Προς το περιεχόμενο

Αυξηση ταχυτητας στα δακτυλα!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σου πω εγώ που είμαι πιο πρακτικός τύπος.Αυξάνει σταδιακά η ταχύτητα που μπορώ να εκτελώ τα κομμάτια που παίζω αλλα πιστεύω ότι βοηθάνε όλα από λίγο.Δηλαδή εγώ εκτός από τα κομμάτια που παίζω,παίζω κλίμακες καθώς και τα 2(νομίζω) πρώτα μέρη από το hanon (μεχρι την 31 άσκηση συγκεκριμένα για όσους ξέρουν).Πάντως γενικά δεν είναι απραίτητο να έχεις το βιβλίο μπροστά σου αν μάθεις την μορφή των ασκήσεω.Εγώ πλέον τις παίζω χωρίς το βιβλιο,απλά θα πρέπει κάποιος να σου τις δείξει.(υπάρχουν και στο youtube)Αυτά τα επαναλαμβάνω κάθε φορά που παίζω για ζέσταμα.Το θέμα είανι ότι παρόλο που παίζω αρκετό καιρό αυτά για ζέσταμα όταν παίζω γρήγορα χάνεται ο ρυθμός και δεν ακούγεται ομοιόμορφο το αποτέλεσμα.

Τώρα γενικά αν παίζεις λαικά θέλει πολύ εξάσκηση και παίξιμο με τις ώρες καθημερινά.Επίσης καλό είναι να πιάσεις και ένα είδος με πιο πολλά μερη δεξιοτεχνίας,όπως τα δημοτικά η τα παραδοσιακά.

 

Πάντως αν μελετήσεις σωστά το hanon(γιατί εγώ δεν το κάνω) το αποτέλεσμα είναι φοβερό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου