Προς το περιεχόμενο

Περι κομπρέσορος ερωτήσεις .


kostas80

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά γιορτά σε όλους κατ'αρχήν ..

 

Πρόσφατα πρόσθεσα στο pedalboard μου το CS-3 της boss .

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις δυνατότητες του και τα καθαρά μου βελτιώθηκαν πολύ.

Τον έχω τοποθετήσει πρώτο στην αλυσίδα ... ακολουθούν cry baby , overdrive , phazer , delay , amp .

 

Ακούω όμως λίγο περίεργα το cry baby πλέον όταν τον έχω ανοιχτό πριν . μήπως να τον βάλω μετά ??

 

Και αν μπορεί κάποιος να μας πει τι ρυθμίσεις χρησιμοποιεί .

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάτησες "αποστολή" κατά λάθος. Μου έχει συμβεί κι εμένα. To cs-3 φταίει ;D

 

οοοοοου γιές  ;D

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω όμως λίγο περίεργα το cry baby πλέον όταν τον έχω ανοιχτό πριν . μήπως να τον βάλω μετά ??

 

Και αν μπορεί κάποιος να μας πει τι ρυθμίσεις χρησιμοποιεί .

 

Προσωπικώς δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ με wah αλλά στη θέση σου θα δοκίμαζα το cry baby πρώτο στην αλυσίδα και μετά το cs-3.

 

Όσον αφορά τις ρυθμίσεις, για τα καθαρά παίζω με: Level 12 o'clock, Tone 12, Attack 3, Sustain 2. Για τα βρώμικα, απλώς χαμηλώνω το tone αναλόγως με το drive που χρησιμοποιώ. Σε ρυθμικά, δεν το χρησιμοποιώ καθόλου.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε και μια ματιά στο site της BOSS. Προτείνει κάτι ωραίες ρυθμίσεις αναλόγως με την περίσταση. Βέβαια τελικά εσύ αποφασίζεις.

 

Οι δύο compressors που έχω μου πήραν μακράν την περισσότερη ώρα, σε σχέση με άλλα πετάλια, προκειμένου να βρω τον ήχο που θέλω και δεν έχω σταματήσει να τους πειράζω. Έχει ζουμί η υπόθεση.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Παιδια,μια ερωτηση.... απο καιρο ηθελα κομπρεσσορα για ηλεκτρακουστικη κιθαρα. Ο συγκεκριμενος αραγε θα κανει ? Α,και....ποσο κανει,με την ευκαιρια? ;D

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνα 70ρι κάνει ..... γιατί δεν πάς να τον δοκιμάσεις να ακούσεις ?

 

νομίζω ότι μια χαρά κάνει πάντως

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Εδω που μένω (νησι στο Βορειο Αιγαιο) δυστυχως ουτε πενες δεν βρισκω να παρω... Μονο οταν πεταγομαι Αθηνα ή Θεσ/νικη....

 

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου