Προς το περιεχόμενο

Tόσο απλό είναι τελικά?-Vintage tremolo tuning stability fix


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά τόσο απλό είναι να καταφέρεις να κάνεις το vintage tremolo στη fender σου να αντέχει σε μεγάλο abuse?Μέχρι και flutter έκανε!

 

 

Έχει και διάφορα άλλα τιπς,πως να κάνεις το μανίκι να παίζεται πιο εύκολα και πιο γρήγορα και άλλα(σε άλλα βίντεο του ιδιου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ξαναμπει,οντως εντυπωσιακο αλλα αν ειναι καθε φορα που κανεις ενα bend να παει περιπατο το κουρδισμα και να πρεπει να κανεις πληρη βυθιση ασε,προτιμω να εχω τους λεβιεδες των στρατ μου στη φυσικη τους θεση: στο συρταρι του γραφειου μου  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ξαναμπει,οντως εντυπωσιακο αλλα αν ειναι καθε φορα που κανεις ενα bend να παει περιπατο το κουρδισμα και να πρεπει να κανεις πληρη βυθιση ασε,προτιμω να εχω τους λεβιεδες των στρατ μου στη φυσικη τους θεση: στο συρταρι του γραφειου μου  ;D

 

έχει και ένα που σου λέει πως να το διορθώσεις κι αυτό  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτιμω να εχω τους λεβιεδες των στρατ μου στη φυσικη τους θεση: στο συρταρι του γραφειου μου  ;D

 

Τοτε γιατι να παρεις strat?

 

Παρε tele που εχει και καλυτερο ηχο... ;D ;D

 

Εξω απο την πλακα ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ να εχεις μια strat με vintage trem που ΔΕΝ ξεκουρδιζει. 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περνωντας ΣΩΣΤΑ τις χορδες,εχοντας ενα ΣΩΣΤΑ κομμενο nut & ρυθμιζοντας ΣΩΣΤΑ τα ελατηρια ,δεν ειναι δα και rocket science... ;)

 

να πως ρυθμιζονται ΣΩΣΤΑ τα ελατηρια απο εναν...υπερ-ειδικο...

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εμένα λίγο κάπως μου φαίνεται να πρέπει να κάνω dive για να έρθει το κούρδισμα .

Με σωστό set-up και ανθρώπινη χρήση του tremolo ... δε πάει πουθενά . Τα πιο σημαντικά παραμένουν το σωστό πέρασμα των χορδών στα κλειδιά και η λίπανση του nut και των saddles .

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εμένα λίγο κάπως μου φαίνεται να πρέπει να κάνω dive για να έρθει το κούρδισμα .

Με σωστό set-up και ανθρώπινη χρήση του tremolo ... δε πάει πουθενά . Τα πιο σημαντικά παραμένουν το σωστό πέρασμα των χορδών στα κλειδιά και η λίπανση του nut και των saddles .

+1

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου