Προς το περιεχόμενο

τραγούδι - Keep Dreaming


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

http://www.nikolas-sideris.com/AGS/keepdreaming.mp3

 

Γραμμένο το 2001, ηχογραφημένο το 2002, σε ένα στούντιο, σε 1 μέρα... Δε μπορώ να πω ότι πλέον είμαι τρελά ευχαριστημένος, αλλά τότε μου φαινόταν πολύ καλό!

 

Έτσι για να ακούσεται και κάτι παλαιότερο από μένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμένα και τώρα μου φαίνεται πολύ καλό!! Πολύ ατμοσφαιρικό και κυρίως μου αρέσει ότι σαν σύνθεση και arrangement είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ flexible….εννοώ ότι μπορεί να σταθεί άψογα με τα παρόντα φωνητικά…..με φωνητικά πίο Brutal …αλλά ακόμα και με vocals αλά Chris Isaak!!

Το ότι έγινε σε μια μέρα δεν ξέρω αν το έγραψες για καλό η για κακό. Κατ εμέ αν εγώ δεν τελειώσω κάτι as soon as possible , το παρατάω. Αν αρχίζω να «ξεψειρίζω τη μαϊμού» χάνομαι και μπερδεύομαι! Αν εννοείς ότι είναι πρόχειρο…ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, το αντίθετο. Αν εννοείς ότι είσαι ταλέντο ;)…….we know it! 10/10 από εμένα κυρίως λόγο flexibility ως ανωτέρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ μου αρεσε!

Νικολα το βρισκω πολυ ευρηματικο!

Ιδιως καποια σημεια οπως στο 2:10 το ''πιανακι''κραταει το ισο στα βιολια που αλλαζουν mode,υπεροχο!Κινηματογραφικο θα ελεγα..

Και ωραια ερμηνεια!Ο,τι πρεπει!Εσυ τραγουδας?

Και πολυ ωραιος ηχος ρε συ!Το 2001 ε?

Αν μ εβαζες να παιξω κιθαρα παντως,θα εβαζα απλωμενα ακκορντα αραια αραια.

Πινελιες με ιδιοτροπες αναλυσεις με ηχο κουφωτης.

Λεμε τωρα...

Ωραιος!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

2001, ναι. Έγραψα 3 τραγούδια σε 3 ημέρες. Εγώ τραγουδάω, εγώ σχεδόν τα πάντα, εκτός από κάποιες κιθάρες!

 

Το ότι το έγραψα σε μία ημέρα το είπα για δικαιολογία, γιατί ως παραγωγή, πια δεν με καλύπτει! Και εγώ τα δουλεύω τα πράγματα πολύ παραπάνω (από την εμπειρία της κλασσικής μουσικής... ;))

 

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Μπορεί κάποια στιγμή να τα κάνω κάτι αυτά τα τραγούδια, αλλά το τι... ένας θεός το ξέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Depeche Mode με πήγε κατευθείαν. Μ' άρεσε :)

Εννοείται. Πολλά τα εξαιρετικά σημεία, ειδικά στο σημείο με τα βιολιά. Κανά ρεφρενάκι τίποτε? Δεν είσαι κακός τραγουδιστής, 1-2 φλαμαρισματάκια άκουσα.

Κυρίες & κύριοι μόλις ακούστε τον Nikolas Gahan.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

1-2 φλαμαρίσματα μόνο; 1 take ήταν. Νόμιζα ότι ήταν παραπάνω...  :P

 

Ναι, DM, εννοειτα... Αλλιώς δε θα ήμουν εγώ! ;) Και ρεφρεν? μπα... σε άλλα τραγούδια ίσως, αλλά όχι σε αυτό!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου