Προς το περιεχόμενο

Γιατι τα aged models ειναι πιο ακριβα απο τα "κανονικα";


Celf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περι μάρκετινγκ δεν θα σου απαντήσω.

Αλλα σε μια εταιρία με στάδια παραγωγής, ο αρχιμάστορας κάθε σταδίου έχει να ασχοληθεί με χ ποσότητες παραγωγής ενός οργάνου.

Για τις low end που παράγονται 200 την ημέρα (παράδειγμα), τις medium (50 την ημέρα )

και τις high fidelity /one life warranty (1-2 το χρόνο).

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά στην τιμή δεν 200 και 500 ευρώ.Είναι 4-5000 ευρώ.Με τόσα λεφτά ο τεχνίτης δουλεύει 3 μήνες μόνο για την κιθάρα σου.

Ναί, ο τεχνίτης του custom shop μόνο 1500 το μήνα παίρνει... τόσα θα παίρνουν οι

Μεξικάνοι που περνάνε τις χορδές στο υπόγειο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί, ο τεχνίτης του custom shop μόνο 1500 το μήνα παίρνει... τόσα θα παίρνουν οι

Μεξικάνοι που περνάνε τις χορδές στο υπόγειο ;D

 

Και 10 χιλιάρικα να παίρνει αυτό σημαίνει ότι θα δουλέψει για μισό μήνα κάθε μέρα 8άωρο για το relic μιας μόνο κιθάρας!  :P ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως οι προτηγανισμενες...εεε προγρατζουνισμενες δεν μου λενε κατι, μαλλον με χαλανε..Θελω την κιθαρα μου να γυαλιζει οταν την αγορασω και με το περας του χρονου τα σημαδια πανω της να μου λενε ιστοριες...

Το μονο που παραδεχομαι ειναι καποια μανικια που εχουν την αισθηση του ΄σπασμενου΄

Deth to All, Butt Metal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να είναι τόσο απλό..Η διαφορά στην τιμή δεν 200 και 500 ευρώ.Είναι 4-5000 ευρώ.Με τόσα λεφτά ο τεχνίτης δουλεύει 3 μήνες μόνο για την κιθάρα σου.

Πιο πολύ είναι λόγω μάρκετινγκ.

 

τωρα καταλαβα για ποιες Gibson μιλας...αυτες τις ρελικαρει ο TOM MURPHY και η απαντηση της Gibson ειναι οτι ΤΟΣΑ παιρνει ο Tom Murphy.. ;D

 

ετσι κι αλλοιως η τιμη της κιθαρας ειναι ΠΑΡΑΝΟΪΚΗ....τα 2-3 χιλιαρικα σε πειραξανε.... ;D

 

Παντως στη Fender τα relic & τα NOS εχουν μια διαφορα 15% περιπου......(την ιδια διαφορα δηλ.που εχουν  και οι reliced-NOS  Gibson....)

 

http://wpc.077d.edgecastcdn.net/00077D/fender/support/pricelists/2010//fender_customshop_09_colorpricelist.pdf

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου