Προς το περιεχόμενο

Diy project: Noiz overdrive


toneless

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος ισχυρίζεται ότι ακούει διαφορές μεταξύ 2 πόντων πολύκλωνου και μονόκλωνου καλωδίου ανάμεσα σε lo-fi  στοιχεία που ψαλιδίζουν, χρειάζεται να του αφαιρεθούν οι πιστωτικές κάρτες και  οι λογαριασμοί του να τεθούν υπό εποπτεία διότι προφανώς είναι επιρρεπής σε τρέλλες. :)

 

+1. Επίσης προτείνω απανωτά κλύσματα με χλιαρή μπύρα.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 981
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ναι υπαρχουν και κανονικες πλακετες για κυκλωματα, που τις κοβεις οτι κομματι θες, κανεις κολλησεις κλπ αλλα απο κατω εχουν ετοιμες ενωσεις οπως τα breadboard.

 

Μη την πεταξεις, ισως μπορεσεις να τη χρησιμοποιησεις πουθενα. Και για το noiz ovd κάνει αλλα καλυτερα να πας με μια απλη για να μη μπερδευτεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θα το κάνω μάλλον σε αυτήν αφού αυτή είναι η διαφορά, δε νομίζω να μπερδευτώ! Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το έφτιαξα το πετάλι και έχω τώρα το εξής πρόβλημα.. Καταρχάς λίγο θόρυβο τον έχει η αλήθεια είναι. Δεν το έχω σε κουτί, ακόμα είναι χύμα στο κύμα.. Λοιπόν το Bypass δουλεύει κανονικά με το λίγο θόρυβο που έχει, αλλά όταν το ενεργοποιώ το πετάλι, διατηρώντας τα Vol του πεταλιού και του amp σταθερά και πειράζοντας μόνο αυτό της κιθάρας, τότε δουλεύει κανονικα (παντα με το λίγο θόρυβο) από το 0-4με5 και απο κει και πάνω δεν ακούγεται τίποτα! ??? Που μπορεί να έχω λάθος!? Επίσης όταν πατάω το swich ακούγεται αρκετά το τσακ.. help!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για τα συνεχή μηνύματα  .. :-[ :-[

 

Λοιπόν το πρόβλημα με το volume λύθηκε, δεν ξέρω τι ήταν, αλλά πλέον δεν υπάρχει.. Όμως υπάρχει θόρυβος.. Που οφείλεται συνήθως..? Τι πρέπει να πειράξς για να μειωθεί?

 

By the way ΠΟΛΥ γκαζάτο πετάλι μου βγήκε και γουστάρω! Ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου για την ιδέα mr. Toneless!!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ίσως υπάρχει πρόβλημα με κάποια γείωση.

 

Καλό είναι να το τοποθετήσεις σε ενα μεταλλικό κουτί πρώτα και μετά το ξανασυζητάμε.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SOS

στο σχηματακι αυτο το πολυχρωμο (οχι το schematical)

το ποτενσιομετρο φαινεται αναποδα η κονονικα; η δεν εχει σημασια πως θα τα βάλω;;

 

α και κατι άλλο δεν βρισκω πλακέτα εχουν εκλίψει παντώς ελλάδος;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου