Προς το περιεχόμενο

BlackStar Ht-1 ή .....


gadget

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή χρονια σε όλου αρχικά, και ευχαριστώ όλους όσους ασχολήθηκαν να με βοηθήσουν.

 

Τελικά αγόρασα τον VOX AC4 με ενα πεταλάκι Rocktron Rampage Distortion για τις πιο high gain καταστάσεις και απο τα πρώτα πειράγματα που του έκανα είμαι κατευχαριστημένος. Blackstar Ht-1 δεν με εντυπωσίασε, μου φανηκε αρκετά άχρωμός και χωρίς χαρακτήρα. Εν αντιθέση με τον ΗΤ-5 που όμως είναι πολύ πιο ακριβός αλλα απίστευτος ήχος.

 

Για κιθάρα ευχαριστώ την φίλη WildRose που με ενημέρωσε για αυτήν την κιθάρα

http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_sb_ch.htm

 

και περιμένω τον thomman να μου τη στείλει!  ;D ;D ;D. 

Rocktron Rampage Distortion??? :o :o :o

AAAXXX....Θα καταρεύσωωωω.... :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Γιατι? Η αλήθεια είναι πως σκεφτόμουνα κάποιο απο τα hardwire της digitech αλλα ήταν πολύ πιο ακριβά..βασικά διπλάσια τιμή...και απο τα 3-4 που άκουσα με τον Vox μου αρεσε περισσότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι? Η αλήθεια είναι πως σκεφτόμουνα κάποιο απο τα hardwire της digitech αλλα ήταν πολύ πιο ακριβά..βασικά διπλάσια τιμή...και απο τα 3-4 που άκουσα με τον Vox μου αρεσε περισσότερο...

Aφου σου άρεσε εσένα τι να πώ εγώ για ένα απ τα χειρ'οτερα πετάλια ever κατά τη γνώμη μου....

Περί ορέξεως.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφου σου άρεσε εσένα τι να πώ εγώ για ένα απ τα χειρ'οτερα πετάλια ever κατά τη γνώμη μου....

Περί ορέξεως.... ;)

 

νομιζω οτι το ehx metal muff με top boost το νικαει σιγουρα αν και δεν το εχω ακουσει το rocktron.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφου σου άρεσε εσένα τι να πώ εγώ για ένα απ τα χειρ'οτερα πετάλια ever κατά τη γνώμη μου....

Περί ορέξεως.... ;)

Η όρεξη πάντα παίζει ρόλο  ;)

Η αρχική μου σκέψη ήταν να μην παρω πεταλάκι τώρα αλλά σε κανα εξάμηνο...αλλα αφού το overdrive των ενισχυτών που δοκίμσα δεν μου έφτανε(πλην του Blackstar αλλα είπαμε) είπα να πάρω απο τα οικονομικά πετάλια που ακούσα αυτό που μου κάθησε καλύτερα χωρίς να το ψηρίσω και του χρόνου τέτοια εποχή αν δεν μου κάνει τα σκάω για ένα καλο...εκτός αν πάρω νωρίτερα αύξηση  :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι το ehx metal muff με top boost το νικαει σιγουρα αν και δεν το εχω ακουσει το rocktron.

 

το νικάει και στην τιμή όμως...το πήρα 50 ευρώ το [πετάλι... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το σχολιο μου ηταν ειρωνικο.Θεορω οτι το metal muff ειναι αθλιο distortion και

οτι μαλλον το rampage ειναι πολυ καλυτερη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το σχολιο μου ηταν ειρωνικο.Θεορω οτι το metal muff ειναι αθλιο distortion και

οτι μαλλον το rampage ειναι πολυ καλυτερη επιλογη.

Μην ντρέπεσαι both of them επιεικώς λέμε....

Πάρε ένα τέτοιο ρε αγορίνα που είναι και τσάμπα...Kαι αργότερα βλέπεις...

Ποιος σας τα συστήνει αυτά ρε γμτ???

 

 

http://www.thomann.de/gr/behringer_vtone_guitar_gdi21_analog_modeling_preamp.htm

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε gadget δε μου πεφτει λογος απλα δε μπορω να καταλαβω που λες το ενα ακριβο το αλλο ακριβο...δηλαδη σου φαινεται ακριβος ο blackstar ht-5 που εχει 330ευρο κ παιρνεις τον vox ac4t 266euro που τον θεωρω προσωπικα πολυ κατωτερο του ht-5....επισης ψαχνεις φτηνα πεταλακια κ ενισχυτες κ δινεις 1090ευρο για την gibson..και δεν λεω οτι δεν τα αξιζει απλα μοιρασε λιγο το μπατζετ που χεις ωστε να σε ικανοποιημενος απο καθε αποψη!!!

και παλι λεω οτι δε μου πεφτει λογος απλα ηθελα να σου πω τι μου κανει εντυπωση...

να σαι καλα κ καλοπαιχτα οτι πηρες!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε gadget δε μου πεφτει λογος απλα δε μπορω να καταλαβω που λες το ενα ακριβο το αλλο ακριβο...δηλαδη σου φαινεται ακριβως ο blackstar ht-5 που εχει 330ευρο κ παιρνεις τον vox ac4t 266euro που τον θεωρω προσωπικα πολυ κατωτερο του ht-5....επισης ψαχνεις φτηνα πεταλακια κ ενισχυτες κ δινεις 1090ευρο για την gibson..και δεν λεω οτι δεν τα αξιζει απλα μοιρασε λιγο το μπατζετ που χεις ωστε να σε ικανοποιημενος απο καθε αποψη!!!

και παλι λεω οτι δε μου πεφτει λογος απλα ηθελα να σου πω τι μου κανει εντυπωση...

να σαι καλα κ καλοπαιχτα οτι πηρες!!! ;)

+10000000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου