Προς το περιεχόμενο

Slash "Appetite" Les Paul (lots of pics!!!)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα φιλε μου και καλοριζικη και καλοπαιχτη και να την γουσταρεις επειδη σε γουσταρει  ;D πολυ καλο deal συγχαρητηρια

 

να κανω 1 ερωτηση ?? διαβασα απο την αρχη μεχρι το τελος το thread και καποια στιγμη ειδα οτι μιλατε πολυ για καποιον ed roman δεν ξερω εαν μου ξεφυγε ή αν απαντησατε αλλα ποιος ειναι αυτος και τι ρολο βαραει γενικα με τις epiphone ?? ή gibson ??  :o

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ρε hari δεν ειπα οτι δεν μπορω να το googlarw μονος μου -- η ερωτηση μου πηγαινε (τωρα το διευκρινιζω χεχεχε) στο τι εχει κανει αυτος ο τυπος και τον λετε παπατζη ?? εχει γινει κατι ?? εχει καποιος κανα περιστατικο μαζι του ?? να ξερουμε και εμεις οι αδαεις για να το εχουμε σε black list  :o

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειχνει πολυ καλοφτιαγμενη και ομορφη στις φωτο (φαινονται λεπτομερειες κατασκευαστικες που θα εκαναν αρκετες Gibson της κατηγοριας του χιλιαρικου να ντραπουν  ;) ).

Καλοπαιχτη λοιπον και να μας δωσεις και κλιπακι συντομα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

http://cgi.ebay.co.uk/Epiphone-Slash-Appetite-Les-paul-standard-NEW-/160614736515?pt=UK_Musical_Instruments_Guitars_CV&hash=item2565626283

 

1100 ευρώ έκλεισε μια epi afd.  :o

 

Όταν είχε καινούρια 650.Δεν έπαιρνα 5-6 να τις πουλάω.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα φιλε μου! Καλοπαιχτη και welcome to the club!

Ειχα αγορασει και 'γω μια μολις βγηκε σε κυκλοφορια, δηλαδη κατα τον Σεπτεμβριο και μετα εξαφανιστηκε απ' ολα τα online shops!

Καλο jamming και που τη βρηκες εσυ; Κανα ebay?

 

 

 

A και μην ακους κανενα τρολ...  ;D  ;D

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα φιλε μου! Καλοπαιχτη και welcome to the club!

Ειχα αγορασει και 'γω μια μολις βγηκε σε κυκλοφορια, δηλαδη κατα τον Σεπτεμβριο και μετα εξαφανιστηκε απ' ολα τα online shops!

Καλο jamming και που τη βρηκες εσυ; Κανα ebay?

 

 

 

A και μην ακους κανενα τρολ...  ;D  ;D

 

Όχι δεν πήρα afd.Απλά παρακολουθούσα την δημοπρασία και μου έκανε εντύπωση το πόσο ψηλά πήγε.Δεν την πουλάς και εσύ;  ;D

 

Έχω όμως την προηγούμενη τη Epi Slash Goldtop.

Για τα λεφτά της είναι διαμάντι.

Long tenon,seymour duncan μαγνήτες,hardcase.Μόνο το χρυσό της δε μου αρέσει.Είναι πολύ ανοιχτό και δε μοιάζει με αυτό που έχουν οι gibson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα σου πω εγω την πηρα και για τη μεταπωλητικη της αξια...ακου κει 1100 ευρα...σε καμια 10αρια χρονακια λεω να την πουλησω...να περασει και η κριση να ξαναγινουμε σπαταλοι. Θα βγαλω αρκετα πιστευω :P

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω και παλι για τα σχολια, παιζοντας την ακομη πιο πολυ (την κιθαρα) ακουγεται φανταστικα. επειδη ομως δεν φαινεται να μπορω να χαμηλωσω το action της, θα την παω για ενα full setup (μαζι με fret leveling και ολα τα λοιπα). Συνηθως ολες τις κιθαρες μου τις κανω μονος setup αλλα αυτη σιγουρα χρειαζεται κατι παραπανω απο τα τυπικα. By the way ξερεις κανεις ποσο μπορει να παει κατι τετοιο? κανα 150 max? λιγοτερο, περισσοτερο?

 

Καταρχάς μεγειά!  :D

 

Καταδεύτερον, επειδή διάβασα σε προηγούμενο post σου ότι έτριψες μεμονωμένα τάστα, δυστυχώς δεν γίνεται έτσι. Δεν υπάρχει περίπτωση να τα φέρεις στο ίδιο ύψος με τα γειτονικά τους.

 

Εγώ θα έλεγα να περιμένεις 1-2 εβδομάδες, να... "συνηθίσει" η κιθάρα στην θερμοκρασία και την υγρασία του χώρου σου και μετά να την πας για ένα πλήρες fret job σε έναν καλό μάστορα. Αυτός θα σου πει και αν χρειάζεται αλλαγή ή απλά "βελτίωση" το nut. Η αναμονή χρειάζεται (για νέες κιθάρες) γιατί είναι συχνό φαινόμενο κάποιο τάστο να αρχίσει να σηκώνεται μετά από λίγο καιρό (συνθήκες περιβάλλοντος, τάαη χορδών).

 

Καλόπαιχτη και πάλι!

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου