Προς το περιεχόμενο

τραγούδι - Keep Dreaming


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ομολογώ ειλικρινά ότι δεν το περίμενα! :o :o (με βάση ό,τι έχω ακούσει από Nikolas Sideris μέχρι στιγμής)

 

Ωραία η βασική μελωδία, αρκετά ξεχωριστή - βασικά, εξαιρετική! Και η ενορχήστρωση στο σύνολό της περιγράφει απόλυτα το "..dreaming", συνδέει πετυχημένα τον τίτλο με το μουσικό περιεχόμενο.

 

Μπράβο Νικόλα και Χρόνια Πολλά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικόλα για να είμαι ειλικρινής, την πρώτη φορά που το άκουσα δεν εντυπωσιάστηκα ιδιαίτερα.

Αλλά επειδή είμαι πεισματάρης, το ξανάκουσα και δεύτερη και τρίτη φορά, και διαπίστωσα ότι μπορεί να γίνει εξαιρετικά εθιστικό, σε σημείο που με έπιασα να το τραγουδάω στο δρόμο.

Αυτό για να μάθω να μην βασίζομαι στην πρώτη εντύπωση!

 

Χρόνια πολλά!

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καταρχήν ευχαριστώ για τα χρόνια πολλά (νωρίς το θυμήθηκα, εεε)

 

και ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

 

Σπύρο: Που να ακούσεις και άλλα! ;)

 

Χάρη: Στο δρόμο εεε; Τι να πω, τι να πω... Είναι μάλλον πιασάρικο, αν και όχι στην περπατημένη όσον αφορά τη φόρμα (χωρίς ρεφρεν σχεδόν) και την αρμονία.

 

Πάω να βάλω και άλλο τραγούδι από εκείνο το demακι! Έτσι για την πλάκα βρε αδερφέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπαθέστατο είναι.

Είναι βέβαια και αυτή η εναλλαγή ακκόρντων (ή μάλλον ένα δυο ακκόρντα -δεν τα ξέρω αυτά τα μουσικά  :P - μαζί με την επαναλαμβανόμενη και ελάχιστα εναλασσόμενη σταθερή νότα από πίσω) που φέρνει συνειρμικά το όνειρο.

Κάτι από Πόε, κάτι από "Welcome to my nightmare", όχι ακριβώς Depeche Mode (αν και έχει) αλλά κάτι σαν Lambchop δεν μπορώ ακριβώς να το κάνω pinpoint.

Μου άρεσε.

Και η φωνή μια χαρά .....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρα πολύ ωραίο! Εξαιρετική ιδέα, το άκουσα πολλές πολλές φορές. Η βρετανική ενορχήστρωση (Eno, DM) του πάει πολύ, αν και η καλή ιδέα είναι καλή ιδέα ότι ρούχα και να της φορέσεις. Πολύ ξεχωριστό και πέρα από τα τετριμμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Thanks Darshan,

 

Thanks Kostas! :D

 

Ναι... ομολογώ (όπως είπα και παραπάνω), ότι σήμερα θα το έκανα μάλλον πιο πολύπλοκο (τουλάχιστον την επαναλαμβανόμενη νότα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου