Προς το περιεχόμενο

BlackStar Ht-1 ή .....


gadget

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας τα πάρουμε απο την αρχή...λοιπόν τον Vox τον πήρα 230, ο ΗΤ-5 αν δεν απατόμαι κάνει 330 η καφαλή και όχι το combo...για το combo μου είπαν 380 στην καλύτερη. Στην τιμή είχα βάλει ένα όριο  στα 250 το οποίο και ξεπέρασα (αναμενόμενο) αλλά αν λέμε συνέχεια έλα μωρε 100 ευρώ παραπάνω απο τα 250 πας στα 350 και απο 250 στα 450 ουτο καθεξής...

 

Όσο για την κιθάρα ...το ξέρω οτι με το αντίστοιχο εξοπλισμό κα μια κιθάρα τον 600 ευρώ πολύ πιθανόν να έβγαζα τον ίδιο ήχο...αλλα η σιγκεκριμένη είναι αποθημένο πως να το κάνουμε  ;)

 

Συνολικά χάλασα 2 μισθούς για να τα πάρω και ξέρω οτι κιθάρα το πιο πιθανόν να μη πάρω για πολλάαααα χρόνια...ενιχυτή και λοιπά πιστέυω θα μπορέσω πιο έυκολα να πάρω στο μέλλον κάτι καλύτερο..

 

Εξάλλου για την όρα παίζω για την παρτή όταν αλλάζουν τα δεδομένα βλέπουμε...

 

Ευχαριστώ και για το καλόπαιχτα παίδες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Υπαρχει ο ht-5 combo μεταχειρισμενος εδω στις αγγελιες καπου στα 310ευρο αν θυμαμαι καλα επισης αν κοιτουσες στις αγγελιες θα βρισκες απο ενισχυτες,πεταλια κτλ κ σε πολυ καλες τιμες.... ;) οποτε με λιγο ψαξιμο παραπανω κ υπομονη μπορουμε να συνδυασουμε τιμες κ ποιοτητα!!!!!!

δεν εχουν ομως σημασια αυτα γιατι εισαι κομπλε με αυτα που πηρες οποτε μια χαρα!!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κιθάρα ευχαριστώ την φίλη WildRose που με ενημέρωσε για αυτήν την κιθάρα

http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_sb_ch.htm

άντε με το καλό, περιμένουμε φωτός όταν τα παραλάβεις!!!

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,μολις παρελαβα τον μπλακσταρ ht-1rh...αψογο μηχανηματακι.ηδη τον δοκιμασα σε 4 καμπινες,hughes&kettner sc412,marshall 1960dave mustaine,marshall avt412,marshall haze...πιο καλα μου ακουγεται στον avt αλλα με βλεπω να κλεινω στον haze λογο τιμης και μεγεθους...τελικα φτανει το ενα watt για σπιτι  ;)

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,μολις παρελαβα τον μπλακσταρ ht-1rh...αψογο μηχανηματακι.ηδη τον δοκιμασα σε 4 καμπινες,hughes&kettner sc412,marshall 1960dave mustaine,marshall avt412,marshall haze...πιο καλα μου ακουγεται στον avt αλλα με βλεπω να κλεινω στον haze λογο τιμης και μεγεθους...τελικα φτανει το ενα watt για σπιτι  ;)

4Χ12  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου ακουγεται πιο ωραια απ το ενα 12αρι...δεν χωραμε στο σπιτι...γυναικα,σκυλος,2 ποδηλατα,2κιθαρες... νοου σπεις φορ δε καμπινετ

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου ακουγεται πιο ωραια απ το ενα 12αρι...δεν χωραμε στο σπιτι...γυναικα,σκυλος,2 ποδηλατα,2κιθαρες... νοου σπεις φορ δε καμπινετ

sorry δεν κατάλαβα πάλι..Θα αγοράσεις 4Χ12?

 

H Ηaze 1X12 πολυ καλη την ειχα...και με το HT5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ο ht-5 combo μεταχειρισμενος εδω στις αγγελιες καπου στα 310ευρο αν θυμαμαι καλα επισης αν κοιτουσες στις αγγελιες θα βρισκες απο ενισχυτες,πεταλια κτλ κ σε πολυ καλες τιμες.... ;) οποτε με λιγο ψαξιμο παραπανω κ υπομονη μπορουμε να συνδυασουμε τιμες κ ποιοτητα!!!!!!

δεν εχουν ομως σημασια αυτα γιατι εισαι κομπλε με αυτα που πηρες οποτε μια χαρα!!!! ;)

 

Το ξέρω και την είχα δει την αγγελία...το ψάχνω το θέμα πολύυυυυυ καιρό τώρα (όχι για το πετάλι ήταν αποφαση της στιγμής), απλά τώρα είχα την άνεση...χρόνου και χρημάτων να το κάνω...και επειδή είναι η πρώτη αλλάγή εξοπλισμού εδώ και 9 χρόνια ήθελα να μοιρίζει λίγο καινουργίλα  ;) . Η μόνη μου διαφωνία ήταν στην συγκριση τιμής καινούριου - μεταχειρισμένου. Και ο VOX μτχσμενος εχει 180 ... τεσπά!

Ευχαριστώ και για τις γνώμες τον χρόνο και τα πάντα... Παω να παίξω λιγο κιθάρα τώρα  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ήρθε και η κιθαρα (μετά απο αναμονή κανα μήνα)και μπορώ να πω οτι τώρα νιώθω ολοκληρωμένος σαν άνθρωπος (τουλάχιστον μέχρι να πάρω την ίδια σε custom).Είναι απλά υπέροχη! Ευχαριστώ πολύ για τις γνώμες την βοήθεια και τα πάντα και μάλλον θα τα ξαναπούμε σύντομα μίας και μαζεύω λεφτά για ένα καλύτερο distortion πετάλι και (τελικά το rampage όσο περισσότερο το χρησιμοποιώ τόσο περισσότερο με απογοητεύει)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου