Προς το περιεχόμενο

Funk Retro


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Επανέρχομαι γυρίζοντας τη  μηχανή του  χρόνου πίσω ανεβάζοντας ένα κομμάτι απο ένα δίσκο που είχαμε ηχογραφήσει στα μέσα της δεκαετίας του 90 χωρίς καμία ιδιαίτερη γνώση πάνω στο αντικείμενο της μουσικής που σκεφτόμασταν οτί θέλαμε να παίξουμε . Όλα τα όργανά είχαν γραφτεί ζωντανά με τους ενισχυτές και τα μικροφωνάκια τους  αλλά δυστυχώς χωρίς τη βοήθεια μετρονόμου (για αυτό πάει και το τέμπο πάνω κάτω )  .Το σχήμα ήταν τύμπανα , κρουστά ,μπάσο ,χιλιάδες κιθάρες και ένα κακόμοιρο σαξόφωνο :P 

 

Περασμένα ξεχασμένα  ;)

05_Track_05_1.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κρατάς όπως είναι...πετάς το σαξόφωνο που θέλει νέα εγγραφή με ζωντανό χαρακτήρα..βάζεις 2 τρομπέτες και ένα τρομπόνι να παίζουν τις άρσεις και να δίνουν φανκ ανάσες..και εκεί που όλα ηρεμούν..σκάει ένα Fender Rhodes με phaser και overdrive για σόλο ( κάνε το σόλο σε μετατροπή 2ας ή 4ης)...την καλημέρα μου...

 

Μου άρεσε!!

Saved in my HDD.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κρατάς όπως είναι...πετάς το σαξόφωνο που θέλει νέα εγγραφή με ζωντανό χαρακτήρα..βάζεις 2 τρομπέτες και ένα τρομπόνι να παίζουν τις άρσεις και να δίνουν φανκ ανάσες..και εκεί που όλα ηρεμούν..σκάει ένα Fender Rhodes με phaser και overdrive για σόλο ( κάνε το σόλο σε μετατροπή 2ας ή 4ης)...την καλημέρα μου...

 

Μου άρεσε!!

Saved in my HDD.

 

αυτά είναι ότι είναι και δεν επιδιορθώνονται  ................ ;D ;D ;D ;D

Ο σαξοφωνίστας χρειαζόταν ενέσεις νιτρογλυκερίνης για να πάρει μπροστά  ;D

Τώρα πια είναι άλλα τα κριτήρια και τα στάνταρ . ;)

 

`θενκ Κ

την δικιά μου καλημέρα  :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου