Προς το περιεχόμενο

Lets talk about Gibson!


S9F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

... ακόμα και να θελες .....  ;D

 

Έκανα το λάθος να την φέρω από Αθήνα Θεσσαλονίκη οδηγώντας την και τις επόμενες μέρες περπατούσα με τα...χέρια μέχρι να "ισιώσω"... ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ήθελα να 'ξερα ποιός π.....ς έχει βγάλει βρώμα ότι είμαι μεταλάς.

 

Αν ησουν μεταλλας δεν θα ηξερες καν τι σημαινει neck pickup.... ;D

 

Παντως στις ES335 μια χαρα καθαριζει ο Neck & ειναι...αρκετα chambered..... ;D,σιγουρα ομως αν η κιθαρα δεν ειναι εντελως solid χανει σε sustain (κατι πολυ ΚΑΛΟ για εμενα.. ;D) και σε upfront note ....(αλλα για αυτο φτιαχτηκαν οι.....μονοι μαγνητες.... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...,σιγουρα ομως αν η κιθαρα δεν ειναι εντελως solid χανει σε sustain ...

 

δεν ξέρω πως μπορεί να είναι στις "εντελώς solid" αλλά στην δικιά μου είναι πραγματικά υπέραρκετή ακόμα και χαμηλά στην ταστιέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω πως μπορεί να είναι στις "εντελώς solid" αλλά στην δικιά μου είναι πραγματικά υπέραρκετή ακόμα και χαμηλά στην ταστιέρα

 

να αλλα εσυ εισαι φυσιολογικος ανθρωπος με λογικες απαιτησεις,δεν θελεις την κιθαρα ...βιολι... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος 2 Les Paul τις τελευταίας δεκαετίας. Μία Studio plus του 2005( απλά είχε ΑΑΑ maple καπάκι) και μια Custom VOS 1957 του 2008 αν δεν κάνω λάθος. Αν και διάβασα κατά καιρούς τα χειρότερα για τις studio... η δικιά μου ,με εξαίρεση τους μαγνήτες που δεν μου αρέσουν και πολύ, είναι μια πολύ καλοκατασκευασμένη κιθάρα. Η custom είναι εξαιρετική απ'όλες τις απόψεις. Το μόνο που με ενοχλούσε και και εξακολουθεί να με ενοχλεί είναι οτι το καλοκαίρι δεν μπορείς να παίξεις... για κάποιο λόγο μένουν τα πάντα πάνω στο finish τις κιθάρας( ακόμα και το σχέδιο τισ μπλόυζας είχε μήνει) και όταν θες για να καθαρίσεις την κιθάρα όσο θες για να καθαρήσεις το σπίτι κάπου ξενερώνεις. Οπότε καταλήγουν να μένουν στις θήκες και να παίζω με μια american deluxe stratocaster που δεν καταλαβαίνει τίποτα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τέτοιο πρόβλημα που λες, είτε να κολλάει το χέρι στο μπράτσο που λένε αρκετοί ακόμα δεν αντιμετώπισα εγώ

 

Eίμαι σχεδόν πεποισμένος οτί έχει να κάνει κατά πολύ με τη χημεία-τοξικότητα του ιδρώτα του κάθε παίκτη που αντιδρά με το finish του μπράτσου,πέρα από το finish αυτό καθ΄αυτό.

 

Η (γρήγορη) λύση ακούει στο όνομα Scotch Brite... ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου