Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια, τον τελευταίο καιρό και μετά απο κάποια live που μας "έκαψε" ο ηχολύπτης λέω να πάρω ένα απο τα pedal για φωνή. Χρειάζομαι phantom power, compressor, equalizer, κάποια καλά reverb, κάποια delay, ίσως και pitch correction ανάλογα με το αποτέλεσμα. Τα πετάλια που δείχνουν οτι κάνουν για αυτή τη δουλειά είναι το "BOSS VE-20 VOCAL PERFORMER", το "TC-HELICON VOICELIVE" και το "DIGITECH VOCALIST LIVE 3 G". Αυτά τα 3 παίζουν πάνω κάτω στα ίδια λεφτά με πιο φθηνό το BOSS και πιο ακριβό το TC-HELICON VOICELIVE(αναφέρομαι στο voicelive όχι το voicelive 2 που είναι πανάκριβο). Υπάρχει κάποιος που να τα έχει δοκιμάσει και να μπορει να ρίξει λίγο φώς στο τούνελ; Δεν θέλω να προϊδεάσω κανέναν με την άποψη μου, γι αυτό θα την πω μετά. Έχω διαβάσει αρκετά και σε άλλα forum και πολύ youtube και τα manual και γενικότερα ότι άλλο παίζει για αυτα στο ιντερνετ. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου