Προς το περιεχόμενο

Ηχος κιθαρας παραδειγμα προς αποφυγη...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παιδια νομιζω οτι ξεχασατε και το <μαγο> της κιθαρας (οπως ο ιδιος αυτοαποκαλειται) ο οποιος εχει το χειροτερο ηχο να το πω?απαραδεκτο ηχο? κατι τετοιο τελος παντων,ακομα και αν ηξερε τι εστι δυναμικες με τον ηχο που εχει δε θα καταφερνε να κανει τιποτα.

 

 

 

 

 

@@@@THEODORE ZIRAS@@@@THE GUITAR WIZARD@@@@

 

8O 8O 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγαπητε φιλε..επειδη εχω προσεξει οτι εχεις μια εμμονη με τον συγκεκριμενο κιθαριστα..μαλλον τον ζηλευεις παρα τον υποτιμας...

 

Ουτε εγω τρελαινομαι για το στυλ του..αλλα οφειλω να παραδεχτω οτι ηταν απο τους πρωτους που εδωσε το εναυσμα για instrumental κυκλοφοριες..

 

Επισης αν προσεξεις σε ξενα sites αν ξερουν καποιον κιθαριστα απο Ελλαδα...einai o ZΙΡΑΣ

 

ε....και οφειλουμε να παραδεχτουμε οτι σε alt picking kai sweeps ειναι ο καλυteros και ας μην σ αρεσει...

 

Α....και αν εσυ εχεις κατι καλυτερο να επιδειξεις....βγες και καντο...σε περιμενουμε!!!!

 

Νισαφι πια....με αυτα τα κομπλεξ μας...θελει γερα κοτσια του να πεις παιζω καλα στο σαλονι μου απο το να ξεκινησεις μια καρριερα...εστω και αν αυτη θα κριθει απο πολλους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια νομιζω οτι ξεχασατε και το <μαγο> της κιθαρας (οπως ο ιδιος αυτοαποκαλειται) ο οποιος εχει το χειροτερο ηχο να το πω?απαραδεκτο ηχο? κατι τετοιο τελος παντων' date='ακομα και αν ηξερε τι εστι δυναμικες με τον ηχο που εχει δε θα καταφερνε να κανει τιποτα.

 

 

 

 

 

@@@@THEODORE ZIRAS@@@@THE GUITAR WIZARD@@@@

 

8O 8O 8O[/quote']

 

αμ γιαυτο συνεχιζες να γραφεις "μαπα" οσον αφορα τη συναυλια του στο ονομα του ροδου;παντως απο τεχνικης αποψεως ειναι πολυ καλος

 

οσον αφορα το θεμα μας,απεχθανομαι τον ηχο του mcalpine σε ενα cd που ειχα ακουσει πριν καμποσα χρονια (δε θυμαμαι τιτλο).η αληθεια ειναι πως μερικοι shredders οντως εχουν κακο ηχο (πολυ "πλαστικος" ρε παιδι μου) αλλα φυσικα οχι ολοι.πχ μου αρεσει πολυ ο ηχος του vinnie moore στο "the maze"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΙΛΕ ΜΑΖΕ

 

Επισης θυμαμαι σε μια αλλη συζητηση ειχες αναφερθει παλι σε κριτικη σου για την συναυλια του και οταν ρωτηθηκες απο ενα αλλο μελος να μας εξηγησεις τον λογο που βασιζεις την θεωρια σου αυτη απαντησες με εναν και καλα μαγκιορικο και μπλαζε υφος

 

ΒΑΡΙΕΜΑΙ....

 

Μπραβο ρε μαγκιτη...δεν βαριουσουν την ωρα που το γραφες;;,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο ήχος ενός κιθαρίστα που δεν μου αρέσει καθόλου ειναι του michael angelo. Μου κάνει πολύ ψηφιακούρα ρε παιδί μου. Χώρια που δεν τον θεωρώ και κάτι το ιδιαίτερο συνθετικά, δηλαδή την ουσία κάθε μουσικού.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΙΛΕ ΜΑΖΕ

 

Επισης θυμαμαι σε μια αλλη συζητηση ειχες αναφερθει παλι σε κριτικη σου για την συναυλια του και οταν ρωτηθηκες απο ενα αλλο μελος να μας εξηγησεις τον λογο που βασιζεις την θεωρια σου αυτη απαντησες με εναν και καλα μαγκιορικο και μπλαζε υφος

 

ΒΑΡΙΕΜΑΙ....

 

Μπραβο ρε μαγκιτη...δεν βαριουσουν την ωρα που το γραφες;;' date='[/quote']

sory που σας εθιξα το <ειδωλο> σας παλικαρια.σε αυτο το thread τον ανεφερα φια τον ηχο! του που ειναι αθλιος.αλα αφου θες τοσο πολυ να σου εξηγησω το λογο...θα επρεπε να ξερεις οτι τα video που εχει στο σιτε του ειναι playback ακομη και αυτα με τα μαθηματα! στα live βεβαια παιζει <καπως> ετσι οπως στα video μονο που ειναι πολυ πιο βρωμικα,χωρισ timing κλπ.ακομα θα επρεπε να ξερεις πως υπαρχουν πολλοι κιθαριστες αυτου του style στην ελλαδα (οι περισοτεροι αρκετα καλυτεροι) οι οποιοι δεν την εχουνε ψωνισει ετσι και δεν τους ενδιαφερει να κανουν <καριερα> στο εξωτερικο.οπω λεει και ενας φιλος μου για το Ζηρα...

ο αταλαντος μελετημενος...

 

 

αυτα εχω να πω φιλε <μαγκιτη> satyre :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμ γιαυτο συνεχιζες να γραφεις "μαπα" οσον αφορα τη συναυλια του στο ονομα του ροδου;παντως απο τεχνικης αποψεως ειναι πολυ καλος

 

οσον αφορα το θεμα μας,απεχθανομαι τον ηχο του mcalpine σε ενα cd που ειχα ακουσει πριν καμποσα χρονια (δε θυμαμαι τιτλο).η αληθεια ειναι πως μερικοι shredders οντως εχουν κακο ηχο (πολυ "πλαστικος" ρε παιδι μου) αλλα φυσικα οχι ολοι.πχ μου αρεσει πολυ ο ηχος του vinnie moore στο "the maze"

 

εξαρταται τι θεωρεις εσυ τεχνικη.....για τα δικα μου κριτηρια απο τεχνικης αποψεως δεν ειναι καλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sory που σας εθιξα το <ειδωλο> σας παλικαρια.σε αυτο το thread τον ανεφερα φια τον ηχο! του που ειναι αθλιος.αλα αφου θες τοσο πολυ να σου εξηγησω το λογο...θα επρεπε να ξερεις οτι τα video που εχει στο σιτε του ειναι playback ακομη και αυτα με τα μαθηματα! στα live βεβαια παιζει <καπως> ετσι οπως στα video μονο που ειναι πολυ πιο βρωμικα' date='χωρισ timing κλπ.ακομα θα επρεπε να ξερεις πως υπαρχουν πολλοι κιθαριστες αυτου του style στην ελλαδα (οι περισοτεροι αρκετα καλυτεροι) οι οποιοι δεν την εχουνε ψωνισει ετσι και δεν τους ενδιαφερει να κανουν <καριερα> στο εξωτερικο.οπω λεει και ενας φιλος μου για το Ζηρα...

ο αταλαντος μελετημενος...

 

 

αυτα εχω να πω φιλε <μαγκιτη> satyre :wink:[/quote']

 

προσωπικα δε μου εθιξες κανενα ειδωλο.ουτε εμενα μου αρεσει ο ηχος του.συνεχιζω να πιστευω ομως πως ειναι πολυ καλος απο τεχνικης αποψεως (κατι που δε σημαινει πως δεν υπαρχουν και αλλοι πολυ καλοι στην ελλαδα).

φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου