Προς το περιεχόμενο

Το γνωστό: Αγορά κιθάρας


Mozz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.Έχω αρχίσει μαθήματα ηλεκτρικής κιθάρας και αφού κάνω μαθήματα ηλεκτρικής κιθάρας θα πρέπει να πάρω και μια ηλεκτρική κιθάρα.Από εσάς θα ήθελα να μου προτίνετε κάποιες καλές μάρκες και κάποια καλή κιθάρα αν γίνεται.Και φυσικά να είναι και λίγο οικονομική,μη τη πάρω και μετά την παρατήσω.Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

2 ερωτισούλες για αρχή: 1 Πόσα θέλεις να δώσεις; και 2 Τι στυλ θέλεις να παίξεις;

 

Ε γύρω στα 300Ε.Μου αρέσει πιο πολύ η rock.Πάντως πολύ βαρύ ήχο δεν θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mozz, πρωτου σου προτεινουμε διαφορες κιθαρες, να εχεις υποψην σου οτι θα πρεπει να δωσεις και καποια χρηματα για ενισχυτη. Πες μας λοιπον ποσα μπορεις να διαθεσεις στο συνολο, καθως και το τι ειδη μουσικης σου αρεσει να παιζεις.

 

Επισης, ξερεις μερικα βασικα περι ηλεκτρικων κιθαρων, μαγνητων κλπ? Αν οχι, κοιταξε να διαβασεις μερικα πραγματα περι των διαφορων γνωστων τυπων (strat, tele, sg, les paul κλπ) και κυριως να δοκιμασεις κανα 2 απο το καθε ειδος για να δεις ποια "σχολη" πιστευεις οτι σου ταιριαζει.

 

Edit: Τωρα ειδα την απαντηση σου. Κιθαρες καταλληλες για rock ειναι ΠΟΛΛΕΣ, οποτε προβλημα δεν θα εχεις. Τα 300 ευρω ειναι μονο για την κιθαρα η μαζι με τον ενισχυτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρω στα 250Ε η κιθάρα.Ο ενυσχιτής γύρω στα 50Ε δεν κάνει;Να βγει δηλαδή το σύνολο 300Ε-320Ε.Όχι από μαγνήτες και ξέρω εγώ από τεχνικά θέματα δεν ξέρω.Έχω ξαναπαίξει κιθάρα,ενός φίλου μου.Είχε μια Fender Squire.Αλλά δεν ήξερε τι είδος ήταν.Ούτε αυτός ξέρει πολλλά από κιθάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρω στα 250Ε η κιθάρα.Ο ενυσχιτής γύρω στα 50Ε δεν κάνει;Να βγει δηλαδή το σύνολο 300Ε-320Ε.Όχι από μαγνήτες και ξέρω εγώ από τεχνικά θέματα δεν ξέρω.Έχω ξαναπαίξει κιθάρα,ενός φίλου μου.Είχε μια Fender Squire.Αλλά δεν ήξερε τι είδος ήταν.Ούτε αυτός ξέρει πολλλά από κιθάρες.

 

μπες μεσα εδω και ξεκινα ψάξιμο.

 

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/Electric-guitars/cat-GITARRE-GITEGIT

 

βρες πρωτα ποια σου αρεσε οπτικά και μετα θα παμε και στα υπολοιπα

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Και για ενισχυτή http://www.thomann.de/gr/line6_spider_iv_15.htm  <--- Θα σε βγάλει για πολύ καιρό ανάλογα με το τι ανάγκες θα έχεις στο μέλλον.

 

ο ενυσχητης ο συγκεκριμενος ειναι απαιχτος και συμφωνω πολυ...

 

οσο για κιθαρα μπορεις να κοιταξεις τις fender squier που ειναι εγγυηση και θα σε καλυψουν σε πολλα ειδη μουσικης... ειδικα αν εχει κατω διπλο μαγνητη θα εισαι απολυτα ικανοποιημενος...

 

χτυπα και το παρακατω κιθαρακι

 

http://www.thomann.de/gr/fender_squier_affinity_fat_strat_rwmr.htm

 

και εισαι οκ... βεβαια καλο ειναι να πας σε μαγαζι να δοκιμασεις γιατι μπορει να εχει προτιμηση σε αλλο σχεδιο... αν και πιστευω οτι μια stratocaster κανει σε ολους ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω για αυτήν ή για αυτήν.Εσείς τι λέτε;Όσο για τον ενισχυτή ούτε λόγος.Καλός,βγάζει ωραίο ήχο αλλά ακριβός.Κανέναν ποιο φτηνό αλλά να βγάζει ήχο όχι βουητά δεν υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια καλο ειναι να πας σε μαγαζι να δοκιμασεις γιατι μπορει να εχει προτιμηση σε αλλο σχεδιο... αν και πιστευω οτι μια stratocaster κανει σε ολους ;D ;D ;D

 

Άμα πάρω θα πάρω από μαγαζί.Από online δεν παίρνω γιατί δεν έχω πιστωτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου