Προς το περιεχόμενο

Proco turbo RAT


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!

Επειδη σε λιγες μερες  λεω να παρω ενα turbo rat,θα ηθελα να μαθω απο εσας(οσους το εχετε ψαξει)αν υπαρχουν διαφορες στον ηχο η καπου αλλου,μεταξυ της Αμερικανικης εκδοσης και της Κινεζικης.

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενας ??? ???

 

(και στα ξενα site λιγα και μπερδεμενα λενε επι του θεματος....) :-\

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν λές καλύτερα..

Παιδιά ψάχνω για ενα πετάλι και βρήκα ένα στις αγγελίες του noiz Proco Rat μπλα μπλα μπλα... ;)

Το πιάσες το υπονοούμενο έτσι??

http://smart.noiz.gr/details.php?id=19435

 

Ισως να πέφτω κι έξω...λέμε τώρα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα,χα τωρα το ειδα και εστειλα αμεσως στον φιλο. ;D

 

Το thread ειναι απο χθες ::)(μαλλον ο φιλος ειδε το θεμα... ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με πληροφορίες εκ της εταιρίας που βρήκα με ένα μικρό Γκουγκλάρισμα, όλα τα Rat (και το Turbo - άκου Turbo... σιγά μη το έλεγαν και Intercooler) φτιάχνονται στην Αμερική εκτός από το Rat 2.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα,χα τωρα το ειδα και εστειλα αμεσως στον φιλο. ;D

 

Το thread ειναι απο χθες ::)(μαλλον ο φιλος ειδε το θεμα... ;))

 

Την δουλειά σου την έκανες ...αυτό έχει σημασία  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με πληροφορίες εκ της εταιρίας που βρήκα με ένα μικρό Γκουγκλάρισμα, όλα τα Rat (και το Turbo - άκου Turbo... σιγά μη το έλεγαν και Intercooler) φτιάχνονται στην Αμερική εκτός από το Rat 2.

 

Πραγματι ετσι ειναι τελικα.

 

Για το Rat2 το ξερω οτι ειναι china,ομως καπου ειχα ακουσει οτι πλεον ολα τα RAT ειναι china εκτος απο το whiteface....(που τελικα δεν ισχυει,και εγω στο νετ ΜΟΝΟ usa turbo rat βρισκω)

 

BS thnx για την απαντηση :)

 

Απο Δευτερα το περιμενω το πεταλακι.....(usa παντα)....  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχει περισσότερο νόημα να ψάξεις (απο το αν ειναι usa ή china) είναι το τσιπάκι που υποτίθεται πως είναι υπεύθυνο για τον ήχο του rat... το δικό μου rat (κατασκευασμένο στα μέσα των 80's) δεν ακούγεται όπως το σημερινό rat και από όσο έχω διαβάσει αυτό οφείλεται σε αυτό το τσιπ.

Αντίθετα, σε τεστ που έκανα με τον κλώνο του rat που φτιάχνει ο jam (όπου χρησιμοποιεί το σωστό τσιπ) ομολογώ πως δεν μπορούσα να διακρίνω αισθητή διαφορά ανάμεσα στο δικό μου και το δικό του..!

 

edit: διευκρίνηση, δεν έχω το turbo, έχω το ρατ που λίγο αργότερα με κάποιες προσθήκες ονομάστηκε rat2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου