Προς το περιεχόμενο

zoom h4n


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tο καινούργιο έχει πιο στιβαρή κατασκευή, καλύτερη οθόνη(ή, εν πάση περιπτώσει, απεικόνιση), διαφορετική τοποθέτηση μικροφώνων, περισσότερες δυνατότητες editing(αυτό με μια μικρή επιφύλαξη, μπορεί να μην το θυμάμαι καλά, οπότε ψάξτ'το), ηχειάκι, δυνατότητα χρησιμοποίησης των ενσωματωμένων μικροφώνων παράλληλα με τα μικρόφωνα που εισάγεις.

 

Αυτά είναι τα νέα χαρακτηριστικά που ξεχώρισα εγώ και με ενδιέφεραν.

Βασικά, προσφέρει ό,τι σου λείπει όταν έχεις το h4. Τουλάχιστον στην περίπτωσή μου αυτό συμβαίνει.

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε kostri thnx για την απαντηση.

Ελπιζω να μου βγει καλο.Η ποιοτητα ηχογραφησης του παλιου Η4 μου αρεσε,φανταζομαι οτι το καινουριο θα εχει αν οχι καλυτερη τουλαχιστον ανταξια ποιοτητα.

 

To tascam dr-100 φαινεται καλη κατασκευη αλλα ειναι λιγο πιο ακριβο.

Ειναι πραγματι καλυτερο σε ποιοτητα ηχογραφησης η μονο σαν κατασκευη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο καποιος που εχει δοκιμασει και τα δυο μπορει να μας πει.εγω μεχρι στιγμης εχω κουμπωσει πανω στο tascam το rode nt1a και εκανα μια ηχογραφηση και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.ειδικα ο κομπρεσορας του δουλευει απιθανα!

απορω ομως που ενω οι ιδιοι ανθρωποι θαβουν τα μηχανηματα της samson λενε για τα zoom οτι ειναι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορω ομως που ενω οι ιδιοι ανθρωποι θαβουν τα μηχανηματα της samson λενε για τα zoom οτι ειναι καλα.

Δεν ξέρω σε ποιους αναφέρεσαι αλλά γιατί να μην είναι λογική η στάση τους; Εγώ π.χ. έχω ηχεία samson rubicon r5a απ' τα οποία δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος ενώ το zoom h4 είναι απ' τα καλύτερα μηχανήματα ήχου που είχα ποτέ.

 

Το tascam δεν το έχω ακούσει άρα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Αλλά γιατί παιδεύεσαι? Θες να ηχογραφείς τις πρόβες σου, μια χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου τόσο με το zoom(το κάνω συστηματικά, με εξαιρετικά αποτελέσματα) όσο και-απ' ό,τι φαίνεται- με το tascam. Δες τα χαρακτηριστικά που σε ενδιαφέρουν και αγόρασε αυτό που ταιριάζει περισσότερο στις ανάγκες σου.

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το λεω σαν σποντα για κανεναν.απλα δε νομιζω οτι υπαρχουν μαρκες που βγαζουν μονο ''μαπα'' μηχανηματα σιγουρα θα βγαζουν και κατι ποιοτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου