Προς το περιεχόμενο

Slow bluesy jam, σας αγάπησα μαντάμ


pascal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eπειδή βλέπω από άλλο ποστ ότι είσαι στη γύρα για καινούρια κιθάρα, άκου τη γνώμη από την όποια πείρα έχω (όχι και πολύ μεγάλη).

Μια ακριβή κιθάρα δεν θα σε κάνει καλύτερο κιθαρίστα. Σε καμιά περίπτωση.

Χρειάζεσαι όμως μια καλή κιθάρα, μια κιθάρα δηλαδή που δεν θα σε δυσκολεύει στο παίξιμο και θα ταιριάζει κάπως ο ηχητικός της προσανατολισμός στην μουσική που θέλεις να παίξεις. Η παραπάνω Gibson, π.χ, είναι μια χαρά για μπλουζοροκ φάσεις, αλλά όχι και τόσο καλή για μέταλ ή για...κάντρι.

 

Με το ποσό που έχεις να διαθέσεις (800-1000 ευρώ αν δεν κάνω λάθος) μπορείς να βρεις μια ΚΑΛΗ κιθάρα, που σίγουρα θα σε καλύψει για πολλά πολλά χρόνια. Τώρα, εγώ και μερικοί άλλοι σκάσαμε κάποια χιλιάρικα για κιθάρες. Γιατί;

 

Ε, επειδή 35 είμαι, έβγαλα κάποια χρήματα, μπόρεσα να τις πάρω. Είναι και λίγο φετίχ οι κιθάρες, πες ότι μου αρέσει να τις βλέπω  :P

 

(YΓ. Είμαι αντικειμενικά πολύ μέτριος παίχτης σε σχέση με άλλα παιδιά του φόρουμ. Δες π.χ το τελευταίο κλιπ του kotsadoros να δεις τι σημαίνει ωραίες φράσεις και παίξιμο ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 μηνες τωρα εχω λιωσει στο να ψαχνο κιθαρα.Μια μου αρεσει το ενα μια το αλλο μια λεω αυτο το χρωμα μια λεω τελε μια λεω στρατ μετα λεω partcaster.Θα βρω μια ακρη πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου