Προς το περιεχόμενο

τραγούδι - Confused


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

http://www.nikolas-sideris.com/AGS/confused.mp3

 

Άντε, καλη διασκέδαση. Γραμμενο πάλι το 2002 στο στούντιο. Και πάλι αν το έγραφα τώρα, θα έκανα την λούπα του πιάνου διαφορετική, τα ντράμς αλλιώς (διπλή ταχύτητα στην αρχή), και τη κιθάρα πιο βρώμικη.

 

Αλλά ως έχει εξυπηρετεί το σκοπό του νομίζω.

 

Το ερώτημα για αυτά τα δύο κομμάτια που έχω βάλει (αυτό και το keep dreaming και το τρίτο που θα μπει κάποια στιγμή) είναι: αξίζουν σαν ιδέες; Ή είναι μάπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα για αυτά τα δύο κομμάτια που έχω βάλει (αυτό και το keep dreaming και το τρίτο που θα μπει κάποια στιγμή) είναι: αξίζουν σαν ιδέες; Ή είναι μάπα;

Μάπα δεν θα το έλεγα επ' ουδενί.

Αλλά μάλλον το σκορ είναι 1-1  ;)

Πρέπει να γράψεις με κανονικό μπάσο βρε συ.

Φλερτάρει επικίνδυνα με ήχο-σούπα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καταρχάς πάρε και από εμένα καθυστερημένα τα Χρόνια Πολλά!!! Αυτό μου άρεσε ακόμα πιο πολύ από το keep dreaming. Έχεις πολύ περίεργη (με την καλή έννοια) φωνή. Η σύνθεση υπέροχη και καλό production. Δεν φανταζόμουν από τη φωτογραφία σου στο site σου ότι θα έχεις τέτοια φωνή :o :o :o! Xa xa xa! Really.

Το ερώτημα για αυτά τα δύο κομμάτια που έχω βάλει (αυτό και το keep dreaming και το τρίτο που θα μπει κάποια στιγμή) είναι: αξίζουν σαν ιδέες; Ή είναι μάπα;

Eμένα μου άρεσε πάρα πολύ =>ΑΞΙΖΕΙ, το θέμα είναι αν σκεφτείς να το κυκλοφορήσεις πιο επίσημα , αν ακούγεται στις μέρες μας αυτό το style. Εγώ δεν έχω ιδέα…σταμάτησα να τα παρακολουθώ τα music trends. Το 1990 θα σου έλεγα πάντως ΜΗΝ ΚΑΘΕΣΑΙ!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να γράψεις με κανονικό μπάσο βρε συ.

Και με φυσικά τύμπανα (ο καθένας με τον πόνο του! :D). Παρότι τα προγραμματισμένα είναι καλά, με έναν καλό ντράμερ (βλ. όχι εμένα) και με την πιο βρώμικη κιθάρα που είπες το κομμάτι θα φύγει.

 

Πολύ καλό. Περιμένουμε και το τρίτο!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε φιλαράκι δεν τα ανεβάζεις έτσι που να κατεβαίνουν και πρέπει κάθε φορά να κλικάρω συνδέσμους για να ξανακούω πόσο χάλια είναι τα κομμάτια σου ?  ;D

Γιατί εεεεε ???

Γιατί  ???

Οι άλλοι δηλαδή που είναι μόνιμα εκτεθειμένοι, κορόιδα είναι?

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Kostas: Thanks. ναι θέλει κανονικά όργανα αυτό...

 

ΛΚ: επίσης ευχαριστώ. Χαίρομαι που σου άρεσε τούτο, είναι και για μένα απ'τα αγαπημένα μου. Τώρα τι θα το κάνω... θα δούμε, ξέρω κι εγώ;

 

Εύη: 1000 ευχαριστώ!

 

Χάρις: Δεν είναι καλά τα προγραμματισμένα. Χάλια μου ακούγονται...  :-[ Με κανονική μπάντα θέλει και πρόβες ρε μαμώτο...

 

Φιλόσοφος: Η αλήθεια είναι ότι κανονικά θα έπρεπε να τα ανεβάζω εδώ στο νοιζ, και σπάω τους κανόνες, αλλά η άλλη αλήθεια είναι ότι δε βγάζω κομμάτια απ'την ιστοσελίδα μου, και τα έχω ανεβασμένα μόνιμα. Άρα δεν υπάρχει (θεωρητικά τουλάχιστον) ο κίνδυνος να εξαφανιστούν.

 

Άσε που με ένα δεξί κλικ και "σώσε ως" το βγάζεις, το σώζεις και το απολαμβάβεις το χάλια μου κομμάτι! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Classical Nikolas has turned to 80's new wavist.

Καλό το κομμάτι με ενδιαφέρουσες αλλαγές - δομή.

Στα θετικά συγκαταλέγω τον ρυθμό των <<τυμπάνων>>, στα δε αρνητικά τον παραμορφωμένο ήχο κιθάρας. Όσο το ακούω δεν τραγουδάς άσχημα - αν και είσαι λίγο ψάρι. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου