Προς το περιεχόμενο

Επισκευή Line6 MM4


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους! :D

Mods ελπίζω να έβαλα το θέμα στη σωστή κατηγορια :P

Λοιπον εχω ένα Line6 MM4 οποίο έχει το εξής θέμα: Ενω όλα κυλούσαν υπέροχα κάποια στιγμή πιέζοντας το 3ο footswitch το πετάλι κόλλησε.Στην ουσία μένει μόνιμα σε αυτό το preset αλλά δεν μπορεί να επιλέξει κάποιο από τα υπολοιπα.Ειναι κρίμα να το χρησιμοποιώ μόνο για 1 slot (καλύτερα να άλλαζα σε κάποιο απλό stombox με μικρότερο footprint όπως ένα tr-2 ).Το έχω πάει 2 φορές στο αντίστοιχο επίσημο service (δεν ξερω αν πρέπει να το αναφέρω ) και οι άνθρωποι μου το φτιάξαν λέγοντας μου ότι ήθελε απλώς μια επανεκκίνηση ο επεξεργαστής.Βεβαια αμέσως στην επόμενη πρόβα,πατώντας πάλι το 3ο knob έγινε ακριβώς το ίδιο :( Παρατηρώ επίσης,αν έχει κάποια σχέση αυτό,οτι το εν λόγω footswitch  ειναι το μόνο που δεν κάνει το γνωστό και υπέροχο στο άκουσμα ΚΛΑΚ :P . Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα ήμουν απίστευτα ευγνώμων!

 

ΥΓ:Στην ουσία ειναι το πρώτο μου post οπότε καλώς σας βρήκα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Γεια χαρα κι απο μενα! Κι εγω εχω ενα mm4 , αλλα θα ηθελα να του κανω mod με διπλα presets, αλλαγη χρωματος ισως κλπ. Οπως κανει ο keeley ας πουμε. Εχει κανεις ιδεα, αν μπορει καποιος στην Αθηνα να αναλαβει κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα δεν ειμαι σιγουρος για το αν γινεται να εχεις 2 η παραπανω presets και αυτος ηταν ο λογος που το εδωσα.αν παρολα αυτα βρεις καπου πες να ξερω την επομενη αγορα μου :D

αυτος κανει πολλα mods στο συγκεκριμενο πεταλι δες τον:

http://www.r3fx.com/shop/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα δεν ειμαι σιγουρος για το αν γινεται να εχεις 2 η παραπανω presets και αυτος ηταν ο λογος που το εδωσα.αν παρολα αυτα βρεις καπου πες να ξερω την επομενη αγορα μου :D

αυτος κανει πολλα mods στο συγκεκριμενο πεταλι δες τον:

http://www.r3fx.com/shop/

 

τελικα υπαρχει double preset mod αλλο καταλαβα εγω να χρησημοποιεις 2 εφε μαζι.

το site που παρεθεσα κανει τα παντα τελικα :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx warchief.

Toυ έχω γράψει ήδη αυτουνού, αλλά δεν απάντησε. Ο μόνος που μου αοπάντησε μέχρι στιγμής είναι αυτός

 

Αλλά σκεφτόμουν να στηρίξω και την τοπική αγορά... γι' αυτό ρώτησα. Ούτως ή άλλως, ό,τι πετάλι της προκοπής έχω στο σετ μου , είναι από αυτά που είτε κυκλοφορούν δύσκολα είτε καθόλου στη βαλκανική κολομβία που ζούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου