Προς το περιεχόμενο

1 τραγουδάκι


samy paraga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάνε χρόνια ,i don't care που λέει και ο Γιώργης

Καμμιά 20αριά θα έλεγα εγώ.

Μια χαρά κυρ Παράγκα.

Μάζεμα λίγο στις φωνές (ειδικά στα backing) κι αν γυρίσουμε το ρολόι πίσω (αν και οι μόδες κύκλο κάνουνε) έχουμε μια επιτυχία. Μακράν καλύτερη του Χαριτοδιπλωμένου  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βρετανικός μου φάνηκε ο ήχος και το style (σωστά;). Μου θύμισες μια περίοδο που άνοιγα με το γκρουπ που έπαιζα back then τις συναυλίες ενός επίσης τοπικού Γκρούπ σε αυτό το μοτίβο που κυκλοφόρησε το πρώτο του βυνίλιο , όντως πριν 20 χρόνια. Εγώ τότε 16! Και μόνο για τις αναμνήσεις THANX. Μου άρεσε πολύ ο ήχος και η παραγωγή και οι φωνές. Νομίζω ότι αντικατοπτρίζουν απόλυτα την αισθητική εκείνης της εποχής και τάσης. Με παρέπεμψε σε Happy Mondays…σε Β 52’ς  …..σε Stranglers ίσως….Πολύ ωραία και η προφορά του singer!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να γράψεις και να μιξάρεις 6-7 τραγουδάκια σε 8 ώρες απλά με τη βοήθεια ενός άγνωστου ηχολήπτη μέσα σε 8 ωρίτσες ,γιατί δεν υπήρχαν άλλα λεφτά είναι μάλλον δύσκολο . Εκείνες τις εποχές βέβαια λίγοι είχαν πρόσβαση σε μεγαλύτερες πολυτέλειες  ;D

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου