει οτι θα μου μαμήσει τελείως αυτό τον ήχο που έχω τώρα κ μόνο που θα παρεμβάλεται ανάμεσα στην κιθάρα κ τον ενισχυτή.

 

Ισχύει κάτι τέτοιο παιδιά,μπλουζολύκε,παπούλη-εμπειρια(φάνκ)??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αυτό να το κάνεις bypass... Χρησιμοποιείς γκάζι από κει και εφέ από το ίδιο... Τι το θέλεις εσύ ωρέ τρίγκα ναούμ; Pont geia tzaz kalo ala metal leei mou exei pei kolitos gamaei!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να έχω εφέδια το θελω ρε.Να μην έχω ξεχωριστά πετάλια κ 500 καλώδια κ βάρος κ όγκος.Σίγουρα είναι καλύτερα τα πετάλια που σχεδιάζονται για ένα πράμα μόνο κ ίσως είναι κ αναλογικά αλλα αμα κανεις δουλειά κ με πολυεφέ δε σε χαλάει.

 

Γι αυτο ρωτάω αν γίνεται να απομονώνονται όλα τα άλλα που χει κ να περνάει η κιθάρα με το ρεβέρμπ απο ενα ποντοειδές μηχανάκι κ να πάει όσο το δυνατον πιο καθαρή κ καλή στον ενισχυτή.

 

Κ παλι να μου πεις ποσο πολύ θα αλλάζει ο ήχος κ θα χω επιπτώσεις κ αλλοιώσεις στον τωρινό ήχο.Στρατοδιονυσίου κ τελεκάντρι πάντως δεν θα ναι οπότε διπλό μαγνήτη κ σκαφοσκασιμο μεγάλομπουκωμένο μεσαίο θά χω δε μπορεί.Για αρχή οσπου να μαζέψω λεφτό σίγουρα θα κάνω κάτι.Ποιός ξέρει μπορει θα εθιστώ στον μικροτζίπι τζαπάνο κ να τον λιώσω κ να αφήσω την κεφάλα φεντεροριβέρμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λες και καλά εσύ, γκαμώτοσου.... Τέλος πάντων, πάαινε να ακούσεις κάνα πόντιο, και αν σ' αρέσ', πάω πάσο, αλλά γενικά να ξές θα υπάρχουν αλλοιώσεις στον ήχοσ'...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου