Προς το περιεχόμενο

Lets talk about Gibson!


S9F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά πρέπει να το έχουν οι ιδιοκτήτες Ντουκάτι ,δεν εξηγήτε αλλιώς και ένας φίλος μου κορίνθιος στο σαλόνι την αράζει και τη βγάζει μια στο τόσο βόλτα με το τρέιλερ μέχρι τις Σέρρες για να τη λυσσάξει στη πίστα  ;D

Αυτός έχει γάτες και δεν παίζει κιθάρα

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ducatιές, Porschικά, vintage κιθάρες, φαίνεται ο κιμπάρης ο άνθρωπος :D

 

Τι Ducati βλέπεις εσύ; Δεν βλέπεις το γκαράζ του πώς είναι;;; Μέχρι και τζάκι έχει :D :D :D

Κούκλος ο ρότις... Να ζήσεις να τον θυμάσαι.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πρέπει να το έχουν οι ιδιοκτήτες Ντουκάτι ,δεν εξηγήτε αλλιώς και ένας φίλος μου κορίνθιος στο σαλόνι την αράζει και τη βγάζει μια στο τόσο βόλτα με το τρέιλερ μέχρι τις Σέρρες για να τη λυσσάξει στη πίστα  ;D

Αυτός έχει γάτες και δεν παίζει κιθάρα

 

Αγαπητέ φίλε οι Ducati είναι οι Ferrari των μοτοσυκλετών, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να την κυκλοφορείς κάθε μέρα...

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε οι Ducati είναι οι Ferrari των μοτοσυκλετών, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να την κυκλοφορείς κάθε μέρα...

 

Well said sir! 8)

 

 

Κούκλος ο ρότις... Να ζήσεις να τον θυμάσαι.

 

Σ΄ευχαριστώ Ray! Δεν το΄χω ξεπεράσει ακόμα,όσο υπερβολικό κι αν ακούγεται... :'(

 

 

On topic:Μα καλά,που πήγαν όλοι,κανένας δεν αγόρασε ή έστω δοκίμασε Gibson αυτή τη δεκαετία? ;D

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μερικούς μήνες αγόρασα καινούργια μια Standard και έχω και μία The Paul του 80.

Προφανώς δεν μπορεί να γίνει απ'ευθείας σύγκριση (για όσους δεν ξέρουν η The Paul είναι μια Gibson κάτι σαν SG σε Les Paul σχήμα, φοράει εβένινη ταστιέρα και τους Dirty Fingers) και δυστυχώς δεν έχω παίξει με άλλες les paul.

 

Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι η Standard είναι πολύ αξιόλογη κιθάρα από κάθε άποψη. Κατασκευαστικά, πέρα από τα specs, είναι άψογη στις λεπτομέρειες, ζυγίζει σχεδόν όσο και η The Paul και το μπράτσο της είναι πολύ βολικό  ούτε πολύ λεπτό όπως στην The Paul ούτε πολύ χοντρό τύπου '59. Το γεγονός ότι είναι chambered επηρεάζει λίγο τον ακουστικό της ήχο αλλά στον ενισχυτή δε νομίζω ότι περνάει αυτό.

Από ηλεκτρικά φοράει τους ΒΒ Pro και αυτό δίνει τρείς πολύ καλές παραλλαγές του lespaul ήχου με ποτενσιόμετρα που ακούνε με το παραμικρό (πρώτη φορά είδα διαφορά στην μεσαία θέση πειράζοντας τα volume του κάθε μαγνήτη) και νομίζω καλύπτουν πολύ μεγάλο φάσμα απαιτήσεων, ακόμα και funky. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. 8)

 

Οπως είπα δεν έχω παίξει με άλλες και έτσι σταματάω εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός ότι είναι chambered επηρεάζει λίγο τον ακουστικό της ήχο αλλά στον ενισχυτή δε νομίζω ότι περνάει αυτό.

 

φυσικα και "περναει" για αυτο αλλωστε και ακουγεται τοσο καλα,κανονικα ολες οι Les Paul επρεπε να ειναι chambered,ζωντανευουν... ;) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και "περναει" για αυτο αλλωστε και ακουγεται τοσο καλα,κανονικα ολες οι Les Paul επρεπε να ειναι chambered,ζωντανευουν... ;) 

Μόνο που δεν καθαρίζουν με τίποτα στον neck μαγνήτη.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε οι Ducati είναι οι Ferrari των μοτοσυκλετών, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να την κυκλοφορείς κάθε μέρα...

... ακόμα και να θελες .....  ;D

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που δεν καθαρίζουν με τίποτα στον neck μαγνήτη.

 

Με mahogany heavy metal?afto ine? ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου