Προς το περιεχόμενο

Παράνομα διόδια, Ηeavy Metal και Σάββας Κωφίδης ! ! !


Starter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμ εκεί ήθελα να καταλήξω, μιας και είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να υπάρξει ιδιοκτησία Εθνικής Οδού.

Άρα καλείται με κάποιο μαγικό τρόπο να εμφανιστεί μια κοινοπραξία με μερικά billion Euro στον κουμπαρά, έτοιμα να τα επενδύσει για το καλό της Ελλάδας υπό ΔΝΤ σε βάθος 6-10 ετών και να είναι πρόθυμος να πληρωθεί μετά από το πέρας του έργου με την υπόσχεση του ελληνικού κράτους εισπράττωντας διόδια, πάλι σε βάθος 6-10 ετών συν τον τόκο που αναλογεί.

 

30 χρόνια μας έδιναν λεφτά για αυτά και τα κάναμε άλλα πράματα. Τώρα που δεν μας δίνουν και δεν έχουμε και μεις, απαιτούμε συνθήκες εύρωστης οικονομίας...άμα βρείτε κάποιον ΜΑΛ... να βάλει τα λεφτά ή να βάλει τεράστιες εγγυήσεις να του δωθούν δάνεια για έργο στην Ελλάδα (γιατί παίζει και αυτό ρόλο) θα μας λύσετε το πρόβλημα γενικά και θα βγούμε μια ώρα αρχίτερα από την πρέσσα.

 

-Σύμβαση παραχώρησης 3555/16-4-2007 βέβαια - ΔΝΤ με το ν. 3845/6-5-10 = 3 χρόνια πριν...

 

-Άρα δηλαδή θα πρέπει να κάνουν απόσβεση σε 2 χρόνια πχ...

 

-Και πρέπει να είμαστε εμείς αυτός ο ΜΑΛ... που λες δηλαδή, επειδή τα λεφτά που έχουμε ήδη πληρώσει (παππούδες, μπαμπάδες κλπ) πήγαν αλλού...

 

Περίεργα μας τα λέτε.  ::)

 

Το επόμενο που περιμένω να διαβάσω είναι ότι κάποιοι από δω μέσα έχουν ήδη καταθέσει και χρήματα στο λογαριασμό της Τράπεζας της Ελλάδος για τη μείωση του χρέους...

 

Ειλικρινά και ΠΑΝΤΑ χωρίς ίχνος ειρωνείας, απλά απορώ...

 

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν μπεις χρησιμοποιείς ακριβώς αυτόν τον δρόμο, που είναι η υπηρεσία που σου δίνεται. 

Και τι γίνεται στις (πλείστες) περιπτώσεις,που λόγω κακοτεχνιών προκλήθηκαν ατυχήματα;

Έχετε,εσείς,ακούσει να τιμωρείται η κατασκευάστρια εταιρεία;

Εγώ,πάντως,όχι.

Μου θυμίζει λίγο η κατάσταση την παροιμία "και ο σκύλος χορτάτος και η πίτα ολάκερη" ένα πράγμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Και πρέπει να είμαστε εμείς αυτός ο ΜΑΛ... που λες δηλαδή, επειδή τα λεφτά που έχουμε ήδη πληρώσει (παππούδες, μπαμπάδες κλπ) πήγαν αλλού...

 

καταρχην περισσοτερο απο το 90% αυτων που..."εχουμε" πληρωσει δεν πηγαν "αλλου" πηγαν στο δημοσιο και στον..σοσιαλιστικο ευδαιμονισμο (το πολιτευμα της Ελλαδας απο το 1974 και μετα δηλ.).

 

κατα δευτερον αυτο που θελει να σου πει ο Jasemeister ειναι οτι επειδη η χωρα μας θα ξαναδει επενδυσεις και αναπτυξη σε καμμια 30αρια χρονια (εξαιρετικα αισιοδοξη εκτιμηση ειναι τα 30 χρονια) αν δεν πληρωθουν τα διοδια απλα δεν θα γινει ποτε ο δρομος (προσωπικα χεστηκα αν γινει χεστηκα και αν δεν γινει μια και δεν χρησιμοποιω σχεδον ποτε το αυτοκινητο μου στην Αθηνα και δεν εχω...χωριο ωστε να πηγαινω τα Σ/Κ.... ;D,ενω τουρισμο στην Ελλαδα εχω παψει να κανω εδω και 10 χρονια...αλλα αυτοι που κανουν μπορει και να νοιαζονται... ;))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι γίνεται στις (πλείστες) περιπτώσεις,που λόγω κακοτεχνιών προκλήθηκαν ατυχήματα;

Έχετε,εσείς,ακούσει να τιμωρείται η κατασκευάστρια εταιρεία;

Εγώ,πάντως,όχι.

 

Αν είναι για την εθνική οδό (τα τμήματα που έχουν παραχωρηθεί) υπεύθυνη είναι η εταιρεία, οπότε κινείσαι δικαστικά για να διεκδικήσεις αποζημίωση.

Αν είναι παράπλευρη οδός ευθύνη έχει το Δημόσιο που σε κάθε περίπτωση είναι ο Δήμος που και πάλι κινείσαι ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ και δικαιώνεσαι στις περισσότερες περιπτώσεις (έχω αρκετά παραδείγματα για λακκούβες, κάτι κομμένα κλαδιά που .έπεσαν σε αυτοκίνητα, κάτι κάδοι που ήταν σε λάθος θέση, κάτι πέτρες που πετάχτηκαν από εργασίες τεχνικών του Δήμου κλπ).

 

 

καταρχην περισσοτερο απο το 90% αυτων που..."εχουμε" πληρωσει δεν πηγαν "αλλου" πηγαν στο δημοσιο και στον..σοσιαλιστικο ευδαιμονισμο (το πολιτευμα της Ελλαδας απο το 1974 και μετα δηλ.).

 

κατα δευτερον αυτο που θελει να σου πει ο Jasemeister ειναι οτι επειδη η χωρα μας θα ξαναδει επενδυσεις και αναπτυξη σε καμμια 30αρια χρονια (εξαιρετικα αισιοδοξη εκτιμηση ειναι τα 30 χρονια) αν δεν πληρωθουν τα διοδια απλα δεν θα γινει ποτε ο δρομος (προσωπικα χεστηκα αν γινει χεστηκα και αν δεν γινει μια και δεν χρησιμοποιω σχεδον ποτε το αυτοκινητο μου στην Αθηνα και δεν εχω...χωριο ωστε να πηγαινω τα Σ/Κ.... ,ενω τουρισμο στην Ελλαδα εχω παψει να κανω εδω και 10 χρονια...αλλα αυτοι που κανουν μπορει και να νοιαζονται... )

 

Ναι καταλαβαίνω.

Απλά όταν λέμε ότι πήγαν στο δημόσιο έχεις στο μυαλό σου τους διορισμούς φυσικά, απλά καλύτερα να μειώσεις το ποσοστό κατά πολύ γιατί προφανώς δεν περιλαμβάνονται στο δημόσιο οι περιουσίες των εκάστοτε πολιτικών που τα έκαναν βίλλες, off-shore εταιρείες, κατασκευαστικές, αυτοκίνητα, εξοχικά πισίνες κλπ....Και μιλάμε για ΠΟΛΛΑ ακίνητα....

 

 

 

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καταλαβαίνω.

Απλά όταν λέμε ότι πήγαν στο δημόσιο έχεις στο μυαλό σου τους διορισμούς φυσικά, απλά καλύτερα να μειώσεις το ποσοστό κατά πολύ γιατί προφανώς δεν περιλαμβάνονται στο δημόσιο οι περιουσίες των εκάστοτε πολιτικών που τα έκαναν βίλλες, off-shore εταιρείες, κατασκευαστικές, αυτοκίνητα, εξοχικά πισίνες κλπ....Και μιλάμε για ΠΟΛΛΑ ακίνητα....

 

 

μπα ενα 10% ειναι αυτα αλλα ειναι ενα 10% ενος ΠΑΚΤΩΛΟΥ χρηματων (και μαλιστα δανεικων) οποτε εχεις δικιο ειναι τερατωδη ποσα,το υπολοιπο 90% ομως...."μαζι το φαγαμε"..... ;D (εν πασει περιπτωση μαζι με το 50% των Ελληνων που τρωνε απο το δημοσιο ειτε ως υπαλληλοι ειτε ως επιχειρηματιες)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ SF για τη διευκρίνηση.

 

Έχω πολύ σοβαρούς λόγους για να μη θέλω να πληρώνω ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ στο Δημόσιο και το ελληνικό κράτος (που είναι οι τελικοί υπεύθυνοι και για τα διόδια), δε χρειάζεται να τους παραθέσω δημοσίως.

 

Από την άλλη, δεν μπορώ να αγνοήσω ότι οι δρόμοι επιτέλους ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ!

 

Define progress

Από ΜΑΛ... που πληρώνει 20 χρόνια χωρίς αντίκρυσμα και βγαίνει και δαρμένος από πάνω, έχω προαχθεί σε ΜΑΛ... που πληρώνει για 6 χρόνια και έχει ενα σενιαρισμένο δρόμο με υποστήριξη, ο οποίος σύντομα θα πληροί τα αυτονόητα στάνταρ!

 

Ε, αυτό βλέπω εγώ σαν ουσία. Τραγικό να βρισκόμαστε ακόμα εδώ αλλά όπως στρώσαμε σαν έθνος έτσι θα κοιμηθούμε.

Ζητήστε τα ρέστα από το Δημόσιο και όλους όσους συντήρησαν το φαγοπότι που μας οδήγησε εδώ.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και έχουμε ξεχάσει τελείως και τον Κωφίδη...

 

Αυτος εχει το ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ και υπερ-ρυπογονο τζιπ,δεν εχει αναγκη..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος εχει το ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ και υπερ-ρυπογονο τζιπ,δεν εχει αναγκη..... ;D

Σιγά το ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ...κάνε μία βόλτα να δείς πόσα τέτοια (και καλύτερα), κυκλοφορούν στις μάντρες σήμερα με 12.000-15.000...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου