Προς το περιεχόμενο

zoom h4n


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο σπίτι έχουμε βάλει δύο ενισχυτές κιθάρας και έναν μπάσου και κάνουμε πρόβες.

Οι ενισχυτές είναι και οι τρεις με πλάτη στον ένα τοίχο και εμείς στεκόμαστε απέναντί τους.

 

Επίσης λέω να το παίρνω και στις πρόβες στο studio. Εδώ λίγο προβληματίζομαι είναι αλήθεια λόγω του ότι στο studio οι ενισχυτές της κιθάρας είναι οι όπως και στο σπίτι αλλά drums και ενισχυτής μπάσου στον ακριβώς απέναντι τοίχο.

 

Γενικά ηχογραφεί καλά?

 

Το tascam δείχνει όντως σαν διαστημόπλοιο μπροστά στο άλλο.

Είναι πιο ακριβό απ'το zoom?

 

edit:385 το tascasm ...μάλιστα... ακριβά είναι πάντως και τα δύο.

 

edit2:Φίλε αν γουστάρεις όταν σου έρθει γράψε κανά σχόλιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι διαβαζω ειναι τα καλυτερα μηχανηματα αυτα τα δυο.αλλα εγω το πηρα γιατι με ενδιαφερει να εχει και εισοδο canon που να δινει και phantom power για να το χρησιμοποιησω σε εγγραφη ηχου σε ταινιες μικρου μηκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλον για το zoomaki με βλέπω εμένα λόγω τιμής... εκτός πια αν το άλλο έχει καλύτερα αποτελέσματα... όμως πως να το μάθει κάποιος αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Γεια.

Επαναφερω το θεμα επειδη την αλλη βδομαδα παω για αγορα...

Μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει διαφορα μεταξυ του καινουριου zoom h4 με το παλιο ???

Το παλιο το εχω ακουσει και ειναι μια χαρα,ομως εχει σταματησει η κυκλοφορια του...

Thnx!

 

http://www.zoom.co.jp/english/products/h4/

 

http://www.thomann.de/gr/zoom_h4_n.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου