Προς το περιεχόμενο

Τα συν και πλην των partcaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

συμφωνω.

Μα άμα σε συγκεκριμένο σχήμα με συγκεκριμένες διαστάσεις (π.χ. tele/strat) χρησιμοποιούμε διαφορετικό ξύλο, δεν έχουμε διαφορετική πυκνότητα (ειδικό βάρος) και βάρος; Αρα δεν είναι συνάρτηση; Ανοήτως ερωτών και προσωπικώς ουδόλως καιόμενος περί ξύλων.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Να στο πω αλλοιως...απο..εμπειρικες  μελετες.. ;D εχω διαπιστωσει οτι ενα σωμα απο alder που ζυγιζει 2 κιλα θα εχει πανω κατω τον ιδιο "ηχο" με μια  σωμα απο ash που ζυγιζει 2 κιλα (με τους ιδιους μαγνητες,hardware & neck).

 

Δεν θα εχει βεβαια τον ιδιο "ηχο" με ενα σωμα απο ash που ζυγιζει...4 κιλα..αλλα και απο ενα σωμα απο alder που ζυγιζει 4 κιλα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ....!

 

Funny-Pics_Animated_Ak47Cat.gif

 

Τηρείς σιγήν ιχθύος Απόστολε. Τόση εμπειρία έχεις περί των κιθαρονίων και το πώς αυτά ηχούν, πες τη γνώμη σου ντε  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβες τώρα marathon, όταν το άτομο λέει μια κιθάρα που κόστισε 900ευρώ φθηνή για τί περίπτωση μιλάμε... :D ;)

Mάλλον σε δουλεύει...ΔΕΝ γίνεται με τις προδιαγραφές που αναφέρει (Μεξικάνικο σώμα, GFS μαγνήτες...) να κόστισε 900 ευρώ...

εκτός εάν το μπράτσο, μόνο του, κάνει 700 ευρώ ;)

 

Εκτός πάλι, εάν την έκανε τότε που το $ έριχνε στο ευρώ 2 κεφάλια ;D και πλήρωσε τους GFS χρυσούς ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nίκο, οι τελε σου με ελαφριά σώματα και βαριά μπράτσα πώς τα πάνε απο ζύγισμα?

 

 

κανενα προβλημα....δεν υπαρχει neck heavy tele ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν θα πω κατι καινουριο, απλα να πω την δικη μου αποψη μιας και προσφατα απεκτησα την πρωτη μου partcaster ;D ;D Οντως μια καλη partcaster δεν ειναι κατι ιδιαιτερα φθηνο( βεβαια το ΚΑΛΗ και το ΦΘΗΝΟ που λεω ειναι θεμα προσωπικου γουστου καθαρα). Απλα αν καποιος ξερει τι ζηταει απο το οργανο που θα φτιαξει, μπορει να κανει θαυματα :)

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν θα πω κατι καινουριο, απλα να πω την δικη μου αποψη μιας και προσφατα απεκτησα την πρωτη μου partcaster ;D ;D Οντως μια καλη partcaster δεν ειναι κατι ιδιαιτερα φθηνο( βεβαια το ΚΑΛΗ και το ΦΘΗΝΟ που λεω ειναι θεμα προσωπικου γουστου καθαρα). Απλα αν καποιος ξερει τι ζηταει απο το οργανο που θα φτιαξει, μπορει να κανει θαυματα :)

+1  η τέλε μου δενκόστισε (πριν 5 χρόνια) ούτε ένα πεντακοσαρικο και είναι άπιαστη! Αλλά τη φινίρισα μόνος...

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1  η τέλε μου δενκόστισε (πριν 5 χρόνια) ούτε ένα πεντακοσαρικο και είναι άπιαστη! Αλλά τη φινίρισα μόνος...

Kαι ο καλύτερος να τη φινίριζε, αντε να σου κόστιζε και 200 ευρώ παραπάνω...

 

Απλά, η απορία μου είναι ότι και όσοι έχουν αγορασμένες, με τις τόσες μόντες που διαβάζουμε εδώ μέσα...σε τι διαφέρουν τελικά από τις partcasters? ;)

Στο ότι υπάρχει ένα logo στο μπράτσο?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στο πω αλλοιως...απο..εμπειρικες  μελετες.. ;D εχω διαπιστωσει οτι ενα σωμα απο alder που ζυγιζει 2 κιλα θα εχει πανω κατω τον ιδιο "ηχο" με μια  σωμα απο ash που ζυγιζει 2 κιλα (με τους ιδιους μαγνητες,hardware & neck).

 

Δηλ. να έχουν περίπου ίδια μάζα για συγκεκριμένο όγκο.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου